BİKİNİ ALIŞVERİŞİNE ÇIKILDI MI?

Bikini giymenin temelinde sadece ve sadece kendine güvenmek yatar. Kusursuz bir vücudunuz olmasına gerek yoktur, baseniniz olabilir, kalçalarınız geniş, memeleriniz büyük ya da küçük olabilir, sorun yok sadece kendinize uygun olanı bulmanız yeterli .

Göbek sorununuz varsa tekrar geri dönen yüksek belli bir model giyebilir, basenler üzerinde göz yanılması yaratması için fırfırlı bir alt tercih edebilirsiniz. Göğüsleriniz sarktıysa balenli veya toparlayıcı bir model , küçükse de üçgen bikini seçebilirsiniz. Bikini kendinize ne kadar güvendiğiniz göstergesidir ama içinde rahat değilseniz lütfen tercih etmeyin. Kuvvetli ve gösterişli yanlarınızı vurgulayacak modellere yönelin ve iyi hissedin.

Gelelim bikini alışverişine; kim sever ki mağaza kabinine girip bikini denemeyi. Tepeden gelen ışık, yakından bakılan ayna. Yanlış ışık yüzünden normalde görülmeyen selülit dalgalanmaları, hala bronzlaşmamış olduğu için yumuşak görünen beyaz ten ve mutsuz çıkılan mağaza… Kabine gireceksiniz mutlaka birkaç seans solaryum yaptırmış olmanızda fayda var, ya da ağırlık çalıştığınız bir egzersiz sonrası yeni bikini alışverişine çıkın derim.

Ama her şey bir yana zaten Pandemi dönemindeyiz kabinlere girip bikini deneme durumumuz belli bir süre askıya alındı. Markalar tersini söylese bile ne gerek getirin evde kendi ortamınızda rahat rahat deneyin, oturun kalkın, uzaktan bakın, doğru kararınızı verin.

AKLINIZDA BULUNSUN!

  • Sofistike ve tek renkli bir bikininiz olsun. Siyah, lacivert, çikolata kahve, beyaz, füme gibi renkler o sofistike etkiyi anında verecektir. Lütfen çılgın renkli ve desenli bikinileri 15 yaşındakilere bırakın.
  • Bikininiz ne kadar küçükse vücudunuzu o kadar güzel ve sıkı gösterecektir. Rahat, sıkmıyor diye alt kısmını büyük almak belki bel kısmındaki yağları sıkıştırmayacaktır ama sizi daga geniş gösterecektir. Aynı şekilde kubu oturmayan bir sütyen de memeleri daha büyük ve hantal gösterecektir.
  • Lycra kalitesi bikininizin dayanıklılığını gösterir. Ayrıca unutmayın her havuz veya deniz sonrası tatlı su ile durulamak bikininizin ömrünü uzatır.
  • Bu sene 90’ların pek çok trendini kumsallarda göreceğiz. Özellikle de oyuk kesim altları. Bacakları olduklarından daha uzun gösteren bu modelin tek bir şartı var o da bel gölgesinde fazla yağlanma kabul etmemesi, o zaman bir garip duruyor işte.
  • Düşük bel bikinin ise en önemli koşulu karın kısmında yumuşaklık, sarkıklık pek kabul etmemesi. Sorun değil yüksek bel giyin canım.

BİKİNİLİ MEŞHUR ANLAR!

Antik zaman: Bugün bikini dediğimiz iki parçalı, göbeği açıkta bırakan model, aslına bakarsanız Antik Yunan ve Roma döneminde kullanılıyormuş, hatta Çatalhöyük’te bulunan duvar motiflerinde bile bikinili kadınlar görülüyor.

1946: Fransız modacı Louis Réard tarafından 5 Temmuz 1946 yılında Paris’te tanıtılan bikini adını ilk atom bombalarının test edildiği Büyük Okyanus’taki Bikini Adası’ndan alıyor.

1957: Brigitte Bardot, Ve Tanrı Kadını Yarattı filminde bikinisiyle sahil boyunca hoplayıp zıplar. Bu sahne o dönem için oldukça cüretkar bir sahneydi. Bikini bir anda mutlaka sahip olunması gereken bir giyim eşyasına dönüştü. Bardot ise yıllar yılı bikini deyince ilk akla gelen isim oldu.

1960: Itsy bitsy Teenie Weenie Yellow Polka Dot Bikini, mini minnacık sarı benekli bikini anlamına gelen şarkı çıkış yaptı ve ilk kez bikini giyip dışarı çıkmaya utanan bu kızın hikayesi bikini satışlarında patlama yarattı.

1962 : James Bond serisinin DR. No isimli filminde Ursula Andress beyaz kemerli bir bikini giydi ve sudan çıktı. Ah o sudan çıkış… Akıllara kazınan bu sahne, 2002 yılında yine bir Bond filmi olan Başka Gün Öl’de ünlü aktris Halle Berry tarafından bu sefer de oranj renkli bir bikini ile tekrardan yaşatılacaktı.

1964: Avrupa’da monokini (bikinin altı duruken üstünü çıkarmak) akımı ortaya çıktı. Vatikan bu uygulamayı elbette kınadı.

1983: Carrie Fisher, ‘Yıldız Savaşları: Jedi’nin dünüşü’ filminde altın renkli bir bikini giydi ve kurtarılmayı bekleyen bir rehineyi oynadı. Bu sahne ve o bikini yüzünden dönemin genç delikanlıları başa sar tuşuna kim bilir kaç kez bastı.

1991 : Lady Diana’nın mavi yolculukta giydiği straplez bikini üstü ve drapeli bikini altı kuşkusuz dönemin bikini modasını en iyi gösteren modeldi.

1996: Sport İllustrated’ın kapağında ünlü top modeller Valeria Mazza ve Tyra Banks leopar desenli bikinileri ile poz verdiler. Ve hayvan desenleri kumsal modasını ele geçirdi.

2003: Cameron Diaz ve Demi Moore, Charlie’s Angels filminde ellerinde sörfleri kumsalda karşılaştıkları sahne bikini tarihine altın harflerle yazılası bir sahnedir. Diaz iyi kalpli bir ajanı canlandırması şerefine beyaz bikini giyerken filmin kötü karakteri Moore da siyah bikinisi ile arzı endan etmektedir.

2014: En iyi bikini vücudu olarak tanımlanan ünlü top model Giselle Bündchen, Costa Rica tatilinde ailesiyle birlikte görüntülenir. Siyah bikinisi gelişi güzel toplanmış saçları ve biri kucağında biri de sırtına tırmanmış 2 çocuğuyla, anne olmak seksi görünmeye engel değil kavramını akıllarımıza kazıyan pozu verir.

2019: JLo 50. yaş gününü İnstagram’dan tüm ailesiyle birlikte verdiği bir poz ile kutlar. Sadece siyah üçgen bikinisine ve taş gibi karın kaslarına odaklandığınız bu resimin bir alt yazısı olsaydı şu olurdu; ‘İnanabiliyor musun 50 yaşındayım!’

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.