DETOKS GÜNLÜĞÜ: 3.GÜN

ARTIK ALKALİYİM…

Ve Antalya’da 3. sabahıma uyandım. Aman Tanrım sanırım dedikleri bu, hafif hissetmek, mutlu hissetmek, iyi hissetmek. Karnım kesinlikle aç değil, oysaki ben kahvaltısız yapamazdım, ağzıma bir lokma koymadan kendime gelemezdim, uyandığımda enerjim yüksek ve kendimi gerçekten iyi hissediyorum. Vücudum bence alkaliye uyum sağladı ve detoksa, kendimdeki değişimleri gördükçe daha da ısınıyorum.

Detoks programımız sırasında ayrıca ruhen de bir arınma programını takip ettik. Antalya’da katıldığımız bu detoks programı aslında The Life-Co ve Metin Hara’nın birlikte organize ettikleri bir arınma programıydı. Metin Hara’nın insana güven programını takip ediyoruz, bugün insanın içindeki enerjinin ne denli güçlü olduğunu gördük gözlerimizle, lütfen bir işe başlarken ‘-Ben yapamam ki demeyin’, bu kendinizi kodlamak oluyor ve gücünüzün çoğunu kaybederek başlıyorsunuz işe. Koca salonda 25 civarında kişiydik, yumurtalar verildi hepimize, bildiğiniz pişmemiş yumurta ve bizden düz bir yüzeyde bunu dik tutmamız istendi, Tülin’le ben durdurabileceğimize ilk andan itibaren inanmadığımız için elbette yapamadık, ama salonda durduranları gördükçe, enterasan bir enerji oluştu salonda, demek ki yapılabiliyormuş ,demek ki yapabilirim demek yeterli oluyormuş. Deliler gibi uğraşıp durduramayanlara sevgili Metin Hara dedi ki; ‘Eve döndüğünüzde ilk denemede durduracaksınız’, aynen de dediği gibi oldu. Çünkü bu sefer gözlerimle gördüğüm için olabileceğine inanmış ve içimden de yapabilirim demiştim. Anlayacağınız hem ruhuma hem de bedenime yeni bir şeyler öğretiyordum ve bundan inanılmaz bir keyif alıyordum, insanın kendi için birşeyler yapması gibisi yok.

Detoksumuz sırasında sevgili Metin Hara’nın ‘insana güven’ seminerine katıldık, kendi içimizdeki inanılmaz gücümüzü keşfe çıktık…

Detoksa geri dönersek, Tülin 3. gün itibariyle tamamen sıvı beslenmeye geçiş yaptı, ben çiğ beslenmeye devam ettim. Sıvı beslenmenin yanı sıra kolema tarzı bağırsak temizliği de yaptırdı. Bunu detaylarını Tülin’in yazı dizinde okuyabilirsiniz (www.beautyedit.com)

Enzimler almak neye yarıyor? Metabolizmayı güçlendiriyor, vücudu dinç ve sağlıklı tutuyor, gaz ve reflü tarzı sindirim sorunlarının giderilmesine yardımcı oluyor, ayrıca en önemli özelliği ise tükettiğimiz gıdalarda bulunan protein, karbonhidrat yağ, vitmain ve minerallerden maksimum verim almamızı saşlıyor, daha ne istenir ki?

Ben 2 öğün olmak üzere Saf Mutfak’tan çıkan süper çiğ ve orjinal tabakları deneyimlemeye devam ettim dediğim gibi yemeklerden önce sindirimi kolaylaştırması açısından enzim veriliyordu, ayrıca akşam saatlerinde de (ardından hiç birşey yememek gerekiyormuş) probiyotik alıyordum. 3. günün sonunda detoks kavramına iyice alışmıştım, canım kahve çekmiyordu ama peki daha sonra nasıl beslenecektim, ertesi günü iple çekiyordum çünkü bize detoks sonrası neyi nasıl yapmalıyı öğreteceklerdi.

Yediğim öğünlerden biri, Saf Mutfak’tan hayvansal gıda içermeyen bir köfte; mantar köftesi…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir