HER ÖĞÜNE BİR ADRES

Bu şehrin sıcacık sokaklarını, semtlerini keşfetmenin zamanı geldi. Kar kış iliklerimize kadar işlemeden sonbaharın son hafta sonunu değerlendirmenin tam zamanı. İstanbul’u keşfetmek, yeni mekanlar bulmak, müdavimi olunan mekanlara uğramak ve renkli sokaklarda kaybolmak istiyorsanız bunları listenize not alın..

 

FilBooks’da kahvaltını yap;

FiLBooks geniş bir fotoğraf kitabı kütüphanesine sahip ve atölyelerin organize edildiği bir kafe olarak kullanılmakta. Pastel renkleri ve huzurlu dekorasyonu ile  FiLBooks, Karaköy’ün en ilginç noktalarından biri. Burada kahvaltınızı yaparken fotoğraf kitaplarının içinde kaybolabilirsiniz..

Adres; Kemankeş Karamustafa Paşa, Ali Paşa Değirmeni Sk. 1/1, 34425 Beyoğlu/İstanbul

Küçük bir kahve molası ver, Grandpa Coffee Eatery;

Yasemin Pasajı’nın girişinden gazete ve dergilerinizi aldıktan sonra, sokağın başında bulunan Grandpa Coffee Eatery’den kahvenizi alıp yoldan gelen geçeni izleyerek keyif yapabilirsiniz..

Adres; Bebek, İnşirah Sokağı 1a, 34342 Beşiktaş/İstanbul

Tatlısız olmaz, Han karaköy;

Burayı bilmeyenler çok şey kaçırıyor demektir.. Süt ile birlikte sıcacık gelen damla çikolatalı cookie’leri imza dokunuşunu Han Karaköyün. Buranın cookieleri kadar dekorasyonunu da çok beğeneceğiniz kesin. Farklı soft renkler kullanılmış ve her köşesinde fotoğraf çekmek isteyeceğiniz bir tasarıma sahip..

Adres; Kemankeş Karamustafa Paşa, Hoca Tahsin Sk. No:17, 34425 Beyoğlu/İstanbul

 

Akşam yemeğini Vagabondo’s da ye;

Hem dekorasyonu, hem pizzalarının lezzeti sayesinde burada kendinizi Roma’da hissedebilirsiniz! Pizzanın Yeniköy’deki adresi Vagabondo’s. Zengin ve iştah açan menüsünde bruschetta’dan karidesli salataya, deniz mahsüllü spaghetti’den 20 çeşit pizzaya her damağa uygun lezzet var..

Adres; Yeniköy, Köybaşı Cd. No:168, 34464 Sarıyer/İstanbul

 

Akşam yemeğinden sonra çok uzaklaşmadan geceyi Pero’da tamamla;

Peki ya gün batımını dalga seslerinde bir şeyler içerken batırmaya ne dersiniz? Yeniköy’deki aranan huzuru karşılayan yer Pero, işte tam bu noktada devreye giriyor. Teras alanındaki muhteşem boğaz manzarası ve enfes kokteylleri ile zaman burada çok sakin akıyor. Eğer bir şeyler de atıştırmak isterseniz Churros’unuzu söyleyin, arkanıza yaslanın ve duvardaki tarih kokan resimlere bakmayı da unutmayın..

Adres; Köybaşı Caddesi Daire Sokak no:5/A Mualla Hanım Yalısı Yeniköy, 34464 Sarıyer/İstanbul

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.