BİR EYLÜL KAÇAMAĞI

Ben ağustosta oradaydım ama bence eylülde ayrı bir güzel olur. Nereden mi bahsediyorum, Bodrum’un en renkli koylarından birinde, Türkbükü’nde bulunan No 81’den. Birkaç gün kaçmaya ne dersiniz?

Editör: Gözde Atakoğlu

Tatil yapamayanlar, tatil yapıp tadı damağında kalanlar,  o deli yaz sıcağı yatışmışken, insanlar şehre dönmüşken güneye inmek, egede yüzmek,  birkaç gün kaçmak ne de iyi gelir insana. Hep derler ya zaten yazlık yerler asıl eylülde çok güzel olur diye.

Bodrum’a da asıl şimdi gitmek lazım işte. Son gidişimde konakladığım Türkbükü’nde yeni açılan No81’de böyle perşembe-pazar gidip, kalıp, keyfe doymak için ideal bir yer.

No 81 başbaşa sevgiliyle, eşle, yakın arkadaşlarla gidilebilecek çok keyifli ve zevkli bir adres. Öncelikle Bodrum’da şimdilerde çok bulunamayan denize sıfır bir mekandan bahsediyoruz. Sabah kalkar kalkmaz size ayrılmış şezlonglarda deniz keyfine başlayabilirsiniz. Havlunuz, suyunuz sizi bekliyor odanızdan sadece gözlük, şapka ve güneş kremiyle inseniz yeter. Çantaya bile gerek yok.

Resim 2

Otelin personeli tek kelimeyle şahane. Bunun özellikle altını çiziyorum zira hizmet sektöründe profesyonel olduğu kadar, güleryüzlü ve nazik personel bulmak yazlık yerlerde çok zor. Tatil boyunca hiç içmediğim kadar su içtiğimi söylemeliyim, bardağım boş kalmadı çünkü.

Ben otelin üst kısımda kalan manzaralı odasında kaldım, yukarıda kalan bu bölümde havuz ve masaj bölümü gibi farklı kendinizi şımartma olanakları da bulunuyor. Bu da manzaramdı.

Otelin iki güneşlenme ve dinlenme alanı var, biri başta bahsettiğim denize sıfır iskele bölümü diğeri de daha geride ağaçlar arasında gizlenmiş biraz daha gölgelik bir bölüm. Çok keyifli. Bu yıl açılan Sushi Bar’da zaten buraya konumlandırılmış. Gün içinde plajda, aperatif olarak veya akşam yemeği yerine sushi alternatifi de mevcut.

Anlayacağınız No 81’de tatil;  sevgiliyle, eşle, dostla keyifle vakit geçirmek, biraz kendini şımartmak, iyi yemek yemek ve bolca dinlenmek anlamına geliyor. Söyleyin bana zaten bir tatilden daha ne istenir!

TADI DAMAĞIMDA KALDI: DAZE 

Evet gelelim No 81’in içerisinde yer alan ‘Daze’ restorana. Giderken çok özel bir restoran olduğunu duymuştum ama deneyimledikten sonra ne demek istediklerini anladım. Daze bir butik restoran.

Sabah kahvaltısı, öğle yemeği, plaj ve akşam yemeği olmak üzere menüleri mevcut. Sabah klasik serpme kahvaltı yanında ek olarak  pancake, ev yapımı kruvasanlar, sağlık fışkıran bowl’lar isteyebilir, öğlen hafif ama lezzetli tabakları ister restoranda ister deniz kenarında yiyebilir, akşama doğru damak tadınıza göre seçtiğiniz orjinal kokteylleri içebilirsiniz. Akşam yemeği ise başlı başına bir olay. Farklı tatları bir arada sunan leziz gurme tabaklar, davet, kutlama gecelerine yakışır şıklıkta geliyor karşınıza.

UĞRAMADAN OLMAZ!

Otelin bu sene içerisine  Beauty Omelette’in corner shop’u açılmış.  Çok doğru bir yere konumlandırılmış olduğunu söylemeliyim. Denize veya restorana inerken mağazanın içerisinden geçerek gidiyorsunuz. Ve her geçişte de mutlaka bir göz atma ihtiyacına giriyorsunuz zira ürünler çok başarılı, tezgahtarlar çok ilgili. Sadece otel müşterileri değil dışarıdan gelen konuklarında uğrak yeri olmuş. Doğru kuplar ve kaliteli kumaşlarla Nur Bilen Yavuzer oldukça zamansız ve kullanışlı parçalar yaratmış.

Bendeniz yine Beauty Omelette’e gitmek üzere harekete geçmişim…Altımda görmüş olduğunuz pareoyu da oradan satın aldım

BİR KAÇ SORUM VAR!

Otelin genel müdürü ve yönetim kurulu üyesi Pamir Karakaya’yı bulmuşken ona birkaç soru da sormadan edemedim….

Pamir Karakaya

  • Otelin ismi neden no 81?

Ailemizin turizm yatırımı olan otel, dedem rahmetli Cevdet Öztan’ın yazlarını geçirdiği bir ev olarak başlıyor ve daha sonraki dönemlerde zamanın modern mimari anlayışıyla bir otel projesi olarak devam ediyor. Uzun yıllar farklı işletmeciler tarafından yönetildikten sonra 2015 yılında gençleştirilerek No:81 adıyla yeni kimliğini buluyor. Otelin ailemizin yönetimine geçmesiyle ve benim de otelin genel müdürü olarak görev almamla birlikte markalaşma süreci başlıyor. Misafirlerimizin de en çok yönelttiği soru olan 81 ismininin hikayesi ise Cevdet Öztan’ın Karaköy Perşembe Pazarı’ndaki dükkanına uzanıyor. Dükkanın kapı numarası olan 81’i otelin ismiyle yaşatıyoruz.

Biraz Daze’yi konuşalım…

DAZE butik bir restoran, kapasite olarak tek oturumda 80 kişiye hizmet veriyoruz. Dikkat ettiğmiz en büyük husus, yarattığımız hizmetin seviyesi ve sunduğumuz ürün kalitesi ile bu ürünlerin işlenme şekli. Modern Akdeniz mutfağı olarak adlandırdığımız bir menümüz var, malzemelerin lokalliğine ve tekniklerin evrenselliğine inanıyoruz. Deneyimleyebileceğiniz lezzetler coğrafyadan ilham alınarak yaratılmış modern tabaklar olarak nitelendirilebilir.

Peki ya pandemide otel işletmek ne gibi yenilikleri ve değişimleri getirdi?

Otelimizin pandemi şartlarına uygun hale getirilmesi için çeşitli yatırımlar yaptık en başında da ekibimizle birlikte kendimizi süreç hakkında eğiterek geçtiğimiz sezonu vaka yaşamadan atlattık. Bu sene maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarını devam ettirmenin yanı sıra Güvenli Otel Sertifikası kapsamında standartlarımızı tescil ettirdik ve düzenli denetim süreçlerini başlattık. Bu dönemde misafirlerin kişiselleştirilmiş hizmete, kalite algısına ve deneyim odaklı tatil arayışlarına şahit olduk. Basite indirgenmiş alışkanlıkların yerini, deneyimin ön planda olduğu, misafirlerine özgün şekilde yenilik ve kişisel hizmet üreten bir anlayışa bırakacağını düşünüyoruz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.