ELVEDA LEKELER!

Ne büyük sıkıntıdır lekeler. Dermatologlar bile cilt sıkıntıları arasında en fazla lekelerden şikayetçi. Çünkü leke bir anda çıkar, gittikçe yerini sağlamlaştırır, kurtulmak için gerçekten istikrarlı olmayı ve elbette doğru bir tedavi gerektirir. Peki var mı öyle bir tedavi?

 

Öncelikle neden ve nasıl oluştuğunu anlayalım mı?

Ciltte melanin adı verilen pigment miktarının aşırı artışına bağlı olarak oluşurlar. Birçok etken oluşumunu tetikler,  ama en önemli sebebi güneş ışınlarıdır. Aşırı miktarda güneş ışığına maruz kalmak hem oluşmasına hem de var olanların daha da koyulaşmasına neden olur. Ama elbette tek etken güneş değil.

Mesela genetik yatkınlık, hamilelik, menopoz, doğum kontrol hapları gibi hormonları etkileyen dönemler, etkenler, kullanılan ilaçlar, bazı kullanılan kozmetikler, ayrıca yağlı cildi olup akne problemi yaşayanlar da ciltte oluşan inflamasyondan dolayı yatkındır lekelere.

Gelelim tedavi konusuna;

‘İstikrarlı olmasına olalım da güçlü ve etkili bir tedavi bulmak da en az lekeler kadar zor’ diyenler, sizi Dermoskin’e ait Be Bright serisiyle tanıştırmaktan mutluluk duyarım,  zira kendisi leke savar olarak da adlandırılabilir. Be Bright serisinin birçok leke serisinden en önemli farkı, ilaç niteliğinde içeriklere sahip olup 24 saatlik bir leke tedavisi sunması, gelin yakından tanıyalım;

Etkili bir leke bakımı gündüz ve gece olmak üzere güneşin varlığına göre etki eden doğru pH oranına sahip farklı ürünlerle ele alınmalı.

Gündüz Rutinim…

Kışın güneş yok diye düşünmeyin, o bize bulutlar arkasından bile ulaşıyor. Gündüz bakımında sadece 3 ürünle var olan lekelerin etkisini hafifletmek ve yeni oluşacakları da engellemek elinizde.

İLK ADIM: Be Bright Aydınlatıcı Tonik

Sabah cildini  aydınlanmasına, renk tonunun düzenlenmesine yardımcı bu tonikle siliyorsun. Su bazlı olan bu tonik, kendisinden sonra kullanılacak kremlerin emilimini arttırmaya ve cildi temizlerken aynı zamanda da pH seviyesini ayarlamaya yardımcı. Yani bir nevi cildi bakıma hazırlıyor.

İKİNCİ ADIM: Be Bright  Arbutin Kompleks Krem

Be Bright serisinin en güçlü leke açıcısı olan Arbutin içerikli krem,  lekelerin rengini açmak ve cilt tonunu dengelemekle görevli. Asidik etkiye sahip olmadığı için 12 ay boyunca yani yaz, kış  gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

SON ADIM: Be Bright Pigmentyl Güneş Koruma Kremi

Lekelerle savaşıyorsanız bakım rutininizin en önemli adımı güneş koruyucusu kullanmak olmalı. Leke bakımı yaparken kullanılan ürünlerle sinerjik etki yaratacak yüksek bir güneş koruma kullanılmalı. Hiperpigmentasyonda güçlü etkisi olan Tranexamic asit içeren Be Bright Pigmentyl SPF 50+ krem, yaz kış bakım rutininizde yerini almalı.

GECE RUTİNİM

Güneş battı mı biraz daha agresif bir tedaviye geçilebilir ama yine de cildin hassasiyetine göre uygun bir ürün kullanılmalı.

İLK ADIM: 

Gece rutininize yine gündüz kullandığınız Be Bright Aydınlatıcı tonik ile cildi temizleyerek ve bir sonraki bakıma hazırlayarak başlayın.

İKİNCİ ADIM: Be Bright AHA / BHA Krem

Hem leke hem de yaşlanma karşıtı bakım yapan Be Bright AHA/ BHA kremin içerisinde bulunan meyve asitleri cildi hafifçe soyarak etki eder. Cildin aydınlanması, leke ve ince çizgiler, kırışıklıklar, sivilce, sivilce izleri ve siyah noktaların giderilmesi, gevşeyen cildin elastikiyet kazanmasına yardımcı olurlar. Cilt lekelerini yok eden güçlü formülü ile sadece gece ve daha çok kış mevsiminde kullanıma uygundur.

ALTERNATİF BAKIM

Be Bright Vitamin C Plus Krem

Hassas bir cildiniz varsa ve cildinizin soyulması konforsuzluk yaratıyorsa o halde serinin c vitamini bazlı bu kremi yardımınıza koşuyor. Cildi soymadan lekelerin rengini açmaya , kırışıklık oluşumunu engellemeye ve cildin elastikiyetini arttırmaya yardımcı oluyor. Sabah akşam tüm cilt tipleri tarafından kullanılabileceğini ekleyelim.

 

Detaylı bilgi için Dermoskin’in web sitesini takip edin!

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir