EKOSENİN KIŞI

İllaki dolabınızın bir yerinde ekose kumaşından bir gömlek, bir etek, bir ceket vardır. İşte onu ortaya çıkarmanın ve doyasıya giymenin tam zamanı. Yok mu? O zaman lütfen bir parça bir şey edinin zira bu kış hiç olmadığı kadar ekosenin kışı olacak. İrisi, ufağı, genişi, darı, her rengini giyilecek, etrafta sıkça görülecek. İskoçya’damıyız dedirtecek…

Alberta Ferretti
Rosie Assoulin
Etro
Burberry
Mother Of Pearl 

VİTRİNDEKİLER…

Sezonun en ulaşılabilir ekoselerini sizin için listeledik…

ZARA Dokulu kareli blazer ceket 599,95 TL
MASSIMO DUTTI Handcrafted kareli yün kaban 1,699,00 TL
H&M Kareli gömlek ceket 249 TL
H&M Kareli sigaret pantolon 109 TL
BEYMEN COLLECTION Volan detaylı elbise 379 TL
MACHKA yün palto 2,795,00 TL

Ekose giymenin ipuçları

Stil danışmanımız Tülin Kermen der ki;

  • Geleneksel, klasik ve eski bir kumaş olmasına rağmen giyen herkeste modern bir görünüm yaratır. Işte bu yüzden zamansız bir parçadır.
  • Ekose üstü ekose giyebilirsiniz ama palyaço efekti olmaması için ekoselerin renklerine dikkat etmelisiniz. Mesela canlı renkte ekoseli bir kazak altına mat, pastel tonlarda bir pantolon giymek denge yaratacaktır.
  • Ekose dikkat dağıtır, giyen kişinin vücut hatlarına ve kilosuna dair hiçbir şey anlamazsınız.
  • Ekoseye yatırım yapacaksanız, bu asla demode olmayacak kumaşı bir blazer ceket veya yün bir kaban gibi dış giyimde değerlendirmeye bakın.
  • Ekose özellikle deri detaylarla çok şık durur. Çizgili üst, ekose alt kombini spor, modern ve orijinal bir tarz yaratacaktır.
  • Ekoseli etek ya da kazağınızı, ekosenin içerisinde yer alan bir renk yerine, tamamlayıcı bir renkle giymek çok daha modern görünmenizi sağlar. Mesela kırmızı ekoseli bir eteği kırmızı dik yakalı yerine pembeyle kombinlemek gibi.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.