Kate Middleton’ın İkonik Moda Anları

Yaşasaydı o özel stil zevkiyle yine en çok konuştuğumuz, fotoğraflarını en çok paylaştığımız ve ilham aldığımız isim olacaktı Lady Di. Şimdiye kadar çekilmiş tüm fotoğraflarına bakıp insan aynı şeyi mi düşünür? Gerçek bir stil ikonu….O gittikten sonra saray, ne İngilizler ne de dünyanın geri kalanı için en azından kılık kıyafet konusunda çok da ilham verici bir yer olmadı, yıllar geçti prensler büyüdü, sonra saray kaybettiği kanı Diana’nın gelinlerinde buldu, ya da asıl soru gerçekten buldu mu?

Meghan iyi başladı ama saçmaladı. Artık sarayda bile değil. Kesinlikle karı-koca yaptıkları gereksiz açıklamalar gözden düşmelerine neden oldu.

Kate ise geleceğin kraliçesi olma yolunda emin ve doğru adımlar atarak ilerliyor. Sarayın gözdesi. Etrafına ilham veren bir kadın, İngilizler kendisine bayılıyor, saray kaybettiği kanı onda buldu ama elbette asla bir Diana olamıyor, çünkü o ışık sonradan kazanılmıyor. Aslında böyle bir iddiası olduğunu da düşünmüyorum o yüzden de kendi yolunda ilerliyor ve doğru yapıyor.

Ama şahsi bir görüşüm var, Diana’nın verdiği o büyüleyici ilhamı bence minik Charlotte büyüdüğünde dünya yine yaşayacak. İngiltere kraliçeler konusunda şanslı bir ülke, Charlotte şimdiden yönetici ve idareci bir karakter olduğu sinyallerini veriyor, yaydığı ışık fark ediliyor. Babaannesinden kesinlikle daha kuvvetli ama en az onun kadar ışıklı olacağını düşünüyorum. Ve tüm bunları yazarken insan düşünmeden de edemiyor Diana yaşasaydı ne kadar çok sevecekti torunlarını, belki hiç kızı olmadığı için özellikle de ilk kız torunu Charlotte’u…

Charlotte büyüye dursun, konudan konuya atlıyoruz ama biz annesinin gardırobuna ve bizleri büyüleyen moda anlarına bir bakalım mı, çünkü iki gelin arasında Kate açık ara farkla daha iyi giyiniyor, seçimlerini doğru yapıyor…

‘Sessiz Lüks’ tanımına çok uygun bir kombin…Ben şahsen Royal aileleri tuvalet giyerken değil günlük hayatlarındaki bu klasik şıklıklarıyla daha çok seviyorum. Aslında Diana’yı da bu yüzden çok beğenmedik mi?
Çiçekli elbiseleri gece davete giymek zordur ama Alexander McQueen imzalı olunca gayet de güzel olmuş. 2019’da bir gala gecesine giydiği bu tuvalet en beğendiklerimizden…
2022’teki Buckingham Palace’ta gerçekleşen Devlet Ziyareti sırasında Jenney Packham imzalı tuvaletiyle taç takmayı tercih etti. Galler prensesinin az sayıda taç taktığı andan biriydi ve tercihini de Diana’nın en sevdiği Kraliçe Marry’nin Lover’s Knot tacından yana kullanmıştı.
2022 yılında Belize’ye yaptıkları ziyaret sırasında giydiği mercan-pembe renkli parlak elbise ve elinde kontrast yaratan beyaz clutch cesur kombinlerden aslında korkmadığının bir göstergesiydi.
2011’de bafta Ödül töreninde tercih ettiği bu leylak masalsı tuvalet Alexander McQueen’den sara Burton imzalı. İnce beli prensesin vücudunun alameti farikası. Ve bu inceliği vurgulayan her kombine bayılıyoruz. Leylak elbise ve belindeki beyaz kemerde o yüzden favorilerimizden.
Şapkanın gücü. Gerçekten de şapka istisnasız en şık aksesuar. 2023’te Erdem imzalı bu etek-ceket takımı kulaklarında Lady Diana ait olan safir küpelerle, kafasında da şıklığına şıklık katan lacivert bir şapka ile kombinlemişti.
2019’da Chelsea Çiçek Gününde giydiği bu çiçekli Erdem imzalı elbisenin de hayranıyız. Sadece espadril değil de düz babetlerle çok daha iyi görünebilirdi. Sizce?
Prensesin stilinden bahsedebileceğimiz en kuvvetli kare işte bu. 2019 yılında giydiği tek omuz Alexander Mcqueen tuvalet, 2023’te omuz altına kadar uzanan siyah eldivenlerle kombinleyerek Diana vari bir vizyona, zamansız bir dokunuşa imza attı.
Prensesin en şık ve göz alıcı olduğunu düşündüğümüz tuvaleti ise bir sinema galası gecesine ait. Bond’un son filmi ‘Never Time To Die’ galasında tercih ettiği bu Jenny Packham imzalı tuvalet, kesinlikle ona bir star ışıltısı, kırmızı halı cazibesi getirmişti.

More from Gözde Atakoğlu
AKLINIZDA OLSUN!
Pek çok danışanımıza önerdiğimiz pratik bilgiler  instagram hesabından paylaştığımızda oldukça yoğun ilgi...
Read More
Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir