Cildinizi kışa nasıl hazırlıyorsunuz?

Kendi ihtiyaçlarını bilmek ve araştırmak hayat akışını yavaşlatıyor ve kişisel bakımda tercihlerinizi dengeye getiriyor. Bu yazımda bu sezon cildimi dengeye getiren 3 ürünü anlattım , belki sizin de cildinizi dengeye getirir.

Arındırıcı kömür

Ruhumu arındırmak isterken cildimi nasıl atlarım! Pai’nin kömür içerikli ürünü Carbon Star Arındırıcı Yağ, rutinime yazın girdi ve sadakatimi kazandı.

Bu yağı tatilim boyunca her akşam uyguladım, böylece cildimi kurutmadan, hassaslaştırmadan arındırdım. Cilt dokumun bu kadar konforlu bir şekilde, kurutucu bir etki almadan arınması yaz dönemi için az şey değildi. Sivilcelerinizi agresifleşmeden sakinleştirmeyi başaran bu siyah renkli yağı, çalkaladıktan sonra uyguluyorsunuz, yüzünüzde ince bir siyah film kalmış gibi görünse de cilt yağı emdiğinde hemen geçiyor. Sabah kalktığınızda ise hem duru hem de nemli bir ciltle uyanıyorsunuz. Eğer sivilcelerinize şefkatli bir bakım yapmak isterseniz mutlaka şans verin!

Pai Skincare Carbon Star Detoxifying Overnight Yüz Yağı, 779 TL, Sephora

Sivilce yapmayan güneş kremi

Gözeneklerimi tıkamayan bir güneş kreminin keşfi: Shesiodo Stick Güneş Koruyucu. Bu derece konforlu bir güneş kremi daha önce kullanmamıştım, pratikliğine Shesido’nun güneş konusundaki uzmanlığı da eklenince her şey yolunda gitti ve sonbahara girerken üçüncüsünü aldım. Aslında almak zorunda kaldım çünkü 20 gr’lık bu ürün biraz çabuk bitiyor. Yine de ben önce iyi yanlarına odaklanmak istiyorum. Stik oluşu sayesinde kolay uygulanıyor, her an her yerde tazelenebiliyor. Şeffaf olduğu için uyguladıktan sonra yüzüm beyaz kaldı mı diye düşünmeye veya oturmasını beklemeye gerek kalmıyor. Ama beni büyüleyen özelliği ise benim gibi sivilceye meyilli bir ciltte sivilce yapmadı. Bunda güneş kreminin formülünün bana uygun olmasının yanında uyguladığım arındırıcı rutinin de etkili olduğunu düşünüyorum. Bakınız yukarıdaki ve aşağıdaki arındırıcı ürün önerilerim.

Shiseido Clear Sunscreen Stick Spf 50+ Güneş Koruyucu, 890 TL, makyajtrendi.com

LANEIGE Multi Derin Temizleyici 30ml uygun fiyatlı satın alın - fiyat,  ücretsiz teslimat, fotoğraflarla gerçek yorumlar - Joom

Enzimlerin gücü ile temizlik

Çift aşamalı temizliğin ikinci adımında kullandığım köpüren temizleyicim Laneige Multi Deep Clean Cleanser, sonbaharı aydınlatanlardan… İçindeki papaya enzimleri ile cildimi temizlerken arındırıyor. Gerçekten cildimi kurutmadan dengede tuttuğu için güvenimi kazandı. Bu markanın çoğu ürününde aradığım dengeyi bulabiliyorum, eğer derinlemesine cilt temizliği için bir arayışınız varsa size de uygun olabilir. Uzun süre giden bir ürün ve harika köpürüyor.

Laneige  Multi Deep-Clean Temizleyici, 629 TL, Sephora

More from İlknur Aydoğan
2020’YE GİRERKEN BAKIMINIZI GÜNCELLEMEYE NE DERSİNİZ?
2020’ye girerken cilt bakım alışkanlıklarınızı güncellemeye ne dersiniz? Yanımıza bu yıldan işimize...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.