BAHAR MODU

Pandeminin sürüyor oluşu içimizdeki bahar coşkusuna ket vurmasın; kendimize iyi bakmak, kendimizi iyi görmek için çabalarımız boşuna değil, çünkü ruh halimize de iyi geliyor tüm bunlar… İşte hafiflemeniz ve kendinizi biraz şımartmanız için birkaç yeni keşif önerisi!

Kış kuruluğuna elveda!

Soğuktan kuruyan, parlaklığını yitiren cildi ilkbahara hazırlamak için önce ölü deri hücrelerinden kurtulun. Cildiniz böylece hem daha canlı görünür hem de ışıltısını geri kazanır. Bunun için nazik bir peeling seçebilirsiniz. Benim favorim kuru ciltlere bile uygun olan ve çilek kokusuyla tam baharlık bir moda sokan Fresh Çilek Özlü Şekerli Yüz Temizleyici Peeling. Yapısı hafif olan bu peeling, içeriğindeki 2 farklı boyuttaki esmer şeker, çilek özü, üzüm çekirdeği yağı ile cildi nazikçe arındırırken besliyor da. Dairesel hareketlerle yüzünüze uyguladığınızda şekerlerin gitgide eridiğini görecek ve çıkan kokuyla da mest olacaksınız.

Fresh Çilek Özlü Şekerli Yüz Temizleyici Peeling, 399 TL, sephora.com.tr

Hafif dokulu nemlendiriciye geçiş

Kışın kullandığınız yoğun içerikli nemlendiriciniz yerine daha hafif dokulu bir alternatif seçebilirsiniz. Jel nemlendirici formülleri tam da aradığınız hafifliği sunabilir. Laneige Water Bank Nemlendirici Jel, verdiği nem, aydınlık ve canlı görünümle bana iyi geliyor. Cildimi neme doyuruyor ayrıca gereksiz  parlamaya sebep de olmuyor. Üzerine yaptığınız makyaj için de harika bir baz oluşturduğunu eklemeliyim.

Laneige Water Bank Nemlendirici Jel, 459 TL, sephora.com.tr

Serinleten bir maske

Boscia Mermaid Fire and Ice Soyulan Maske, görüp görebileceğiniz en ilginç maskelerden biri olabilir. Ürüne ‘mermaid’, yani deniz kızı isminin verilmesi boşa değil hem denizden gelen içeriklere sahip hem de deniz kızının kuyruğu misali yanardöner bir parlaklığa…Kırmızı algler ile cildi ferahlatan maske, deniz yosunu ekstresi ile cildi nemlendiriyor ve sıkılaşmasına yardımcı oluyor. 15-20 dakika içinde tamamen kuruyan maskeyi cildinizden soyarak çıkarmak da hem çok kolay hem de süper keyifli. Soyma işleminin verdiği rahatlatıcı hisse hem de ortaya çıkan aydınlık, tazelenmiş ve arınmış cildinize bayılacaksınız!

Boscia Mermaid Fire and Ice Soyulan Maske, 399 TL, sephora.com.tr

Var ama yok etkili bir fondöten

Cilt bakım ürünleri ile tanıdığım Filorga, meğer en ince yapılı fondötenlerden birine sahipmiş! Son 3 aydır kullandığım bu ürün aslında ne bir fondötene benziyor ne de bir BB kreme… Benim karma cildime iyi gelen, sivilce yapmayan hafif, sıvı bir yapısı var. Cildin tonunu eşitliyor, cilde sağlıklı ve aydınlık bir görünüm veriyor ve SPF 30 ile güneşten koruyor. Tende, cildinize bakım yapmışsınız gibi görünen doğal, abartısız bir etki bırakıyor. Bahar aylarında kullanmak için de ideal. 

Filorga Flash Nude Fluid SPF30 Fondöten, 342 TL, Eczanelerde

Yerli ve yeni!

İki yeni ve yerli marka ile sizleri tanıştırmak istiyorum;

İlki Lonjevite. Formüllerini %100 doğal, saf, vegan ya da organik sertifikalı botanik yağlarla hazırlayan markanın öne çıkan ürünlerinden Essential Balancing Serum’u yağlı ciltlerin bile rahatlıkla kullanabileceği temel bir yüz yağı. İçerisinde 11 botanik aktif ile cildin sebum üretimini dengelemeye yardımcı oluyor ve cildi nemlendiriyor. Ciltte hiç yağ kalıntısı bırakmadan emildiği için sabah da kullanabilir, hatta üzerine makyaj bile yapabilirsiniz.

Lonjevite Essential Balancing Serum, 350 TL, lonjevite.com

  İkinci yerli marka ise, Glows. Kolloidal gümüş suyu ile üretilen tüm ürünlerinde aynı zamanda doğal yağları da kombine eden markanın en sevilen ürünü Glows Silver Therapy Topuk Çatlağı Onarıcı Ayak Bakım Kremi, çok kuru ve sertleşmiş cildi yeniliyor, yumuşatıyor ve gerçekten pürüzsüzleştiriyor. Ayaklarınızı rahatlatacak, topukları kendine getirecek bir bahar bakımı için harika bir alternatif!

Glows Silver Therapy Topuk Çatlağı Onarıcı Ayak Bakım Kremi, 59 TL, glows.com.tr

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.