AYDINLIK BİR CİLT İÇİN, IŞILTI REÇETESİ

Her gün 2 litre su içiyormuş gibi ışıldayan, sağlıklı, aydınlık cilt görünümü için neler yapmalı? Tabii ki su içmenin dışındaki hızlı sonuç veren cevapları aradık!… Kışın donuk ve mat görünen cildin ışıltısını arttırmak aslında çok da zor değil sadece cilt bakım rutininize birkaç yıldız transfer şart!

Kurutmayan bir arındırıcın var mı?

Ölü deriden arınan, temiz ve pürüzsüz bir cilt ışığı yansıtır ama bu görünüme ulaşayım derken cildi yoran, tahriş eden, daha da kurutan arındırıcılardan uzak durmak gerek.

Yağ bazlı bir peeling olan La Mer Replenish Oil Exfoliator, kuru ve hassas ciltlerin bile çok seveceği bir formüle sahip. Jel dokulu yağ peeling, şeker kristali ve deniz tuzu içeriğiyle cildi arındırıyor .

Suyla buluştuğunda daha da sıvı bir kıvama geliyor ve ciltten kolayca temizleniyor. Siyah noktaları arındırma etkisini arttırmak için ürünü duş sonrasında kullanın. Haftada 1-2 kez uygulayın.

La Mer Replenish Oil Exfoliator, 820 TL, Sevil Parfümeri

Yüz yağı kullanıyor musun?

Yağlı bir cildim olmasına rağmen yüz yağı kullanma konusunda endişeleri bırakalı çok oluyor çünkü gerçekten sivilce yapmayan, gözenekleri tıkamayan ve müthiş nemlendiren bir bakım yağının yerini başka bir ürün pek dolduramıyor. Youth To The People Superberry Glow Yüz Yağı, işte tam da böyle bir ürün. Hızlıca emilen bir formüle sahip böylece sabahları kullanmak da çok kolay çünkü üzerine makyaj yapılabiliyor. Bu yağ bakım rutininizde serumun yerini, makyaj rutininizde ise aydınlatıcının yerini alabiliyor. Az miktarda yağı elmacık kemiklerinize, cildinizin yüksek yerlerine uygulayıp doğal görünüm veren aydınlatıcı olarak kullanabilirsiniz. İsterseniz de daha parlak bir görünüm için fondöteninize birkaç damla karıştırabilirsiniz. Kendi ışıltınıza hayran olacaksınız. 

Youth To The People Superberry Glow Yüz Yağı, Sephora, 276.90 TL

Kışın her reçetede: C Vitamini

Yüz yağı kullanma fikrine sıcak bakmıyorsan o halde rutinine mutlaka cildin ışıltısını artıracak bir serum eklemelisin. Dermalogica Biolumin C serum, hafif yapısıyla cilt tarafından kolayca emiliyor, yapışkanlık hissi vermiyor. Ana içeriğindeki C vitamini ile cildi aydınlatırken ince çizgilerin görünümünü azaltıyor. Laktik asit ile cilt yüzeyini ölü deri hücrelerinden arındırıyor ve cilt tonunu eşitliyor. Daha ne istenir?

Dermalogica Biolumin C serum, 975 TL, eczanelerde

Aydınlık gözler ilk şart!

Dinlenmiş, canlı bakan gözler, aydınlık bir göz çevresi tüm ifadenizi olumlu yönde değiştirir. Darphin Ideal Resource Restorative Bright Göz Kremi, ışığı yansıtan yapısıyla anında göz çevresine aydınlık bir görünüm kazandırıyor. Koyu halka ve kırışıklık görünümünü de azaltmaya yardım ediyor.

Darphin Ideal Resource Restorative Bright Göz Kremi, eczanelerde

 

En hızlısından ışıltı bakımı

Kağıt maske pratikliği, yoğun hayatlarımızda bir kurtarıcı. Cilde ışıltı veren bir kağıt maske ise herkesin ya çantasında ya da ofis çekmecesinde olması gereken bir ürün. L’Occitane Immortelle Nem ve Işıltı Veren Kağıt Maske zengin serum içeriğiyle cildin parlak ve aydınlık bir görünüm almasına yardım ediyor, ince çizgilerin görünümünü hafifletiyor. Temiz cilde uygulayın, 10 dakika sonra çıkarın. Pakette kalan fazla serumu da dekolteye uygulayın,ziyan olmasın.

Immortelle Nem & Işıltı Veren Kağıt Maske, 58 TL, L’occitane

 

İçten de parlat kendini!

 

Işığını sadece cildin değil ruhun da yansıtsın. Unutma, güzellik kendinle bir barış hali ve iyi hissedersen iyi görünürsün!

·  Sabahları güne meditasyonla başla.

·  Beslenmene dikkat et, pakete girmiş hiçbir şey yeme.

·  Uyumadan önce o gün için şükrettiğin 3 şeyi yaz.

·  En geç 22:30’da yatakta ol ve uyu.

·  Gün için yavaşlamak için kendine izin ver.

·  İç sesini kontrol et, kendi kendine sabotaj tuzağına düşme, olumlu olana odaklan.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir