TATİL BAKIM ÇANTASI HAZIRLAMANIN PÜF NOKTALARI

Yaz aylarında denize girmek, güneşlenmek bir harika! Ancak tatildeyken yıpranan saçların, güneşin kuruttuğu cildin ve sürekli suyla temas eden el ve ayakların bakımı ne olacak?

Özellikle bayram tatiline sayılı günler kala, sürekli seyahat eden biri olarak yanıma neler aldığımı , bakım çantamı hazırlarken nelere dikkat ettiğimi paylaşmak istedim. Çünkü tatilin heyecanı ile çoğu zaman en elzem bakım malzemeleri unutulabiliyor ya da çantamız gereksiz ürünlerle dolabiliyor. Tatil zamanı yaklaştıkça “acaba yanıma ne alsam?” sorusu da ayrı bir külfete dönüşebiliyor.

  1. LİSTELEYİN: Öncelikle size tavsiyem hiçbir bakım ürününü unutmamak adına küçük bir liste hazırlamanız olmalı, sırasıyla yanınıza alacağınız ürünleri yazın. Ürünleri seyahat çantanıza koydukça üstünü çizmek, bavulunuzu hazırlarken işinizi kolaylaştıracaktır.
  2. DİKKAT EDİN! Kısa bir seyahate gidiyorsanız ve el bavulunuzu uçakta yanınıza alacaksanız, kabin için sıvı ürünlerin 100 ml’i aşmaması gerektiğini unutmayın. Artık neredeyse tüm bakım ürünlerinin seyahat boylarının çıkması işimizi epey kolaylaştırdı, ancak eğer yanınızda götürmek istediğiniz ürünün seyahat boyu yoksa merak etmeyin! Seyahat boyu şişeler alıp normal zamanda kullandığınız ürünlerinizi bunların içine de koyabilirsiniz.
  3. KOMBİNLEYİN! Seyahat boyu diş macunu ve fırça setleri çok pratik, ancak çoğu zaman bu setlerdeki fırçaların sert olması diş etlerine zarar verebiliyor. Tutma yerleri kısa veya kullanışsız geliyor. İyisi mi siz bu mini boy macunların yanına kendi fırçanızı almaya bakın, ben öyle yapıyorum.
  4.  MİNİ BOYLU BİR BAKIM MARKANIZ OLSUN: Benim ki Avene. Özellikle hassas ciltlere önerilen Avene’in güneş bakımında başarılı dermo kozmetik markalardan biri olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Ayrıca mini tatil boyları olması ve hayvanlar üzerinde deney yapmayan bir marka olması kendisini “lovemark”ım haline geldi. Avène Reflexe Solaire 50+ güneş koruyucu seyahat boyunu yaz ayları hep yanımda taşıyorum ve güneşlenme sonrası da Avène Réparateur Après- Soleil sürerek güneşin kurutuuğu cildimi nemlendiriyorum. Boyutları ve işlevselliği yüzünden Avene benim yaz bakımı markam, ya sizin ki hangisi?
  5. YER TUTMAYAN ÜRÜNLER BULUN:  Özellikle Sephora, Gratis, ve Watsons yolculuk öncesi alışveriş için harika alternatifler bulunduruyor. Crystal’in tek kullanımlık deodoran mendilleri veya mini boy roll-on’unu hem paraben ve aluminyum içermiyor hem de küçük boyları sayesinde kolaylıkla çantada taşınabiliyor. Peki ya parfümünüz? Eğer seyahat boyu varsa bir harika ama oldu ki yok o halde Sephora’larda satışa sunulan mini boy boş sprey şişelerine kendi parfümünüzü koyarak tatilde de kendiniz gibi kokmaya devam edebilirsiniz. 

 

Yazan: Dila Atsan

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.