GÜNEŞ IŞIĞININ BU DERECE PARLAK OLDUĞU BİR YERDE IŞILDAMAMAK İMKANSIZ!

LOS ANGELES!

Dünyanın farklı bir yerinden güzelliğe bakmaya ne dersiniz? Güneş ışığının herkesi star ışığı gibi aydınlattığı yer “golden state” yani altın eyalet California’dan merhaba!

Los Angeles’ta geçirdiğim bir ayın sonunda buradaki güzellik trendlerinin tek bir tane olmadığına karar verdim. Şehrin yarısı hippi gibi, yani doğal, renkli ve sportif, diğer yarısı ise estetikli, dolgulu ve gösteriş üzerine bir güzellik anlayışı benimsemiş gibi görünüyor… Buna rağmen bu iki grupta da ortak olan şeylerden biri çok az makyaj yapmaları, bunu en net gördüğümüz ünlü ise kesinlikle Hailey Bieber, yani doğal pürüzsüz bir ten ve sağlıklı bir ışıltı… Bu makyajsızlığı destekleyen en önemli şeylerden biri de tabii ki havanın sıcak olması, ayrıca gün içinde sörf veya yüzme gibi planları olanlar için de gereksiz bir uğraş… Aslında burası eğlenmeyi, kendine odaklı olmayı, spor yapmayı sevenlerin, yediğine içtiğine dikkat edenlerin yaşadığı bir yer ve kesinlikle ilham dolu… Gelelim benim güzellik ve wellness keşiflerime, çünkü burası ürün çeşitliliği konusunda bir cennet!

Yeni C vitamini keşfi

Biossance markası, bitki bazlı ve temiz içerikli ürünleriyle sevilen bir marka… Doğaya ve hayvanlara zarar vermiyor, biyoteknolojinin faydalarıyla güçlü ürünler sunuyor. Koyu lekeler için ürettiği C vitamini serumu markanın iyi yorumlar alan ürünlerinden bir tanesi. %10 C vitamini içeriğiyle cildi aydınlatıyor ve suda çözünebilen bir türü olduğu için cildi tahriş etmiyor. Diğer önemli içerik ise, markanın şeker kamışından ürettiği squalane. Vücudun doğal nemlendirici yağlarını taklit eden yapıya sahip squalane, aktif bileşenleri cildin derinine iletmeyi sağlarken cilde ağırlık hissi yaratmadan nem veriyor. Beyaz shiitake mantarı ise koyu lekelere olan etkisiyle serumun gücünü arttırmak, düzenli kullanımda renk eşitsizliği gidermek için eklenmiş ve tüm içeriklerin sinerjik bir şekilde çalışmasına destek oluyor. Bu sayede de bildiğimiz C vitaminlerinden uzak, losyon yapıda, kullanımı çok konforlu bir ürün ortaya çıkıyor. Ben her sabah temiz cildime uyguluyorum, çok hızlı emiliyor ve gerçekten aydınlatıyor. Nem hissi harika, ekstra bir ürüne ihtiyaç duymuyorum. Koyu lekelerimde bir açılma var ama henüz bu etki için erken, sivilce izlerini hızla geçirdiği için, hatta sivilce çıkmasına engel olduğu için bu serum tam bir “bana iyi geldi” ürünü.

Biossance Squalane + Vitamın C Dark Spot Serum, $62 

Kil maskesiz yapamayanlar

Burada şahit olduğuma çok sevindiğim şeylerden biri outlet’lerden cilt bakım veya makyaj ürünü satın almak oldu, yani 10 dolara yıkama jeli, 3 dolara dudak kalemi gibi şeyler kimi mutlu etmez ki! İşte böyle bir yerde fiyatıyla yormayan ama en sevdiğim markalardan birinin ürünü çıktı karşıma: Laneige Water Clay Kil Maskesi. Mineral kil ve nane suyu içeriğine sahip, Türkiye’de de satışta olan bu ürün meğer ne harika bir kil maskesiymiş! Gerçekten su gibi hafif jel yapısı var, kolayca sürülüyor ve cildi hiç mi hiç kurutmuyor. Cildi arındırıp duru bir görünüm sağlıyor. Haftada 1 yaptığım bu maske eğer varsa sivilcelerimi kontrol altında tutmamı sağlıyor, gözenek görünümümü azaltıyor ve cildimdeki fazla yağı dengeliyor. Ayrıca sadece maske değil gece uyumadan önce sivilce üzerine uyguladığında da kurutucu görevi görüyor. Ürün kutusundan bir de sünger çıkıyor, konjac süngere benzeyen yapısı suyla buluştuğunda yumuşuyor ve maskeden arta kalan kalıntıları temizlemeniz için yardımcı oluyor. Bana göre bu sayede maskenin arındırıcı özelliğini de arttıyor.

Aydınlatıcı yüz temizleyici

Inkey List, uygun fiyatları ve içeriği öne çıkaran ürünleriyle cilt bakım severleri mutlu eden bir marka. Türkiye’de de satışta olduğunu bilmediğim bir ürünüyle burada tanıştım, The Inkey List Fulvik Asitli Aydınlatıcı Temizleyici. Cildi nazikçe temizleyen bu ürünün ana içeriğinde %0.5 oranında fulvik asit var, bu asit cildi aydınlatıyor ve doğal olarak ışıldayan bir cilt görünümü veriyor. Adında asit olması sizi korkutmasın, benim deneyimimde olumsuz hiçbir şey yok, yani cildi kurutup germiyor. Oldukça sıvı bir yapısı var ve güzel köpürüyor. Siz de koyu lekelerle başa çıkarken temizleyicinizin de bu özellikte olmasını isterseniz bir şans verebilirsiniz. Ben sabah temizleyicisi olarak kullanıyorum ama makyaj çıkarıcı özelliğe de sahip olduğu için akşam da kullanılabilir.

Fulvik Asitli Aydınlatıcı Temizleyici, 139 TL, Sephora

İçten dışa güzellik

Los Angeles’taki marketlere bile bakınca güzelliğin sadece kremlerde olmadığını anlayabilirsiniz çünkü güzelliğin içten dışa yansıyacağı iddiasında çok sayıda ürün var. Cildi aydınlatan smoothie’ler, kalbi açan, duyguları dengeleyen tozlar, güzelleştiren takviyeler rafları dolduruyor. Kolajeni saymıyorum bile çünkü burada çekirdek gibi bir kategoride. Benim keşiflerime gelince, ilk sırada yıllardır merak ettiğim Moon Juice markasının antioksidan içerikli güzellik takviyesi oluyor. Cildi içten dışa aydınlatan, yaşlanmanın izlerine karşı etki eden, kolajeni ve elastik yapıyı destekleyen SuperBeauty® Daily Antioxidant Skin Supplement, rutinime girdiğinden beri cildimde bir farklılık var. Henüz şişenin yarısındayım ve daha nemli, daha duru bir görünüm verdiğini söyleyebilirim. Cildi hücresel seviyede destekleyen bu takviye, midemi hiç yormadı. Kesinlikle vazgeçilmezim olacak bir kategoride.

Bu kıtada keşfettiklerim tek yazıya sığmayacak kadar fazla, gelecek sayıda daha fazla makyaj ürünüyle karşınızda olacağım. Evet LA’dekiler çok makyaj yapmıyor ama ben hala bu tutkumdan vazgeçmiş değilim!

SuperBeauty® Daily Antioxidant Skin Supplement, $60

Çiçek özlerinden gelen iyilik

A Curated Vibe, İstanbul’da keşfettiğim bir wellness markası ve çiçek özlerinden oluşan çiçek terapisi ürünleri sunuyor. Bach çiçek özlerinden oluşan ve her duygu durumuna karşılık gelebilecek karışımlar sayesinde içinden geçtiğiniz durum her ne ise onu daha kolay, rahat atlatmanızı sağlıyor. Sadece bir geçiş süreci için değil yeni hedefinize de daha kolay ulaşmanız için de bir aracı olabiliyor. Ben markanın 2 ürününü kullandım. Bir tanesi Healing Heart, biraz daha duygusal olarak arkada bırakamadığınız durumlar için öneriliyor. Kalbin iyileşmesi anlamına gelen Healing Heart’ın isminin hakkını verdiğini söyleyebilirim; geçmişi düşünüp bir şeyleri farklı yapsaydım böyle olmazdı gibi düşüncelerle kendimi suçlayıp mutsuz olduğum günleri arkada bırakmamı sağladı ve bana iyi geldi. Sonrasında ise kullandığım karışım bir güzellik meraklısı olarak Ready Set Glow oldu. Bu da tam içten dışa güzellik ürünü. Asıl güzelliğin özgüven olduğunu ve kendini sevmekten geldiğini hepimiz biliyoruz ama işte bazen o değeri kendimize vermek zor olabiliyor. Bu karışım tam da bu hissi uyandırıyor, içinizdeki ışığın parlaklığını hem kendiniz hem de başkaları görmeye başlıyor. Aynaya baktığında kusur değil kendini görmek, işte gerçek güzellik!

Markanın kurucusu Melis Kuriş, hangi karışımın size uygun olduğu konusunda bir rehberlik sunuyor. Nasıl bir süreçte olduğunuzu söylerseniz size özel karışımlar hazırlanıyor. Dilerseniz kendiniz ürün açıklamalarına göre de seçebiliyorsunuz. Damlalıklı şişelerde gelen bu karışımı, günde 4 kez 4 damla olarak dil altına damlatıyorsunuz. Çantanıza sığacak boyutta ve kullanımının kolay. Hayatınızda sizi zorlayan bir şeyler varsa, hatta bu bizzat sizseniz bile bir bakmanızda fayda var. https://acuratedvibe.com

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir