YÜZ GENÇLEŞTİRMEDE  YENİ DÖNEM “FACE UP”

Günümüzde sosyal medyanın da etkisiyle  yüz güzelliği  söz konusu olduğundan insanlar yüzlerini daha da güzelleştirmek için  neler yapabileceklerini  araştırıyor, son gelişmeleri de yakından takip ediyorlar.   Fizyoterapi konusundaki başarılarıyla adından söz ettiren uzman fizyoterapist Melda Ertürk, doğal yöntemlerle yüz gençleştirmenin formülünü  bakın nasıl özetliyor…

Face Up Nedir?

Yüz fizyoterapisi olarak da tanımlanan Face Up, sağlık alanında yüz asimetrileri, yüz felci gibi durumların yanı sıra daha da geniş kapsamlı olarak geliştirilerek güzellik konusunda da oldukça başarılı sonuçlar sağlıyor. Daha ilk seansta etkisini gösteren Face Up, 3’lü dalgalar sayesinde derinin en alt tabakasına kadar inerek zamanla etkisini kaybeden kolajeni ve yüz kaslarını harekete geçiriyor, yüzde ideal bir lifting dolgunluk etkisi yaratıyor.

Face Up Nasıl Uygulanıyor?

İşlem önce kişiye özel yüz analizi ile başlıyor. Face Up, kaslara yapılan manipülasyonlar ile devam ediyor. Bu uygulamanın başka uygulamalarla karıştırılmaması ve Face Up uzmanları tarafından, kişiye özel yapılması önem taşıyor çünkü stretching sırasında yüzdeki her kası çalıştırmamak gerekiyor ve bazı kasların yanlış çalıştırılması yüzü aşağıya doğru çekiyor yani yüzün sarkmasına neden oluyor. Face Up’ın amacı doğru kaslar sayesinde yüzde UP etkisi yani lifting, gençlik etkisi yaratmak; bu da deneyenlerde elde edilen sonuçlarla kendini gösteriyor. İşlem sırasında yapılan kas kuvvetlendirme ile cildin en derin katmanına ve kaslara ulaşılarak verim arttırılıyor. 

Faydaları Neler? 

Face Up, yüzdekileri lekelere iyi geliyor, renk eşitsizliğini ortadan kaldırıyor, cildin sağlıklı bir ışıltıya, renge kavuşmasını sağlıyor, gıdı sarkmasını yok ediyor. Elektroterapi bazlı Face Up, seans sırasında yapılan masaj etkisiyle de  bir rahatlama seansı olarak biliniyor ve özellikle de yoğun iş temposu arasında ya da yoğun bir günün ardından sıkça tercih ediliyor. Doğal yoldan botoks ve dolgu etkisi sağlıyor ve bu  işlemlerinin de süresini uzatıyor. Kişinin durumuna göre minimum haftada 2, toplamda 10 ila 15 seans uygulanan Face Up’ın etkisi bir aya kadar devam ediyor.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir