CİLDİNE BİR İYİLİK YAP: DROP BY ORGANİCS KULLAN

Herşey gibi cilt bakımından beklentilerimiz de zaman içerisinde değişti. Düşünsenize 80’lerde annelerimiz ünlü markaların kavanoz kremlerine içerisinde ne olduğunu bilmeden deli paralar verirken körü körüne inanırken, günümüzde herşey çok daha farklı.

Bir kere kesinlikle daha bilgiliyiz. Cildin genç ve taze görünmesi için iyi yaş almak gerektiğini ve bunun da yediğimiz içtiğimiz kadar kullandığımız ürünlerin de sağlıklı içeriklere sahip olmasıyla doğru orantılı olduğunun farkındayız.

Cildimiz en büyük organımız ve ne yazık ki  bir karaciğer gibi kendini çok da iyi yenileme kapasitesine sahip değil. Ona olabildiğince iyi bakmak ve korumak zorundayız.

Konuyu çok dolandırmayacağım.

Son dönem hayatıma yeni bir cilt bakım markası girdi; Drop by Organics.  Neredeyse 2 aydır düzenli olarak kullanıyorum.  Sürdüğünüz anda iyi hissettiren, konfor sağlayan ve vakit geçtikçe faydasını gözle görmeye başladığınız ürünlere sahip bu marka. Şu anda top 10 listemin başlarında.

NEDEN BU KADAR SEVDİM?

Bir kere ilhamını doğanın ve bitkilerin iyileşitirici gücünden alarak insan doğasına aykırı kimyasal ve katkılardan olabildiğince uzak durmuş bir marka.

Her kullanışınızda cildinize iyilik ettiğinizi hissediyorsunuz. Bunda da  içeriklerinin etkisi büyük, zira formüllerini doğal ve organik içerikleri harmanlıyarak yaratıyorlar. Soğuk sıkım yağlar, özler, mineraller ve yüksek frekanslı kristaller formüllerindeki ana içerikleri oluşturuyor.

Normalde doğal ürünlerin keyifsiz kokuları vardır. Oysa Drop by organics’te ürünlerin kokuları ve dokuları tamamen keyifli bir cilt bakım ritueli yaşamınızı sağlayacak cinsten.

Gelelim ambalajlarına, hepsi geri dönüşümlü, cildimize saygılı ayrıca doğaya ve çevreye de saygılı. Hayvanlar üzerinde test yapılmıyor, ambalajlarından da geriye sentetik artıklar kalmıyor. Ayrıca cam şişelerin yalın tasarımı öyle güzel ki…Banyonuza , tuvalet masanıza ekstra şıklık getirecek cinsten.

Ve gelelim asıl hayranlık nedenime, Drop By Organics yerli bir marka. Markanın yaratıcısı Evren Dalgıç, uzun yıllarını, araştırmalarını doğal cilt bakımı üzerine yoğunlaştırmış ve kısa bir süre önce de Drop bu Organics doğmuş.

ÜRÜNLER

ELİXİR: Tonik yerine kullanılabilir ama tonikten daha etkili. Zira içerisinde süper aktif maddeler bulunuyor. Cildin ihtiyaç duyduğu mineral ve vitaminleri cilde geri kazandırmakla görevli. Musluk suyu ile yıkanan cildin  pH değeri oynar,  elixir pH seviyesini  4,5-6 oranına çekerek cildi kendine getirir. Bu Elixir’lerin içeriğindeki en önemli detay ise; kristaller. İnfuzyon edilerek kullanılan kristaller, yüksek enerjileriyle ruh ve bedene sağlık kattığı gibi cilt üzerinde de kan dolaşımını arttırarak cilde daha fazla oksijen taşımaya yardımcı olur.

Elixir yüz spreyleri 130 TL olarak satışa sunuluyor.

 

Drop by organics ürünlerini satın almak için tıklayınız

ROSE QUARTZ ELİXİR: İçeriğinde pembe kuvars kristali bulunuyor. Hassas ve kuru ciltlere  öneriliyor. Ayrıca içeriğinde C vitamini , yüksek bir antioksidan olan ‘Quercetin’ zengini elma özü, altın iyonları içeren su, gülsuyu ve  Yaban mersin ekstraktı kullanılmış. Cildin kendi doğal ışılştısını yakalamaya yardımcı Elixir’i ben tonik gibi nemlendirici öncesi veya cildimi sabah uyandığımda yıkamak için su niyetine kullanıyorum.

DİP NOT: Elixir’in toksin atımına yardımcı olduğu bilinen yeşim taşı infuzyon edilerek yaratılmış Jade, ve 24 karat altın parçacıkları içeren , yoğun antioksidan zengini Gold seçenekleri de mevcut.

LEMON SORBET! Yok böyle bir ürün. Kokusu, dokusu iştah kabartan yeme isteği uyandıran bu temizleyici her cilt tipine uygun. Losyon kıvamlı olsa da su le karıştığında süt kıvamını alıyor bu sayede cilt üzerindeki tüm kirleri rahatlıkla temizliyor. İçerisinde bulunan yağlar, limonun salisilik asit desteği ve ekstra C vitamini ile ciltteki aknelerin ve cilt kızarıklıklarının giderilmesinde de etkili bir yardımcı. Lekeleriniz varsa mutlaka kullanmaya bakın.

Lemon Sorbet yüz temizleyici losyon 120 TL olarak satışa sunuluyor.

Drop by organics ürünlerini satın almak için tıklayınız

ROSE HYALURONIC SERUM:  Hem gündüz hem de gece kullanabileceğiniz bu pembe serumun en büyük özelliği içerisinde, kendi ağırlığının 1000 katı su tutma kapasitesine sahip hyalüronik asit barındırması, içeriğinde ayrıca infuzyon ile eritilmiş pembe kuvars kristalleri, yaşlanma karşıtı bakımda  cilt tonu üzerinde etkisi kanıtlanmış bir içerik olan Niacin, C vitamini ve antioksidan yaban mersini özü,  gül suyu ve gül yağı  bulunuyor. İnce mimik çizgilerinin anında konfor kazanması ve dolgun görünmesine yardımcı.  Anında emilen, ağırlık yaratmayan  bu serumun nem isteyen her cildin ihtiyacı olduğunun özellikle altını çizmeliyim.

Diğer Drop by Organics ürünlerini görmek için tıklayınız

THE MARBLE: Markanın yıldız ürünü diyebiliriz. Adı üzerinde mermer gibi bir cilt yaratmak için yoğun içerikleriyle çalışıyor. Cildin yapılanması ve korunmasına kadar tüm ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı kremin 10 parmağında 10 marifet. İçerisinde E ve C vitaminine nazaran daha etkili bir antioksidan olan Orkide özündeki antosiyanin flavonoidleri bulunuyor. Yani anlayacağınız yaşlanmamızın büyük nedeni ola serbest radikallerle ciddi şekilde savaşıyor.

Ayrıca diğer alameti farikası, at kestanesi özü olan  ‘aescin’.  Aescin kompleksinin en büyük özelliği ise, ciltte bulunan Hyaluronik asit seviyesini koruduğu yönünde etkisinin kanıtlanmış olması.

Yumuşacık ama yoğun dokusu cilde anında nem ve konfor sağlıyor. İçerisindeki aktif olarak bulunan ipek peptitler ile cildi yumuşatma ve pürüzsüzlüştürme de oldukça etkili. 30 yaş sonrası bir nemlendirici krem arayışındaysanız, yaşlanma karşıtı bakım istiyorsanız , kuru, normal, hassas bir cildiniz varsa başka bir şey düşünmeden The Marble’ı denemenizi öneririm.

 

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.