İlkbahar Enerjisini Tamamen Hissetmek İçin Yapılacaklar

Hayatınızı daha pozitif hale getirmek ve daha mutlu hissetmek için İlkbaharın muhteşem enerjisinden faydalanmaya ne dersiniz? Nasıl mı yapacaksınız? Her biri ayrı ayrı işe yarayacak 5 maddeyi sizin için özetledik…

Aslına bakarsanız yenilenmek için mevsim geçişlerini kullanmak çok akıllıca. İlkbahar da aslında değişimi en yüksek hissettiğimiz mevsim, çünkü doğa gibi biz de kıştan çıkıyor ve çiçek açmak istiyoruz. O halde ruhumuzu dinleyip gerçek anlamda yenilenmek ve değişmek için ilkbaharın pozitif enerjisini kullanmaya başlayalım.

1.Doğayla İletişime Geç!

Kışı kapalı ortamlarda geçiriyoruz, en fazla kayak tatilinde doğayla iç içeyiz veya bazı güneşi gördüğümüz haftasonları ormanda, sahilde yürüyüşlerde, ama onlar da kısa sürüyor zira kış demek soğuk demek açık alanda çok da kalınmıyor.

İşte o yüzden baharın havasından, suyundan daha fazla yararlanıp kendimizi doğanın muhteşem kollarına atmanın tam vakti. Sabahları koşmak, haftasonları piknik yapmak, araç kullanmadan gidilecek yerlere yürümek, yeşile, maviye bakmak ve uzun süre açık havada kalmak, güneşin altına yatmak göz kapaklarınızdan güneşin ruhunuza değmesine izin vermek hiçbir vitamin takviyesinin yapamayacağı etkiyi yaparak sizi canlandıracak, enerji yükletecektir.

2. Temizlik Yapmak!

İnanılmaz ama inanın. Temizlik yapmanın insan bedenine olduğu kadar ruhuna da çok faydası var. Ve kıştan sonra yaşadığımız alanların da enerji temizliğine ihtiyacı var. Temizlikten kastım sadece toz almak ve yerleri silmekle sınırlı değil elbette fazlalıklardan kurtulmak ve karışık gördüğünüz alanları düzenlemek. Yapılan araştırmalar düzenli bir evde, odada yaşayan insanların hayatlarının da daha düzenli olduğunu gösteriyor.

3. Hoşgeldin Güneş!

Güneş ışığıyla aramızda kimyasal bir durum var. Hormonlarımızı çoşturmasıyla kendimizi iyi hissetmeye başlıyoruz. Ayrıca akşam daha iyi bir uyku çekmemiz de sabah güneş ışığına ne kadar maruz kaldığımızla doğru orantılı. Yani iyi uyumak ve iyi hissetmek için güneşe ihtiyacımız var. Stres seviyemizi düşürdüğü için, vitamin D sentezi yaptırttığı ve bizi güçlendirdiği için sık sık güneşin yenileyici etkisine maruz kalmaya bakın. Bu arada tüm kış koruma faktörü sürmeyenler lütfen bahar ayında korumaları sürmeye başlayın, zira güneş dost ama herşey gibi fazlası da zarar.

Getty İmage

4. Gardırop Detoksunun Tam Zamanı!

Ev temizliği ile aynı mantıkta bir hareket, temizlik ve düzen kısmı bir yana mevsim geçişinde havaya ve mevsime uygun kıyafetlerinize yer açıyorsunuz. Kışlıkların altında kalıp gözünüzden kaçmıyorlar. Gardırobu mevsime göre düzenlemek enerjinizi yenilemenin ve eksiklerinizi görmenin de en ideal yoludur. Giymediklerinizi, küçülmüşleri başkalarına vermek hatta ikinci el sitelerden satmak da iyi fikir. Bu arada bir minik test, giymediğiniz bir kıyafetinizi dolabınızda rahatlıkla görebileceğiniz ama genel kıyafetlerinizden ayrı bir yere asın, eğer birkaç hafta içerisinde hiç eliniz ona gitmiyorsa, artık ondan kurtulmaya bakın, belli ki görseniz bile aklınızdan, tarzınızdan çıkmış kendisi.

5. İnsan Temizliği De Şart!

insanları su ve sabunla temizlemekten bahsetmiyorum elbette, ama ağırlık yapan, hayattaki düzeninizi şaşırtan eşyalar gibi insanlar da mevcut, işte onlardan kurtulmaktan bahsediyorum. Kimseyi kırmadan mesafe koyarak bunu yapmak sizde ekstra bir ağırlık yaratmayacaktır. Bu arada bu temizleme işlemini sosyal medyada takip ettiğiniz toksik hesaplara yapmak da inanın başka bir rahatlama sağlayacak. Demedi demeyin deneyin.

More from Gözde Atakoğlu
2020’DE BURÇLARI NELER BEKLİYOR?
2020 ‘de acaba burcunuzu neler bekliyor? Ünlü astrolog Filiz Özkol’ un yorumuyla…...
Read More
Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir