CİLT TEMİZLEME SANATI

Cilt tipiniz veya cilt sıkıntınız ne olursa olsun iyi bir cildin ilk ve en önemli adımı temizlikten geçiyor. Bu yüzden doğru temizleyiciyi bulmak tahminimizden de hassas bir konu.

EDİTÖR: GÖZDE ATAKOĞLU

Cilt temizliği cilt bakımının en temel ve önemli adımı. Bunu biz değil konusunun uzmanı dermatologlar söylüyor. Gün içerisinde cildin ister istemez maruz kaldığı çevresel zararlardan, terden, yağdan, kirden gece arınması şart çünkü temizlendikten sonra ciltte oksijenlenme artıyor. Gözenekler temiz tutuldukça hem akne sorunu ortadan kalkıyor hem de cilt daha sonra üzerine uygulanan her türlü bakım ürününden çok daha fazla fayda sağlıyor. Anlayacağınız temizlik cildin iyi yaş almasında ve sağlıklı görünmesinde sandığımızdan da önemli.

DOĞRU TEMİZLEYİCİYE DOĞRU…

Cilt bakımı gibi cilt temizliği de kişinin cildine uygun ürünlerle olmalı. Sağlıklı bir cilt temizliğinde kullanılan ürünler cildi temizlerken cildin doğal bariyerini ve nem dengesini de korumak zorundalar. Bu konuda cilde saygılı markaların başında Cerave geliyor. Dermatologlar ile geliştirilen Cerave, farklı cilt tipleri için farklı özelliklere sahip temizleyicileri ile dikkat çekiyor.

KÖPÜREN

Normalden yağlıya dönük bir cildiniz varsa tercihiniz Cerave’nin köpüren temizleyicisinden yana olmalı. Zira içerisinde 3 temel seramid, niasinamid vehyaluronik asit bulunuyor. Cildi kurutmadan, bariyerine zarar vermeden derinlemesine temizleyen köpüren formülü, aynı zamanda cildin nem dengesini de korumaya yardımcıdır. Parfüm içermediği, cildi derinlemesine temizlediği ve hem yüze hem de vücuda kullanılabildiği için yaz dönemi tatile götürmek için de ideal bir ürün.

Cerave Köpüren Temizleyici 236 ml ̈ 89,90

NEMLENDİREN

Normalden kuruya dönük bir cilde sahipseniz Cerave’nin nemlendiren temizleyicisi tam size göre. Cildi, günlük kirden nazik bir şekilde arındırırken cildi kurutmaması en büyük artısı. 3 temel seramid ve hyalüronik asit içeren formülü ile cildi nazikçe temizler ve nemlendirir. Köpürmeyen jel kıvamlı olduğu için cildi konforlu bırakıyor.

Cerave Nemlendiren Temizleyici 236 ml ̈ 74,90

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.