IŞILDIYAN CİLDİN YENİ SIRRI: 7 TONİK METHODU

EDİTÖR : GİZEM ŞAKAR

Sağlıklı, parlak ve güzel bir cilt için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız , öyle değil mi? Kozmetik sektörü bu konuda ne kadar ciddi olduğumuzun farkında ve dolayısıyla gün geçmiyor ki bu vaatleri sunan yeni bir ürün veya bakım rutini çıkmasın, işte yine Uzakdoğulu’ların işi, Kore’de doğan   ‘’ 7 Skin Metodu ‘ isimli bir rutinle tanışıyoruz, son dönem batılı kadınların da radarına takılan bu metod acaba nasıl bir şey?

7 TONİK METODU NEDİR?

7 skin metodu, 2016 yılında Güney Kore de yağ bezlerinin çok aktif olmasından, gözeneklerin tıkanmasından şikayet eden yağlı ve problemli cilde sahip hastalara reçete edilerek ortaya çıkmış bir rutin. Cildi nemlendirmeyi, ışıl ışıl parlatmayı amaçlıyor, zaten Kore’liler bu konuya takıntılı. Özetle, temizleyiciniz ve nemlendiriciniz arasına yedi kat tonikleme işlemi oluşturan bir cilt bakım tekniğinden söz ediyoruz.

7 kat mı! Bu Uzakdoğulu kadınların cidden çok zamanı var sanırım.

PEKİ NASIL YAPIYORUZ?

lk olarak cildimizi güzelce temizliyoruz. Bir havlu yardımı ile nemini alıyoruz. Daha sonra nemlendirici özelliğe sahip toniğimizi bir pamuk yardımı ile burun bölgemizden dışa doğru yüzümüze tampon hareketler ile uyguluyoruz. 5-10 dakika bekliyoruz. Her seferinde cildin toniği iyice emdiğinden emin oluyoruz ve bu işlemi 7 kez tekrarlıyoruz. Unutmayalım her katmandan sonra 5-10 dakika beklememiz gerekiyor! 7 katmanı da tamamladıktan sonra kullanmayı sevdiğimiz yine nemlendirici özelliğe sahip bir kremi yüzümüze sürerek cilt bakımımızı bitiriyoruz.

FAYDALARI

Gözenekleri küçültür.

Siyah nokta ve sivilce oluşumunu engeller.

Cildin pH dengesini korur.

Kullandığımız krem ve serum gibi cilt bakım ürünlerinin etkisini artırır.

Cildi yeniler ve aydınlatır.

Bazı tonikler de nemlendirici özelliğe sahiptir. Cildi temizlerken nemlendirerek daha parlak, enerjik ve neme doymuş bir cilt kazandırır.

TONİK SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİ ?

Toniği kendi cilt tipiniz göre seçmelisiniz. Kuru cilde sahipseniz alkol – asit içermeyen , içeriğinde gliserin, hyaluronik asit, gül suyu ya da aloe vera gibi cildin nem dengesini sağlayan tonikler kullanmalısınız. Yağlı cildiniz varsa, içeriğinde yağ üretimini azaltan, kükürt, glikolik asit veya salisilik asit içerikli tonikler tercih edebilirsiniz. Çünkü bu bileşenler gözenekleri temizler, yağ üretimini azaltır. Genel olarak, diğer tüm cilt bakım ürünleri gibi, cildinizin ürüne nasıl tepki verdiğini görmek için yüzünüze uygulamadan önce cildinize en yakın deri olan boynunuzda mutlaka bir deneyiniz. Günde sabah akşam olmak üzere 2 kez kullanabilirsiniz.

Editörün Önerileri

Caudalie Vinoclean Nemlendirici Tonik 156 TL /TÜM CİLT TİPLERİ İÇİN
İçeriğindeki organik gül suyu ile cildi canlandırır ayrıca yoğun antioksidan içeriği ile de cilde bakım yapar.
L’Occitane Peony Şakayık Tonik  238 TL / TÜM CİLT TİPLERİ İÇİN
Cilt tonunu ve dokusunu iyileştirmeye yardımcı aktif içeriklere sahip. Cildi pürüzsüzleştirir doğal ışıltısını ortaya çıkarmaya yönelik çalışıyor.

La Roche Posay Effaclar Mikro Soyucu Tonik / 135 TL
GÖZENEK BAKIMI İÇİN
Temizleyici maddeler ve LHA birleşimi içeren formülü sayesinde gözenekleri açmaya ve gözenek görünümünü küçültmeye yardımcı olur.
Harrem Sparkle Tonik 199.90 TL/ YAŞLANMA KARŞITI BAKIM İÇİN
İçeriğindeki Q10 ve E vitamini sayesinde güneş ışınlarının sebep olduğu yaşlanma belirtileri ve çizgi görünümlerine karşı bariyer oluşturuyor. Alfa hidroksi asitler ve C vitamini ise ölü deriden arınmaya, koyu lekelerle savaşır.
Yves Rocher Pure Menthe- Anında Matlık Sağlayan Pudralı Tonik
99.90 TL / YAĞLI CİLTLER İÇİN
Anında matlık sağlayan bu çift fazlı tonik pudralı bir formüle sahip. İçeriğinde matlaştırıcı beyaz kil de günden güne sebum üretimini dengelemeye yardım ediyor.
Avon Anew Vitamin C Parlak Görünüm Veren Tonik
42,99 TL / LEKE BAKIMI İÇİN Gücünü içerisindeki C vitamini ve glikolik asitten alan tonik, düzenli kullanımda cildinizin daha parlak görünmesine yardımcı oluyor.
Nivea Aqua Rose Nemlendirici Tonik 39.95 TL/ 7’DEN 70’E TÜM YAŞLARA
Formülünde bulunan antioksidan etkili organik gül suyu ile cilt tonunu düzenler, gözenekleri arındırır ve pürüzsüz bir cilt için çalışır.
Ergenlikten itibaren kullanılabilir.
Pure Beauty Antioxidant Aydınlatıcı Tonik
77.75 TL / DETOKS ETKİSİ İÇİN
Adı üzerinde yoğun antioksidan içeriği ile cildinizi çevresel etkenlerden korumaya yardımcı olan tonik, detoks etkisine sahip.

Written By
More from Gizem Şakar
OTİZMİN FARKINA VAR, ANLA, ÜZERİNE DÜŞENİ YAP!
Editör: Özlem Girgin Hepimiz anne olunca şöyle hayatımıza bir bakıyoruz, bazı şeylerden...
Read More
Join the Conversation

2 Comments

Leave a comment
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir