EN SEVİLEN MEYVA TREND OLURSA!

Yazın en sevilen meyvası yükselen trend, kılık kıyafet aksesuar bir yana karpuz cilt bakımında da harikalar yaratıyor, işte birkaç tarif…

Yazın akla ilk gelen meyva nedir? Tabiki Karpuz. Başka hiçbir meyva onun yerini tutmaz.  Sanki kokusu yazın kokusudur ,  tadı ise  denize girmişsiniz etkisi yapan bir ferahlığa sahiptir. Başkadır karpuz, sevmeyeni yoktur sanki.

4

En sevdiğim meyva bir anda trend kahramanı olunca oldukça keyiflendim, heryerde onu görür, bulur oldum.  Yemesem dahi kokusu, rengi, enerjisi çıkıverdi karşıma. Sokakta , ev tekstilinde ,aksesuarda aslında her yerde bu insanın içini kıpır kıpır yapan deseni görmeniz mümkün.

Faydalarını bilmeyen yoktur. Besleyici ve elektrolit bakımdan zengin bu su kaynağı, üstelik C vitamini bakımından da  zengin.  Karpuzun bir diğer faydası ise bağışıklık sistemini güçlendirerek enfeksiyona karşı direnci arttırmak.

2

C vitamininin cildi güneşin zararlı etkilerine karşı koruduğunu biliyor muydunuz? Anlayacağınız karpuzun bir yaz meyvası olmasına şaşmamalı. Bizi güneşe karşı koruması ve kırmızı renginden anlaşılacağı gibi serbest radikallere karşı koruyan bir antioksidan deposu olması da cabası.

 

 

 

 

Heryerde karpuzu görür olduk peki güzellik rutinimizde nasıl yerini alacak?

1.Şekerli Karpuz Peeling:

Karpuzu çatalla ezin , püre haline getirin ve içine ince çekilmiş esmer şeker ekleyin . 5 dakika boyunca yüzünüzde dairesel hareketlerle içten dışa uygulayın, ölü derilerden arınmak ve aynı anda cildi nemlendirmek için ideal bir yöntem.

2. Kuru ciltlere Karpuzlu maske:

Özellikle kuru ciltlere önerilen bu maskenin içerisinde karpuz suyu, 1 kaşık doğal bal ve ezilmiş 1 bütün avokado bulunuyor. Karpuz, nemlenme ve gözenekler üzerinde etki sağlarken bal cildi yumuşatmaya, avocado ise omega 3 içeriği ile  cildi yapılandırmayı sağlıyor.

3. Güneş yanığına Karpuz suyu:

Bu arada yazın meydana gelen (gelmemesi için herşeyi yapın) güneş yanıklarıyla baş etmek için de  karpuz çok işe yarıyor. Güneşten kızaran bölgelerin ferahlaması ve nemlenmesi için pamuğu karpuz suyuna banıp bu bölgeleri iyice ıslatmaya bakın. farkı hissedeceksiniz.

Uğraşmam satın alırım diyenlere önerimiz ise;

Ne yazık ki ülkemizde satışı olmayan , Yunanistan markası olan Korres’ten geliyor

Korres, ferahlatıcı ve nemlendirici maske, özellikle yazın tatil çantasında bulunması gereken bir ürün.

725e84_korres_mask_watermelon

Cildinizi karpuz ferahlığı ile şımartırken trendlerinden eksik kalmayın derim. Keyifli oje uygulaması ,telefon kılıfları ,tshrtler ve tabi ki ayakkabılar. Bu güzel desen ile birlikte yazın enerjisini üzerinize getirin.

Üstelik bu renkli deseni şort ve basic tshirtler ile kombinlemek yeterli olacaktır.

1 (2)
Ayakkabılar Galata’da ilk mağazası açılan Unexpected stories ‘e ait…

More from g_yayinda_g_yayinda
SAVAŞ DÖNEMİNDEN BİR ARMAĞAN; TOPUZ
Herşeyin bir hikayesi ve nedeni olduğunu düşünenlerden misiniz? Evet dediğinizi duyar gibiyim,...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.