BU YAZ “GÜZEL” GEÇECEK!

Umudumuz büyük, bu yaz başka güzel olacak! Uzayan karantina günlerinde çoğumuz başka bir kendimizle tanıştık, işte şimdi onun yazı başlıyor. Ben bu yüzden kendime yeni denediğim ürünlerle bir yaz rutini oluşturdum, sanki aşırı çabalamadan iyi hissetmenin yollarını buldum! 

Siz de yazın kendinizi daha güzel hissediyor musunuz? Yaşama sevinci, renkler, güneş hepsi bir araya geliyor ve güzellik hedef olmaktan çıkıp zaten kendiliğinden oluşuyor. Hem kıyafetlerimde hem de ruhumda oluşan bu hafifleme duygusunu seviyorum, yaz bakım alışkanlıklarımda da aynısını devam ettiriyorum.

Yeniden C vitamini tutkusu 

Uzun yıllardır cilt bakımında C vitamini kullanan biriyim, hem antioksidan bakımı yaptığı için hem de sivilce ve güneş lekelerine etki ettiği için vazgeçilmezim. Normalde rutinlerime bağlı olsam da kış öncesi C vitamini kullanmayı bırakıp elimdeki başka ürünlere odaklanmıştım ama C vitamini kullandığımda cildimin ne kadar duru göründüğünü fotoğraflarıma bakınca bir kez daha anladım. 

Bu yüzden bu alışkanlığıma geri döndüm ama yepyeni bir ürünle: Youth To The People 15% Vitamin C + Clean Caffeine Energy Serum. Sabah rutinimi güzelleştiren bu ürün, %15 C vitaminine ilave olarak yerba mate ve guayusa bitkisinden gelen kafein içeriyor. C vitamini ile cildimi aydınlatırken kafeinle de sabah şişliğini azaltmaya yardım ediyor ve cildimi uyandırıyor. Aşırı olmasa da jel-süt arası yapışkan bir kıvamı var. Diğer ürüne geçmeden önce biraz beklemek gerekiyor. Daha önce denediğim diğer C vitaminlerinden farklı olarak şişesi damlalıklı değil pompalı, bu ürün miktarını ayarlamayı bazen zorlaştırıyor çünkü çok fazla ürün geliyor. Şişenin henüz yarısındayım ama gerçek bir bana iyi geldi ürünü olduğunu söyleyebilirim! 

Youth To The People 15% Vitamin C + Clean Caffeine Energy serum 1189 TL Sephora

Yeni favori güneş kremim sen olabilir misin?

Güneş kreminin cilt bakımındaki yerine çok saygı duyuyorum ama yıllardır yaptığım yatırıma karşılık hala favori güneş kremim olmamasına da yavaştan bozuluyordum. Neyse ki şeytanın bacağını kırdığım yepyeni bir ürünle tanıştım . 

Medik8 Advanced Day Total Protect Spf 30, yüzü güneşten korurken hafif yapısıyla nemlendiriyor. Aynı zamanda ekrandan yayılan mavi ışığa karşı da ek bir koruma sunuyor. Vücutta doğal olarak üretilen koruyucu bir peptit olan karnosin içeren krem, cilde zarar veren şekerlerin ciltte kolajene bağlanmasını engelleyerek kırışıklık oluşumunu engelliyor. Bu geniş spektrumlu UV koruması sağlayan kimyasal güneş koruyucu, ilk günden favorim oldu. Sivilceye sebep olmadı, aşırı parlamadı ve makyaj altında da harika bir baz oldu. Günlük bir nemlendirici olması da rutinimi kısalttı. 

Medik8 Advanced Day Total Protect Spf 30 nemlendirici  880 TL Lu Estetik

UFO macerası devam ediyor!

İtiraf ediyorum, cilt bakımında hafiflemeyi ben tek başıma başaramazdım, en büyük yardımı Foreo UFO mobil maske cihazından aldım. Özellikle akşam cilt bakımı rutinlerimi UFO ile yapmak çok çaba harcamadan iyi hissetmenin yolunu açtı. Haftada 2 veya 3 kez yaptığım bu maskeler, bakım işine eğlence de katıyor. O hafta içinde istediğim etkiye göre maske seçiyorum, örneğin matlaştırıcı, nemlendirici veya ışıltı verici, daha sonra düğmeye basıp kendime bir bakım hediye etmiş gibi hissediyorum. Ertesi sabah ise kesinlikle daha dinç bir ciltle uyanıyorum. 

Saniyeler içinde etkisini gösteren bir cilt bakımı sağlamak için geliştirilmiş bu cihazla maske uygulamak toplamda 90-120 saniye sürüyor. Çalışmaya başlaması için cihazı akıllı telefonunuza eşliyorsunuz, daha sonra seçeceğiniz maskeye göre kendini programlıyor ve buna göre cilde ışık ve ısı veriyor. Avucunuzun içine sığan akıllı maske cihazının kendine ait Kore cilt bakım içerikleri ile hazırlanmış maske formülleri var. Cihaz da sadece bu maskelerle uyumlu çalışıyor. Maske formüllerinden bugüne kadar çoğunluğunu denedim ve beğenmediğim hiçbir çeşidi olmadı. Sadece maskelerin içeriğine göre aydınlatıcı, arındırıcı, nemlendirici ve matlaştırıcı gibi gruplayıp aynı etkide maskeler almadığınızdan emin olun, çünkü bazılarının arasında hiç büyük farklar yok. Kendini şımartma hissini %100 veren bu bakım aklınızdaysa bu yaz şans verebilirsiniz. 

BİR ELEKTRİK MESELESİ! 

Saçlarım ince telli olduğu için bugüne kadar kullandığım şampuanların hep dolgunlaştırıcı etkili olmasına dikkat ettim çünkü nemlendiren formüller saçımı yapıştırıp sönük görünmesine neden oluyordu. Ancak fark ettim ki saçımın nemli, beslenmiş olması ve elektriklenmemesi benim için daha önemli, üstelik böyle daha bakımlı ve güzel görünüyor. İsteğimi karşılayan set John Frieda’nın Weightless Wonder Şampuan ve Saç Kremi oldu. 

Elektriklenme karşıtı bu seri, içeriğindeki Aloe Vera suyu ile saçı besliyor, saçımı yıkamadığım 2.gün bile saçımdaki etkisini hissediyorum. Sadece kuruttuğumda bile saçımın fönlü gibi görünmesini sağlayan bu seri, yazın saçımı şekillendirme konusunda çok çaba harcamayacağımı da gösteriyor. Market şampuanları arasında seçim yapmakta zorlanıyorsanız bir deneyin derim! 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.