1 NAR 3 MASKE

Ayıklamak pek cazip gelmediği için pek çoğumuzun yanına yanaşmadığı nar, gerçek bir cevher. Tüketmediğimiz her saniye ise çok şey kaçırıyoruz.

Faydaları saymakla bitmiyor desek, klişeyi değil, doğruyu söylemiş oluruz şüphesiz. Bu harika antioksidan, cilde, lekelere ve yaralara öylesine iyi geliyor ki, şu sıra tam da zamanıyken birkaç maske tarifini sizlerle paylaşayım istedim.

Tabii maskeleri uygularken, gün aşırı nar tüketmeyi de atlamayın. Ne de olsa maske olarak uygulamak ve tüketmek bambaşka iki derin mevzu..

Maske tariflerini vermeden önce, narı soymak için minicik bir tüyo…

‘Kaşık ile ayıklama yöntemi yerine, tepe kısmını keserek damarlarından boydan boya çizikler atıp parçalara böldüğünüz narı, direkt olarak suya batırmayı deneyin. Nar taneleri etrafa sıçramadan su doldurduğunuz kabın içerisine dökülecekler ve nar ayıklamak artık bir kabus olmayacak’

DETOX MASKESİ

KAKAO VE NAR …

Evet, bu iki antioksidan biraraya gelince harika iş çıkartıyor. Bir adet narı rondodan geçirerek püre haline getirin ve 1 çorba kaşığı kakao ile karıştırarak cildinize fırça yardımıyla yedirin. 20-25 dakika cildinizde tuttuktan sonra, merhaba yenilenmiş bir cilt!

MATLIK GİDERİCİ MASKE

YOĞURT VE NAR…

Yine basit bir karışım, etkili bir yenileme formülü.. Püre haline getirdiğiniz nara bu defa bir miktar yoğurt ekleyin ve cildinizde bekleterek ılık suyla yıkayın. Narın yenileyici etkisi, yoğurdun da etkisiyle birleşerek cildinizdeki tüm yorgunluk ve donukluğu alacak. Kış mevsimindeki en favori ev yapımı maskem, belirtmeden geçemeyeceğim. Özellikle spor sonrası cildimde meydana gelen donukluğu hızlı ve etkili şekilde yok ediyor. Tabii sadece kış mevsiminde

PEELİNG ETKİLİ TATLI MASKE

ŞEKER VE NAR…

DİKKAT: HASSAS VE İNCE DERİLİ BİR CİLDE SAHİP OLMAYANLAR UYGULAYABİLİR.

Şeker kullanmıyorsunuz biliyorum, ancak bu maske için bir miktar ihtiyacınız olacak  Püre haline getirdiğiniz narın içerisine bir tatlı kaşığı hindistan cevizi veya badem yağı, bir tatlı kaşığı da toz şeker ekleyerek harika bir peeling hazırlayabilirsiniz. Uygulama esnasında nazik hareketlerle cildinize masaj yapın, sonrasında ılık su ile durulayın. Özellikle yağlı bir cilde sahipseniz, bu maske narın sivilce giderici ve cilt yenileyici özelliğinden bolca faydalanma fırsatı.. İçeriğine eklediğiniz cilde yararlı hindistan cevizi/badem yağı ise şekerin cilt derinize zarar vermesini önlüyor olacak.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.