AKNESİZ YAZ

Yaz boyunca ter, tuz, UV ışınları ve cildi korumak amaçlı kullanılan tüm ürünler cilt tipiniz ne olursa olsun cildi yorar. Yağlı bir cildiniz varsa işiniz daha da zordur, zordu, şimdiye kadar…. 

Editör: Gözde Atakoğlu

Doğruya doğru yaz güzeldir ama cildimiz için yıpratıcıdır.  Güneş ışınları cildi kuruturken güneş koruma ürünleri sebum üretimini tetikleyebilir,  gün boyu maruz kaldığımız ter, tuz, UV filtrelerinden cildi tam anlamıyla temizlemezsek siyah noktalar ve sivilceler boy gösterir. 

Özellikle akneye yatkın bir cildiniz varsa tatil zamanı tembelliğe vaktiniz yok. Cilt bakımını asla es geçemezsiniz. Işte Propia burada çıkıyor sahneye, yağlı ve akneye yatkın ciltler için geliştirdiği 3 adımlı pratik seti ile hızlıca yardımınıza koşuyor.

PRATİK VE ETKİLİ BAKIM ARAYANLARA…

Formülü Dermatolog Doç. Dr. Yasemin Oram tarafından geliştirilen ve Fransa’da yüksek kalite standartlarında üretilen Propia, yağlı ve akne eğilimli ciltlerin günlük kullanımına uygun Sivilce Karşıtı Yüz Yıkama Jeli, Sivilce Karşıtı Günlük Nemlendirici SPF15 ve Sivilce Karşıtı Gece Bakım Kremi ile 3 adımı tek bir sette sunuyor.

İÇİNDE NE VAR?

Propia öncelikle ProperCareTM patenti sayesinde cildin sebum üretimini düzenliyor. Kış yeşili bitkisinin yapraklarından elde edilen ve doğal bir salisilik asit olan Amiperfect ER ile cildi, gözenekleri tıkayan ölü hücrelerden, yağdan ve kirden derinlemesine arındırıyor.

Ayrıca gücünü alglerden alan Phycosaccaride ACG içeriği ile siyah nokta ve sivilce görünümünü azaltmaya da yardımcı oluyor. Bir diğer içeriği Aquaxyl ile cildin doğal nem dengesini koruyor.

Uzmanına Sorduk!

Markanın formüllerinin yaratıcısı ünlü Dermatolog Doç.Dr. Yasemin Oram’a yaz aylarında yağlı ve akneye yatkın ciltlerin bakımını bakın nasıl özetledi;

  1. Karma, yağlı ve akne (sivilce) eğilimli ciltlerinin sabah- akşam cildini temizlemesi gerekir. Temizleme bakım rutininin ilk adımı olmalıdır.
  2. Gündüzleri güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korunmak için güneş koruması içeren bir nemlendirici yanı sıra yüksek faktörlü su bazlı bir güneş koruyucu kullanılmalıdır. 
  3. Çok sıcak ve yoğun nem olan günlerde nemlendirici sürmeden sadece güneş koruyucu kullanmak ve günlük yoğun nemlendiricilerden uzak durmak daha uygun olur.
  4. Makyaj yoksa dahi akşamları cilt mutlaka temizlenmelidr. Ardından akne eğilimli ciltlere uygun olan bakım kremi kullanılmalıdır.

Güneşten korunmak zorundayız!

Güneş sivilceyi kurutur diyerek sere serpe güneşe çıkanlar, çok hatalısınız, Dermatolog Doç Dr. Yasemin Oram diyor ki; “Güneş ışınları sebum üretimini azaltır, ancak bir yandan da cildi kurutarak ölü cilt hücresi miktarını artırır. Bu durum gözenekleri tıkar. Bu yüzden bazı hastalarda güneş akneyi tetikleyebilir dahası korunmazsa deride renk farklılıkları ve akne izleri yaratır”

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.