HÜCRELER ARASI İLETİŞİM KURAN BAKIM!

HÜCRELERİNİ DİNLE!

İletişim bozuksa mutsuzsun. Bu herşeyde böyle hatta cildimizde bile. En sevdiğim cilt bakım markalarından biri olan Esthederm, tüm dünyada ilk kez ülkemizde lanse edilen yeni bakım serisinde hücreler arası iletişim bozukluğunu hedef alıyor ve yaşlanma karşıtı bakımda gerçek bir yeniliğe imza atıyor.

Editör: Gözde Atakoğlu

Harvard Üniversi’tesinde yapılan 80 yıl süren bir araştırmada mutluluğun anahtarının İletişim olduğu ortaya çıktı. Bu durum sadece bireyler arasında değil tüm hücrelerimiz arasında hatta en büyük organımız olan cildimizde de aynı şekilde işliyor.  Acı ama gerçek; yaş aldıkça hücreler arası iletişim kayboluyor. İşte Esthederm’in en yeni lansmanı Excellage serisi bu problemden yola çıkılarak yaratıldı. ingilizce Excellence (harika)+ Cell (hücre) +Aging( yaşlanma) kelimelerinin birleşmesinden ortaya çıkan seri,  adı üzerinde hücrelerin yaşlanma süreci üzerine çalışarak harika bir cilt vaat ediyor.

ESTHEDERM BUNU HEP YAPIYOR

Sadece bu serinin değil, markanın neredeyse her ürününün çok özel içerikleri bulunuyor. Excellage serisinin de alameti farikası bu patentli içerikler ve teknolojiler.

Mesela hücreler arası iletişimi arttırmak için akıllı polisakkaritler kullanılmış. Cilde sıkılığı veren fibroplastların etkinliğini arttırmak için de Repair Plus +teknolojisi ve ciltteki doğal peptitleri taklit eden biyomimetik peptitler beraber kullanılmış.

Bu içerikler tamamen hücresel yenilenmeyi hedeflerken, cildin beslenmesine kamelya yağı ve vitamin PP denilen niacin yardımcı oluyor.

Seriyi kullanmaya başladığınızda kısa süre zarfında hissettiğiniz parlaklık ve cilt tonunda düzelme ise içeriğinde bulunan glikobiyopolimer’lerin işi.

İşte tüm bu patent ve teknolojiler cildin yaşlanma sürecini yavaşlatmak üzere çalışıyor. Krem, serum ve göz çevresi kreminden oluşan seri, komple yaşlanma karşıtı bakım arayan, 40 yaş üstü tüm kadınları mutlu ve memnun edecek cinsten.

GÜZEL YAŞ ALMANIN BİR FORMÜLÜ VAR!

Cildin 3 ana ihtiyacını karşılayıp, eksileni yerine koyabildiğinizde, güzel yaş alırsınız. Bu kadar basit. Peki ama nedir bu 3’lü? Sıkılık, beslenme ve ışıltı. Kullandığınız bakım ürünlerinin bu 3 temel kavramı cilde veriyor olması önemli. Cildin dokusunun sıkı durması, beslenmiş yani nemlenmiş ve konforlu bir cilt son olarak da kendinden ışıltısı olan lekesiz berrak bir ten. İşte Excellage’ın 3 ürünü de bu 3 ihtiyacı cilde vermek üzere tasarlanmış.

MÜKEMMEL 3’LÜ

Foto yaşlanmaya karşı da koruma sağlayan antioksidan zengini serum;

Excellage serum 30 ml 649 TL

Hücresel iletişimde etkili, zayıflayan, incelen ve ışığını kaybetmiş ciltler için ideal krem;

Excellage krem 50 ml 599 TL

Masaj ve soğutma etkisine sahip özel aplikatörü ile yorgun, kırışık ve şiş göz çevresinin yenilenmesine yardımcı  göz çevresi kremi;

Excellage göz çevresi kremi 15 ml 499 TL

RESİM ALTI: Ürünlerin etkisi kadar kullanırken aldığınız keyif ve sürerken hissettikleriniz de çok önemli. Excellage serisi yumuşacık, kadife kıvamlı, sürüldüğü anda ciltte konfor yaratan bir dokuya sahip. Diğer taraftan nemlendirici krem ve serum, yasemin, portakal çiçeği, beyaz misk, vanilya ve sandal ağacı’ndan oluşan özel bir kokuya sahip.  Anlayacağınız, her sürüş ayrı bir keyif.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.