KONSANTRE BAKIMIN GÜVENİLİR İSMİ :LONJEVITE

EDİTÖR : GÖZDE ATAKOĞLU

Toplantı yapana kadar yerli bir marka olduklarını bilmiyordum. Lüks cam ambalajları, ürünlerinin başarılı dokusu, konsantre ve temiz içerikleri ile Lonjevite, bir dünya markası olma yolunda hızla ilerleyecek yeni gurur markamız olacak. Çok güzel gencecik iki girişimci kadının eseri olan Lonjevite’nin hikayesi , ürünlerinin kalitesi beni çok etkiledi, sıra sizde… Lonjevite’yi kurucu ortakları Gülşah Onel ve Hande Özuysal ile konuştuk.

Kısaca Lonjevite fikri nasıl doğdu bize anlatabilir misiniz?

Hande Özuysal: Eczacı güvenilirliği ve tasarımcı estetiği ile, en kaliteli doğal aktiflerleri kullanarak, her yönüyle şeffaf ve sade bir cilt bakım markası oluşturma hayalini kurduk. Bizi bir araya getiren iyi yaşam anlayışına ve cilt bakımına karşı olan ortak vizyonumuz oldu. Aromaterapi uzmanlığı ile en iyi cilt sağlığına ulaşmak için gerekli olan bütünsel yaklaşımı benimseyerek vücuda ve zihne iyi gelecek formüller hazırlıyor ve bu formülleri GMP (İyi Üretim Uygulamaları) belgeli kendi üretim tesisimizde özenle üretiyoruz. Önceliklendirdiğimiz kalite ve sadeliği, sadece iyi hazırlanmış formüllerimizde değil, aynı zamanda tasarım odaklı bir iyi yaşam markası olma yaklaşımımızda da ön planda tuttuk. 

O kadar çok marka var ki, sizin alameti farikanız nedir sizce? 

Hande Özuysal: Tüm süreçleri kendimiz yönetmemiz. Formülasyon, hammadde seçiminden, üretime, marka kimliğine kadar her şeyi kendimiz yapıyoruz. Butik üretimle Lonjevite’yi üretiyor, kendi cildimize zararlı olduğunu bildiğimiz hiçbir içeriği formülasyonlarımızda kullanmıyoruz. Sadece yüksek kalitede botanik özler ile çalışıyor, bunları tüketiciye eczacı ve dermatolog uzmanlıklarıyla sunuyoruz. Her zaman saf, taze ve toksinsiz bileşenlerle; sade bir cilt bakım ritüelini önceliklendiriyoruz.

Markanızı her ikinizde ayrı ayrı 3 kelimeyle tanımlayacak olsanız, bunlar neler olurdu?

Hande Özuysal: En yüksek kalite içerik, adı gibi cilde uzun ömürlülük verme yeteneği ve sadelik olurdu. Yaşlanmayan, sımsıkı durabilen, parlayan cildin neye ihtiyacı olduğunu biliyor; onlarca botanik özü bir araya getirerek etkin ve minimal bir cilt bakım rutini sunuyoruz.

Gülşah Onel: Benim için ise doğal içeriklerimizden gelen tazelik, cilt bakımında yenilikçilik ve tutku. 

Yanılmıyorsam Fransızca ” Uzun Yaşam” anlamına geliyor ismi, kim koydu, nasıl bir hikayesi var?

Gülşah Onel: Evet, birçok dilde uzun ömür anlamına geliyor. Aslında Lonjevite ismini annem koydu diyebiliriz, kendisi de benim gibi eczacı. Benimsediğimiz anlayışın özü ilk günden beri cilt tipi ve yaşı her ne olursa olsun cildin kendi sağlığını ve ışıltısını ortaya çıkarmak; temel aldığımız değerler bir kelimede ancak bu kadar güzel bir arada vurgulanabilirdi! Çünkü bunu yapabilmenin sırrı cildin uzun ömürlülüğünü korumakta yatıyor. Lonjevite ile cildin doğal yaşlanma sürecini yavaşlatıyor ve iyileştiriyor, en doğal yollarla bunu sağlıyoruz.  

Biraz ürünlerinizi konuşalım , 3 serum 1 masaj taşı ve dudak balmı hepsini ayrı ayrı özelliklerini anlatabilir misiniz?

Gülşah Onel: Lonjevite’nin 3 farklı cilt bakım serumu var. Bunun amacı; her bir cilt tipinin, çok amaçlı ve yüksek performanslı tek bir serumla, cildinin tüm ihtiyaçlarına yanıt verebilmesi. 

Antioxidant Rejuvenating Serum, Olgun ve mat ciltlere yönelik, 14 farklı aktif bonatik ile leke, çizgi ve nem bakımını bir arada sunar. Bu güçlü karışım içerdiği yalancı iğde, sandal ağacı, tamanu, ölmez çiçek gibi özlerle cildin genç görünmesini destekleyen tüm vitaminleri ve esansiyel yağ asitlerini içerir. Cildin yenilenmesine, kolajen oluşumunun desteklenmesine ve cilt elastikiyetinin artmasına yardımcı olur.

Essential Balancing Serum, karma ve yağlı ciltlerin problemlerine yönelik 11 farklı botanikle formüle edilmiş bir serum. Jojoba, çörek otu yağı gibi içeriklerle ciltte oluşan fazla sebumu dengelemeyi ve nemsizliği gidermeyi, ölmez çiçek ve tamanu gibi doku yenileyici içerikleriyle cildi pürüzsüzleştirmeyi ve akne skarlarını gidermeyi, mavi papatya yağının bilinen antienflamatuar etkisi ile akne oluşumuna karşı korumayı amaçlar.

Intensive Illuminating Serum;

Kuru ciltlere yönelik, 12 aktif botanikle cilt bariyerini güçlendirmeyi, nem ihtiyacını gidermeyi ve cilt tonunu eşitlemeyi amaçlar. Skualen, argan ve nar gibi içerikleriyle daha parlak daha canlı görünen bir cilt sunar.

orga

Siyah Obsidiyen Gua Sha Taşı, cildin genel sağlığını ve parlaklığını iyileştirmenin yanı sıra, uygulanan serumun etkisini artırmayı, kan dolaşımını hızlandırmayı, lenfatik drenajı teşvik ederek yüzdeki şişkinliği azaltmayı destekler.

Lip Treat Vegan Dudak Balmı ise dudakları kurumaya karşı korumaya, onarmaya ve yumuşatmaya yardımcı olur. Dudakların uzun süre sağlıklı ve nemli kalmasını desteklemek için A, D ve E vitaminlerince zengin hindistan cevizi, yalancı iğde, nar çekirdeği gibi 8 botanik yağ içerir.

Yağlı ciltler de bu bakım yağlarını rahatlıkla kullanabilir mi?

Gülşah Onel: Evet! Özellikle ince yapıdaki Essential Balancing Serum, yağlı ve akneye meyilli cildi nemlendirmek ve korumak için idealdir. Güçlü aktiflerin bu karışımı, derinlere nüfuz ederek hem kronik kuruluğu hem de aşırı yağ üretimini düzenler, sivilce oluşumunu kontrol altına alır, temiz ve sağlıklı cildi destekler.

Bu kadar doğal içerikler olduğu için ergen ciltlerde de kullanılabilir mi peki ?
Gülşah Onel:
 Tabii ki. Ergen ciltlerin en çok deneyimledikleri şeylerden biri aşırı yağlanma ve çoğu bundan kurtulmak için cildi soyucu, tahriş edici ürünler kullanıyor. Ancak cilt bakım rejiminin daha düzenleyici bir etkiye sahip olmasını, cildi normalleştirmesini ve tekrar dengeye getirmesini isterlerse Essential Balancing Serum gibi yağlanmayı düzenleyecek, cilde gerekli nemi kazandıracak ve kendi cilt bariyerini güçlendirici doğal içerikli ürünler kullanmayı tercih edebilirler.

Lonjevite’nin gelecekteki planlarında neler var? Ne gibi yenilikler göreceğiz?

Hande Özuysal: En yakın gelecekteki planımız İtalya, Bologna’da gerçekleşecek Cosmoprof fuarında yer almak. Global bir Türk markası olmak önemli hayallerimizden biri, nisan sonunda gerçekleşecek bu etkinlik ile birlikte ilk adımlarımızı atmış olacağız. Cilt bakımının devamında vücut ve saç bakımında bütünsel yaklaşımla, sağlıklı cildi desteklemek amacıyla hazırlayacağımız her yeni formülümüzle birlikte ise markamızın sunduğu değerleri yansıtmaya devam edeceğiz.

İkinizde ayrı ayrı en sevdiğiniz ürününüzü yazabilir misiniz ve elbette neden favoriniz olduğunu da anlatabilir misiniz?

Hande Özuysal: Benim favorim Antioxidant Rejuvenating Serum, ince yapısı ile her cilt tipine uygun. Benim kuru cildimi derinlemesine nemlendiriyor. Calendula, skualen, vetiver, sandal ağacı ve kuşburnu çekirdeği yağı gibi 14 farkı botanik aktifle adeta bir güzellik kokteyli! Üstelik, uçucu yağlardan aldığı aromasıyla gerçek bir spa etkisi de yaratıyor.

Gülşah Onel: Essential Balancing Serum, benim favorilerimden. Benim cildim yağlı ve akne izlerim var. Bu formülü tabii ki ilk kendimde denedim. Cilt bariyeri bozulmuş, nemsiz, yağlı ve karma ciltler için oldukça uygun bir ürün. Jojoba, skualen, alman papatyası ve ölmez çiçek gibi sebum dengeleyici antienflamatuar bileşenler içeriyor. Tamanu ve ölmez çiçek gibi doku yenileyici özelliği bulunan özleriyle de skar izlerinde etkili!

More from Gözde Atakoğlu
RAHİM AĞZI KANSERİNE KARŞI 5 TEDBİR!
Ocak ayı rahim ağzı kanseri farkındalık ayı, tam da vakti gelmişken biz...
Read More
0 replies on “KONSANTRE BAKIMIN GÜVENİLİR İSMİ :LONJEVITE”