ENERJİYİ YÜKSELTMENİN YOLLARI

Artan sıcaklıklara beraber  hem fiziksel hem de zihinsel olarak  kendimizi daha yorgun ve daha halsiz hissetmeye başladık. Bir de elbette covid’in endişesine ek geçen haftaki üzücü yangınlar, memleketin hali… Yorgunluk, uykusuzluk, stres ve endişe de eklenince vay halimize, minik adımlarla ne dersiniz enerjiyi yükseltmeye…

EDİTÖR. GİZEM ŞAKAR

Enerjimizi Yükseltmek İçin Neler Yapmalıyız ? 

Erken Uyan – Düzenli Uyu

Özellikle bu yaz sıcaklarında her ne kadar gündelik  uyku düzenimiz bozulmuş olsa da uyuma ve uyanma saatlerinin mümkün olduğunca düzenli olması gerekiyor. Her gün aynı saatlerde uyumak ve uyanmak uykuyu düzenlemek için kullanılacak iyi en yöntem. Uykunuzun gelmesini yatakta beklemeyin. Uykunuz geldiğinde yatağınıza gidin. Uyuduğunuz yerin ışıksız ve sessiz olması ertesi gün daha enerjik uyanmanızı sağlayacaktır. 

Bol Bol Su İç 

Bol su içmek vücuda enerji verir ve vücut sıcaklığını düzenler. Bu yaz sıcaklarında  sıvı kaybı cildin kurumasına, matlaşmasına neden olur. Vücudunuzun nem dengesini koruması için suya ihtiyacı vardır ve bu yüzden günlük su tüketimi çok önemlidir. 

Düzenli Beslen

Sağlıklı bir yaşam sürdürmek için yeterli  ve dengeli bir şekilde beslenmelisiniz. Eğer gün içinde enerjinizin düştüğünü hissediyorsanız  enerji veren besinler ile vücudunuzun enerji dengesini koruyabilirsiniz. 

Detoks Yap Vücudunu Şımart 

Enerjik olmanın olmazsa olmazlarından biri  düzenli beslenmekten geçmektedir. Sabahları daha dinç uyanmak daha olumlu ve mutlu hissetmek vücudunu yeniden canlandırmak ve yenilemek için mutlaka detoks tariflerini deneyin. 

Hareket Et

Daha dinamik ve zinde olmak  için günde 10 dakika bile hareket etmek enerjinizi yükseltir. Spor yapmak ruh halinin iyileşmesine sebep olur ve daha sağlıklı mutlu bir yaşamı mümkün kılar.

Mutlaka Dışarı Çık

Sürekli olarak kapalı ortamlarda bulunmak da enerji düşüklüğü için önemli bir nedendir. Gün içerisinde 10-15 dakika bile dışarı çıkıp hava almak sizi iyi hissettirecektir. 

Cildimizde Yoruluyor

Ciltte tamamen belli olan  günün yorgunluğu ve bitkinliği  bazen  cildin çok solgun ve cansız görünmesine neden olur. Uykusuzluk, sıcak hava, aşırı stres ve daha birçok etken cilde yansır.  Bu durumda cildimizde gözaltı şikayetleri, kuruluk, morluk, koyuluk gibi  cilt problemlerine sebep olur. Cildi yeniden canlandırmak ve enerji vermek için mutlaka cilt bakım ürünleri kullanmamız gerekir.

GÜZELLİK YAYINDA ÖNERİYOR

Cildimize Enerji Veren Ürünler

THE ORDINARY – Caffeine Solution

Yorgun bir görünüm The Ordinary’nin bu ürünü ile tarihe karışıyor. Gücünü kan dolaşımınını hızlandırıp enerji veren kafeinden alan bu serum hem cildi aydınlatıyor hem de göz altındaki koyu halkaları gideriyor.

ORIGINS – Ginzing Ultra Nemlendirici Krem

Cildinize enerji veren bu yoğun nemlendirici krem, donuk ve yorgun görünen cildi canlandırarak 72-saat boyunca nemini korumasını sağlıyor.

THE BODY SHOP Vitamin C Likit Peeling

Vitamin C-Likit Peeling, içerdiği camu camu meyve özü sayesinde enerji vererek daha canlı bir cilt görünümüne yardımcı olur.

SHISEIDO Adenogen Hair Energizing Formula Saç Dökülmesini Önleyen Enerji Veren Saç Losyonu

Shiseido Adenogen Hair Energizing Formula’yı saç diplerine masajla uygulamak, saç diplerindeki mikro dolaşımı harekete geçirerek saç köklerine oksijen akışını teşvik eder.

LANCOME – Energie De Vie – Cilde Enerji Veren Gece Maskesi

Énergie de Vie gece maskesi cildini daha enerjik hissetmeni sağlar. Gece boyunca ise cilt üzerinde eriyerek cilt bariyerinin güçlenmesine yardımcı olur.

L’OREAL Paris Şeker Peelingi Yorgunluk Karşıtı Kahveli

Enerji veren formülü ile kahve çekirdekleri kafein içeren formülü ile ciltteki şişkinlik görünümünün ve yorgunluk izlerinin azalmasına yardımcı olur.

Written By
More from Beril Yilmaz
EKMEKLERİ SAKLAMANIN 5 PÜF NOKTASI
“Ekmek parası” diyebileceğimiz kadar kıymetli ekmeğin buğday başaklarının serpilip büyümesiyle başlayan yolculuğu,...
Read More
Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir