DUDAKLARI DOLGUN GÖSTEREN GİZLİ TARİF

Dudakları olduğundan kalın göstermek için piyasada birçok farklı dudak ürünü bulunuyor. Bunlardan satın almak zorunda değilsiniz, ister misiniz evde yapalım!

Genelde piyasadaki dudak dolgunlaştırıcı ürünlerin içeriklerinde bizim de çok yakından tanıdığımız  iki ana içerik mevcut, tarçın ya da nane yağı…Bunun nedeni her ikisinin de ince dudak yüzeyinde yanmaya benzer bir hareket oluşturup bu bölgede kan devranını arttırması ve hassasiyet yaratması. Sonuç mu? Elbette dudaklarınız bir anda doldurmuşsunuz gibi hacimlenmiyor, ancak normalinden biraz daha şiş görünüyor.

Peki bu tarz bir ürünü evde doğal ürünler kullanarak nasıl yapacağız?

UYARI; Dudaklarda yanma hissi yoğun olacaktır, uyarmadı demeyin, dudaklarınız çok kuru veya yer yer çatlaksa bu tarz bir uygulama yapmamanızı öneririz.

İHTİYACINIZ OLANLAR;

1. Diş fırçası

2. Limonlu tuz

3. Vicks merhem

4. Şeffaf bir dudak parlatıcı

1-20150314_105909

UYGULAMA;

Yarım limon suyuna bir çay kaşığı tuz ekleyin. Parmak ucunuzla dudaklarına peeling yapın ve ardından kuru diş fırçası ile dudak yüzeyini hafif hareketlerle fırçalamaya başlayın. Sert hareketlerden kaçının zira diş firçasının kuru yüzeyi dudaklarda ister istemez bir tahriş yaratacaktır.

Ardından soğuk algınlığı sırasında sırta ve göğse sürülen Vicks merhemden az biraz hassaslaşmış dudak yüzeyine geçin.

Dudaklar iyice yanmaya başlayacaktır, bu yanma hissi dudakları şişirecektir. Bu dolgun görünümü korumak adına üzerine bir dudak parlatıcı sürün. Parlatıcının içerisinde hafif ışıltılar olması ışık oyunları yaparak bu dolgun görünümü daha da arttıracaktır.

Hadi deneyin bakalım…

 

More from Gözde Atakoğlu
Bu Yaz Bodrum’da Ne Var Ne Yok?
Yaz geldiyse İstanbullu Bodrum’a göç etmiş demektir. Bodrum’da yeni açılan restoranlara, mekanlara...
Read More
Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir