AKILLI SAAT Mİ DEDİNİZ?

Bir spor saati almak, aktivitelerinizi takip etmek istiyorsunuz. Ama öyle çok seçenek var ki, çok kararsızsınız değil mi? O zaman doğru yere geldiniz.

Kendi adıma bu karmaşaya son verdim ve geçtiğimiz hafta Samsung’un birkaç hafta önce satışa çıkan spor saati Gear Sport’u deneyimleme şansım oldu. Kafanızdaki tüm soru işaretlerini tek tek aydınlatarak, size deneyimlerimden ve özelliklerinden bahsedeceğim.

Tasarımdan başlayalım…

Görüntü, -hele ki biz kadınlar için- insanın aklını çelen ilk şey olduğundan, bir akıllı saatin tasarımı da en az teknik donanım kadar önemli.

Gear Sport, yuvarlak bir kadrana sahip ve aslına bakarsanız bilekte şık durma sebeplerinden biri de bence bu. Ekranı da fazla büyük değil. Menüler arası geçişi de kadran etrafındaki çemberi hareket ettirerek sağlıyorsunuz. Kullanımı oldukça kolay.

Kayış rengi için gece mavisi veya siyah seçenekleri var. Ama sonrasında isterseniz deri, isterseniz farklı renklerdeki kayışlardan birini alıp takabilir ve saatin tüm havasını değiştirebilirsiniz. Bu arada ben çok farklı ve çarpıcı durduğunu düşündüğümden mavisini satın aldım.

Aktiviteleri Nasıl Takip Ediyorum?

Gear Sport, bu sorunun cevabını pek çok farklı şekilde veriyor. En basitinden spesifik bir egzersiz tipi seçmeseniz bile gün içindeki adımlarınızı ve buna bağlı yaktığınız kaloriyi sayarak size yardımcı oluyor.

Eğer uyku esnasında da saat bileğinizde ise, sabah kaloriler yakılmış vaziyette güne başladığınızı görüyorsunuz 🙂 Yeri gelmişken de belirteyim, kaç saat uyuduğunuzu ve uyku derinliğinizin detaylarını da sabah uyandığınızda ekranda buluyorsunuz.

Ek Aktivite Takip Seçenekleri

Yaklaşık 20 çeşit antrenman tipi var; yani koşu ve yürüyüş bile doğada, koşu bandında olmak üzere sınıflara ayrılmış.

Ek olarak pilates, yoga, squat vs. gibi spesifik egzersiz tiplerini de seçebiliyor ve egzersiz sonrası nabız aralıklarınızın, yaktığınız kalorinin analizini bulabiliyorsunuz.

Saat anlık olarak kalp ritminizi ölçme özelliğine de sahip. Doğru nabız aralığında antrenman yapabilmek ve takip etmek için harika.

O bir hatırlatıcı, o bir çalar saat

Sabah bileğimdeki titreşimle uykudan uyanıyor, içeceğim ilacı saatimden takip ediyorum. Anlayacağınız, iyi bir ikili olduk ve bu özelliklerine biraz çabuk alıştım 🙂

En önemli soru, en güzel cevap..

Diğer akıllı saatler gibi, telefonunuzla eşleştirebiliyor,

Gelen bildirim ve aramaları takip edebiliyorsunuz.

Peki bunun için telefonunuzun da Samsung mu olması gerekiyor? Hayır…

Yalnızca Android değil, ioS9 ve üzeri işletim sistemleri ile de uyumlu çalışıyor ve aynı şekilde telefonunuzla eşleyerek kullanabiliyorsunuz.  Anlatacak daha çok şey var ama, en tipik özellikleri bunlar ve Gear Sport her anlamda benden iyi not aldı.

Fiyatını merak edenler için de belirtmekte fayda var;

Saatin fiyatı 1299 TL ve online olarak satın almak isterseniz samsungwa.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Written By
More from İzem İlayda
1 NAR 3 MASKE
Ayıklamak pek cazip gelmediği için pek çoğumuzun yanına yanaşmadığı nar, gerçek bir...
Read More
Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir