YENİ TREND FIDDY METODU İLE TANIŞALIM

Cildinizi derinlemesine temizlemek, siyah noktalarınızdan kurtulmak istiyorsanız bu trend tam size göre. İşte karşınızda güzellikte yeni trend ‘’’ FIDDY METHODU’’.

Editör: Gizem Şakar

FIDDY METODU NEDİR?

Fifty Shades of Snail isimli bloğun sahibi ve Koreli  bir cilt bakım bloggerı olan Jude Chao tarafından yaratılan bu metotdur.  3 farklı ürün ile ciltte biriken fazla sebumu ortadan kaldırmayı, gözenekleri derinlemesine temizlemeyi ve  cildimizde bulunan siyah noktalardan kurtulmayı amaçlar.  

KİMLER YAPABİLİR? 

Bu yöntemi yapmak için cildiniz asit kullanımına alışık olmalı. Daha önce asitle tanışmamış bir cilt asit sonrasında  kil maskesine ve temizleyiciye maruz kalırsa reaksiyon gösterebilir. Bu yöntemi denemek istiyorsanız öncesinde düşük oranlı asitler kullanmaya başlamalısınız. Eğer çok kuru ve hassas bir cilde sahipseniz ayda 1 kez yapmanız yeterli olacaktır. 

HADİ BERABER DENEYELİM

Uygulaması kolay olsa da, tüm aşamaları göz önünde bulundurduğumuzda yaklaşık 1 saat kadar bir zamana ihtiyacınız olabilir. Fiddy Metodu’nu uygularken 3 farklı içerikte ürüne ihtiyacınız bulunmakta.

Bunlar;

1-Salisilik asit (BHA ya da Beta Hidroksi Asit)

2-Kil maskesi 

3-Temizleme yağı

İLK ADIM

Öncelikle cildinizi jel ya da köpük formdaki bir yüz temizleyicisiyle temizleyin. Yüzünüzde oluşan fazla sebumdan ve yüzeysel kirlerden kurtulun. Cildinizi temizledikten sonra salisilik asit (BHA) içeren ürünü bir makyaj pamuğu yardımıyla tüm yüzünüze uygulayın. Cildiniz çok kuruysa ve bölgesel sivilceleriniz, 

ya da siyah noktalarınız varsa, bu aşamayı ve geri kalan tüm aşamaları sadece ihtiyaç duyulan bölgeye uygulayabilirsiniz.

İKİNCİ ADIM

BHA’yı cildinizden yıkamadan direk üstüne kil maskesi uygulayın. Kullandığınız kil maskesini kendi cilt tipinize uygun olarak seçin ve üzerinde yazan süre kadar bekletin. Daha sonra yüzünüzü ılık suyla durulayın. 

DİKKAT! 

Hem BHA hem de kil maskesi cildi kurutan içerikler olduğu için yıkarken çok sıcak su kullandığınızda cildiniz daha da kuruyabilir ve tahriş olabilir. Dolayısıyla bu adımda sıcak su kullanmamaya ve cildinizi kurularken tampon hareketlerle kurulamaya dikkat etmelisiniz.

ÜÇÜNCÜ ADIM

Cildinize  yağ bazlı bir temizleyici uyguluyorsunuz ve 15 dakika kadar cildinizde bekleterek gözeneklerde kalan kir ve yağın tamamının yüzeye çıktığından emin oluyorsunuz. 15 dakika bekledikten sonra da 2-3 dakika kadar yağlı cildinize parmaklarınız ile nazikçe masaj yapıyorsunuz.

DİKKAT! 

Fiddy yöntemi hassas ciltler için uygun olmayabilir.  Aşamalarda seçeceğiniz ürünler cildinize uygun olmalıdır. 

EDİTÖRÜN ÜRÜN ÖNERİLERİ

Salisilik asit (BHA ya da Beta Hidroksi Asit) Ürünler 

The Ordinary Peeling, Ölü Hücre Temizleyici

Beta hidroksi asitler (BHA)  cildi tıkanıklığı gidermek için cildi uzatılmış bir fonksiyonla temizler.

Kil Maskeleri

The Body Shop Çay Ağacı – Arındırıcı Kil Maskesi

Çay Ağacı yüz maskesi, cildi temizler, tazeler ve ferahlatır. Anında serinletici etkisi ile ciltteki pürüzlerin azalmasına, fazla yağın emilmesine ve lekeli görünümün azalmasına  yardımcı olur. 

Loreal Paris Saf Kil Arındırıcı Maske

3 saf kili arındırıcı özelliğe sahip okaliptüs özüyle birleşerek cildi kurutmadan matlaştıran kremsi maskedir.

Temizleme Yağları

Simple Nemlendirici Temizleme Yağı 

Yüzünüzdeki makyajı ve  kiri anında temizler cildi nemlendirir. 

Nuxe Very Rose Hassas Temizleme Yağı

Tatlı badem yağı açısından zengin olan ipeksi dokusu, suyla temas ettiğinde süte dönüşür ve ciltte yağlı bir his bırakmaz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir