YENİ SEZONA GEÇİŞ

Neresinden baksak ilginç bir yazdı! Tadını çıkarmak için elimden geleni yaptım, denediğim ürünlerden de yüzüm güldü. Kullandıklarım bir yaz sonu özeti gibi görünse de aslında hepsi yeni mevsime yumuşak bir başlangıç yapmamı sağlayacak.

CİLT TEMİZLEMEYE ÜŞENENLERE…

Cilt temizleme alışkanlıklarında bugüne kadar iki eğilim gördüm. Bir grup eve gelir gelmez yüzündeki makyajı çıkarıyor, ikinci grup ise cildini gece yatmadan hemen önce temizliyor. Benim gibi ikinci gruptaysan geçmiş olsun, kim bilir kaç kere yorgun düşüp güneş kremi veya makyajla uyuya kaldın. Birileri bizim gibilerden haberdar olacak ki yorgun ve tembel günlerde cildimizi sadece silsek bile bakımını da yapabilen  bir ürün çıkarmışlar: Pixi Vitamin C Juice Cleanser, bu bir su temizleyici, ana içeriği stabil formda C vitamini, bu sayede cildi sadece temizlemekle kalmıyor aydınlatıyor da. Verdiği his bir ‘micellar su’ veya tonikten farklı, gerçekten cildi temizlerken bıraktığı ışıltıdan bunu anlıyorsunuz. Durulanmayan bu su temizleyici, içindeki portakal çiçeği yağıyla cildi sakinleştiriyor, ferulik asitle ise antioksidan koruma sağlıyor. Ben ürünü makyaj yapmadığım günlerde cildi temizlemek için tek başına kullanıyorum ama eğer makyaj varsa temizlemenin ikinci adımı olarak kullanmak daha doğru. Benim pamukla birlikte yatağımın yanında duran bu ürün, sadece akşamları değil sabah da cildi yıkayıp fazla kurutmak istemeyenler için harika bir seçenek, gün geçtikçe cildinizin durulaştığını görmekse daha da harika!

UYKUDA BAKIM İSTEYENLERE 

Her cilt bakım rutininde bir nemlendirici krem mutlaka olmalıdır. Ama o yetmediğinde ne yapmalı? ‘Nemlendirici gece maskesi’ işte tam da bu durum için düşünülmüş bir ürün. Uyumadan önce uygulanan ve gece boyunca ciltte kalan bu maskeler arasında açık ara bir favorim var artık: Youth To The People Superberry Hydrate + Glow Dream Mask, ismini kısaltmaya gerek duymamalarını anlıyorum çünkü hakikaten antioksidanı, C vitaminini, nemi, ışıltıyı bir arada veriyor. Puding gibi bir yapısı var, ince bir tabaka uyguluyorsunuz ve sabah yıkıyorsunuz. Cildinize bir gecede verdiği dolgunluk, nem ve aydınlık görünüm ertesi gün de devam ediyor. Yoğunluğuna rağmen bende sivilce yapmadı aksine uyguladığım günün ertesinde gözeneklerim daha sıkı görünüyor.

Youth To The People Superberry Hydrate + Glow Dream Mask, 449 TL, Sephora

YAĞLI CİLDİN KİL SEVDASI

Kil maskesinin günden güne popülerliğini yitirişini izliyorum. Artık cildi kurutan, sert ürünler yerine nazikçe soyan formüller tercih ediliyor. Yine de yağlı/karma cildimin kil maskesi tutkusu bitmemiş olacak ki Medik8 Natural Clay Mask ile haftada 2 kil maskesi rutinime geri döndüm. İçeriği oldukça nazik olan bu kil maskesi, içeriğindeki bentonit ve kaolin killeri ile cildi arındırırken cildin kurumasına izin vermeyen E vitamini ve kızılcık özleri ile de nem ve ışıltı veriyor. 10-15 dakika ciltte kalan ürün kuruduğunda cildinizde taş gibi sert bir hal almıyor, başlangıçtaki konforlu his devam ediyor. Yıkadığınızda ise sıkılaşmış, arınmış bir cilt görünümü ile karşılaşıyorsunuz. Ağız bölgesinden çıkan sivilcelerimin sönmesini hızlandırdıran bir ürün olduğu için bana iyi geldi.

Medik8 Natural Clay Mask, 356 TL, eczanelerde

BOYUN BAKIM İSTER!

En çok ihmal edilen bölge elbetteki boyun, ve artık onun için özel bakım ürünleri üretiliyor. Boyun maskesi mesela, süper fikir değil mi? Kolajen takviyeleri ile bildiğimiz Voonka, Bakır İlaveli Kristal Jel Boyun Maskesiyaratmış.İçeriğinde kolajen, hyalüronik asit, aloe vera ve bakır glukonat bulunan maske cilde nem veriyor, canlılık ve ışıltı katıyor. Buzdolabında bekletebileceğiniz bu jel maskeyi ister akşam bakımınıza dahil edebilir isterseniz özel günlerde dekolte bir kıyafet giymeden önce kullanabilirsiniz çünkü etkisini anında gösteriyor. Maske boynunuza yapışsa da bir süre sonra aşağı doğru kayabiliyor, 10-15 dakika uzanmak bakımınızı tam yapmanızı sağlayabilir. 

EDİTÖR DİYOR Kİ: ‘Jel maskeyi çıkardıktan sonra kalan fazla serumu dolapta saklayıp ertesi gün kullanıyorum, tavsiye ederim!’

Voonka Bakır İlaveli Kristal Jel Boyun Maskesi 3’lü, 119 TL, eczanelerde

BİR NEDENİ VARMIŞ!

İtiraf ediyorum, bu tür çok yönlü, yüze, saça vücuda kullanılan yağları gereksiz bulurdum. Ama büyük yanıldığımı Nuxe Çok Amaçlı Kuru Yağ’ı deneyince anladım. Önce kokusuna vuruldum, sonra saçlarımdaki etkisine… Meğer tam teşekküllü bir “bana iyi geldi” ürünüymüş, saçına sür bakım yapsın, vücuduna sür nemlendirsin, bileğine, boynuna sür parfüm gibi seni sarsın… Böyle ürünler sadece güzelliğe değil hayattaki birçok okazyona eşlik etmekte de çok başarılı, mesela benim için duş sonrası, denizde, havuzda veya sadece iyi hissetmek istediğim anda yanımda olması gereken bir ürün oldu. Kışın da çok ihtiyaç duyacağa benziyorum. Gittiğim her yere gelsin istiyorum, çantama atıp çıkıyorum.

Nuxe Huile Prodigieuse® Çok Amaçlı Kuru Yağ Özel Üretim, 165 TL, eczanelerde

BİTİNCE TEKRAR ALINANLAR!

Yeni ürünleri denemenin heyecanı bir yana, bulunca bırakmadıklarımızın da değeri bir başka. Çünkü bazen macera değil sadakat ararsın…

1.Saçlarımı hızla uzatan ve parlatan Phyto  Phytodensia Şampuan bitince tekrar aldım. Hyalüronik asit ve akasya kolajeni bileşenleri ile saça bakım yapan şampuan, saçın yeniden dolgunlaşmasına yardımcı oluyor. Eğer saçlarınız ince telli ise şampuan arayışınıza bir cevap olabileceğini düşünüyorum. 

Editör Diyor ki: Uyguladığınızda “eyvah saçlarımı sertleştirecek” diye düşünüyorsunuz ama saçınızı tarayıp kuruttuğunuzda aksine yumuşak ve parlak saçlarla karşılaşıyorsunuz. 

2.Yapısı çok hafif olan su bazlı nemlendiricinin bana verdiği güveni çok sevdim. Sürdüğün anda ferahlık yaratan bir yapısı var, cildi nemlendiriyor ve dolgunlaştırıyor. Makyaj altında kullanması da çok konforlu… Mevsim dönümlerinde yaşadığım cilt kuruluğuna ve sivilcelenmelere karşı da etkili olacağını düşündüğüm için yeniden benimle…

 Laneige Water Bank Jel Nemlendirici, 405 TL, Sephora

3.İlginç bir kategori biliyorum ama dudak dolgunlaştırıcıları arasında en uzun etkili olanı bulunca bırakamadım, bir kez daha aldım. Too Faced Lip Injection Extreme Dudak Dolgunlaştırıcı bana göre kendi kategorisinde piyasadaki en iyi ürün.

Editör diyor ki:  Eğer çok taşırırsam üst dudağım biraz kızarıyor ama ben o görüntüyü de seviyorum. 2-4 saat arası bir kalıcılığı var, günlük makyaj için değil ama özel günlerde kullanmak için daha ideal . 

 Lip Injection Extreme Dudak Parlatıcısı, 239 TL, Sephora

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.