DERDİN NEYSE SÖYLE…

Buluruz bir çare… Yaş aldıkça ortaya çıkan 4 ana güzellik sorununa cerrahi olmayan, hızlı pratik ve etkili uygulamalarla sorun olmaktan çıktı. Peki ama hangi sorun için nerede , ne yaptırmalı?

 

1.MİMİK ÇİZGİLERİ:

Kulanılan mimiklere bağlı gelişen bu çizgiler özellikle kurumuş ciltleri çok daha fazla etkiliyor.

ÇARE: BOTOX

NEDİR: Şu ana kadar mimik çizgileri üzerinde ondan etkilisi yok. 32 yıldır kullanılıyor. Saflaştırılmış protein yapıda bir ilaç, kas hareketlerini belirleyen sinir iletisini geçici süre durdurarak kasları gevşetiyor, maksimum etkisi 6 ay süren Botox, güneşe maruz kaldıkça etkisini daha hızlı kaybediyor. Minik enjeksiyonlar şeklinde uygulanıyor. İğneden korkanlar veya canı tatlı olanlar için öncesinde anestezi etkili bir krem uygulanabilir.

DİKKAT!: İlk yaptırdığınızda birkaç saat spor yapmaktan ve eğilerek ayakkabı bağlamaktan kaçınmalısınız. O gün pek öne eğilmeyin, bazı bünyelerde kası kasamamakla ilgili geçici baş ağrısı olabilir.

 

2. LEKELER

Lekelerin oluşma nedeni güneşle olan ilişkimiz. Cildimizin güneş ışığının etkisiyle kendini savunmaya geçiyor ve melanin miktarı artıyor, dengesiz artışlar ise leke olarak elimizde kalanlar.

ÇARE: FRAKSIYONEL LAZER 

NEDİR? Cilt yüzeyinde beliren farklılıklar için kimyasal peeling, mikrodermabrazyon ve lazer teknolojilerinden faydalanılıyor. Hangi tekniğin seçileceğine lekenin koyuluğu ve derinliğiyle karar veriliyor. Özellikle Fraksiyonel Lazer (FL) cilt yenilemek amacıyla kullanılan etkili bir lazer türü. Soyarak ve soymadan etki eden farklı türleri mevcut, lekenin cinsine göre 3 ila 8 seans önerilebilir.

DİKKAT! Uygulama esnasında rahatsızlık hissi olabilir, lokal anestezik etkili kremler ve soğuk üfleyen aletler yardımcı olur. İşlem sonrasında hafif bir kızarıklık, ödem ve ciltte hafif soyulmalar olursa korkmayın, etkisi birkaç günde geçer, sizde bu arada cildinize, doktorunuzun tavsiye ettiği yatıştırıcı etkili ,konfor sağlayan bir bakım uygularsınız.

 

3. KONTÜR KAYBI

25 yaşından itibaren ciltte elastin üretimi yavaşlıyor. 35’ten sonra da elastin lifleri bozulmaya başlıyor. Cilt hacmini ve formunu kaybediyor. Bu durum özellikle yağlı ciltlerde daha hızlı ortaya çıkabiliyor.

ÇARE: SCARLET 

NEDİR? 25 adet mikro iğne yardımıyla, cildin  altına verilen ısı sayesinde kontrollü hasar oluşturularak kollajen lifleri uyarılmasıdır. İnçe kırışıkta düzelme ve sarkma problemi olan kişilerde ciltte toparlanma ve kırışıklıklarda açılma, cilt kalitesinde artma amaçlanmaktadır.

DİKKAT! Scarlet sonrası ciltte mikro delikler olduğunu unutmayın, cildin 1 hafta boyunca bakımı oldukça önemli, doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde Bepanthen, Madecasol türü ilaç nemlendiriciler ve hyalüronik asit içeren serum kullanarak cildin bariyerini kuvvetlendirmek  ve yoğun nem vermek gerekiyor. Aklınıza göre yoğun içerikli anti aging etkili ürünler kullanmak cildi yorarak akne oluşmasına sebep olabilir.

 

4. GÖZ ALTI ÇÖKÜKLÜĞÜ

Dünyada her iki kadından biri  göz altında renk eşitsizliği, torbalanma ve çöküklükten şikayetçi.

ÇARE: GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU

NEDİR? Cilde dolgunluk ve esneklik sağlayan hyalüronik asit esaslı bu dolgu, hassas göz çevresi için özel olarak geliştirildi. İçerisinde ayrıca aminoasitler, antioksidanlar, çinko,bakır ve B vitaminleri bulunuyor. Cilt altında yapılanmayı sağlıyor. 1 ila 1,5 sene kalıcılığa sahip, 25 yaş üzerindeki herkes yaptırabilir.

DİKKAT! Acı eşiğiniz düşükse biraz zorlanabilirsiniz, uygulamada lokal anestezi gerekebilir zira göz altına bir kanüllerle girilerek dolgu zerk ediliyor.

More from Gözde Atakoğlu
İYİ HİSSETTİREN PODCASTLER…
EDİTÖR: ÖZLEM GİRGİN Konuşmayı, anlatmayı, paylaşmayı çok sevsem de beni çok yakından...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.