Dört Dörtlük Bakım İsteyenlere…

Cildin koruyucu kalkanı, kaliteli yaş almanın anahtarı antioksidanlara aslında her mevsimde, her yaşta ihtiyacımız var, ama yazın her zamankinden biraz daha fazla. Peki hangi antioksidanı seçmeli, kim, neyi, neden sürmeli? Cevaplar, editörlerimizin gerçek hikayelerinde sizi bekliyor…

Antioksidanlar, serbest radikallere ve güneşin zararlı etkilerine karşı koruyan çok kıymetli yardımcılar. Aslına bakarsanız yazın bronz tenle ne kadar güzel hissedersek hissedelim aslında bu bronzluk bizi yaşlandırır, İşte antioksidanlar burada devreye girer. Özellikle de aralarında biri var ki, içten ve dıştan destekler bizi, C vitamini…Hem bağışıklığımızı artırıp hem de ciltte lekelenme ve yaşlanma belirtileri ile savaşan gerçek bir süper kahramandır kendisi…

HER C VİTAMİNİNE GÜVEN OLMAZ!

Piyasada çılgınlar gibi bir C vitamini patlaması var. Ancak şu bir gerçek  her C vitamini cilde gerektiği gibi nüfuz ve etki edemez. C vitamininin belli parametreleri vardır.  İşte tam da burada devreye antioksidan otoritesi olarak bilinen SkinCeuticals giriyor. Markanın kurucu bilim adamı dermatolog Dr. Sheldon R.Pinnel tarafından yapılan araştırma ve klinik çalışmalar C vitamininin etkili olabilmesi için 3 önemli parametreye göre formüle edilmesi gerektiğini gösteriyor.

1. Öncelikle Saf L Askorbik asit içermesi

2. Cilde nüfuz edebilmesi için Ph oranının 3,5’in altında olması

3. Etki gösterebilmesi için de İçeriğin %10-20 arasında konsantrasyona sahip olması

SkinCeutical ürünleri hakkında detaylı bilgi almak ve online danışmanlık için buraya tıklayınız

DOĞRU ADRES: SKINCEUTICALS

Antioksidan formülasyonun öncü isim SkinCeuticals, bu 3 ana parametreyle de yetinmekle kalmamış ayrıca farklı cilt tiplerine özel farklı antioksidan serumlar geliştirmeyi de başarmış. C vitamini içermelerine rağmen sabah kullanılmaya uygunlar. Tabii sabah serumların üzerine yine SkinCeuticals’ın cilt tiplerine uygun bir güneş korumasıyla bakımı tamamlamakta fayda var.

GERÇEKTEN İŞE YARIYOR MU?

Denemeden bilemezdik değil mi? Biz de Güzellik Yayında’nın farklı cilt tiplerine sahip farklı yaş aralıklarında 4 editörü olarak bu 4 antioksidan serumu bizzat deneyimledik, ve gerçekten işe yarıyorlar mı sizin için test ettik. 

TÜLİN 

YAŞ: 55 

CİLT SIKINTISI: Hassas bir cilt

ÖNERİLEN ÜRÜN: Serum 10 antioksidan serum

HAKKINDA: Erken yaşlanma belirtilerine karşı cildi savunmak için yüzde 10 saf C vitamini ve ferulik asit içeren Serum 10, normal ve hassas ciltler için ideal. Doğruyu söylemek gerekirse C vitaminiyle ilgili tecrübelerim pek iyi değildi. Yanlış ürün ve fazla kullanım nedeniyle cildim daha da hassaslaşmıştı. Dolayısıyla Serum 10’u kullanırken tedirgindim, ilk etapta ürünün kokusuz oluşunu ve ciltte sıkıntı yaratmayan dokusunu çok sevdim. Hassasiyet yaratmadı. Şu anda 17. gündeyim, şaka değil ne kadar iyi görünüyorsun, ne yaptın cildine iltifatlarını cevaplamakla meşgulüm. 

GÜL

YAŞ: 45

CİLT SIKINTISI: Cilt tonu eşitsizlikleri

ÖNERİLEN ÜRÜN: Phlorentin CF antioksidan serum

HAKKINDA: Cilt tonu eşitsizlikleri için yüzde 10 saf C vitamini içeren serum, leke eğilimli tüm cilt tiplerine öneriliyor.Gençliğimde güneşe çıkarken koruyucu sürmemek cildime yaptığım en büyük kötülük oldu. Yıllar içerisinde cilt tonumda eşitsizlikler görmeye başladım . C vitamininin cildimde hassasiyet yaratmasından çekinmeme rağmen, herhangi bir kızarıklık veya rahatsızlık hissetmedim. Cilt tonumu eşitledi ve cilt dokusunu düzeltti. Renk eşitsizliklerinin de görünümünü azalttı. Ben serumu gündüz kullanıyorum ve üzerine cilt tonunu eşitleyen ve daha ışıltılı bir görünüm veren Advanced Brightening UV Defense Spf 50 koruma faktörlü kremi sürüyorum.

EDA

YAŞ: 39

CİLT SIKINTISI: Akneye eğilim gösteren bir cilt

ÖNERİLEN ÜRÜN: Silymarin CF antioksidan serum

HAKKINDA: Yüzde 15 saf C vitamini içeren serum, yağlı ciltler için birebir. Cildimdeki yağlanmayı azaltıp cildimi arındırması başlıca isteklerimdi. Silymarin CF serum günlük rutinimin başrol oyuncuları oldular. Yağlanmayı azalttığını, cilt dokusunu arındırdığını,cildimin berraklığını artırdığını  ve ince çizgilerin görünümünü azalttığını söyleyebilirim. Dışarı çıkarken fondöten sürme ihtiyacım artık kalmadı. 

GÖZDE

YAŞ: 43

CİLT SIKINTISI: İnce Çizgiler

ÖNERİLEN ÜRÜN: CE Ferulic antioksidan serum

HAKKINDA: Yüzde 15 saf C vitamini içeriyor, normal, kuru ciltlere yaşlanma karşıtı bakım sunuyor. İnce çizgiler benim cildimin en sıkıntılı tarafları. CE Ferulic hem sabah hem de akşam rutinimde yerini aldığından beri tam tamına iki ay oldu. Yanaklarımdaki ince çizgilerin görünümünün yumuşadığını, daha konforlu bir cilde sahip olduğumu söylemeliyim. Eskiden gün içerisinde ara ara nemlendirici sürme ve cildimi nemlendirme isteğim olurdu, artık yok. 

SkinCeutical ürünleri hakkında detaylı bilgi almak ve online danışmanlık için buraya tıklayınız

More from Gözde Atakoğlu
Mindful Bir Tatil İçin Öneriler
Yaz geldi, tatil planlarımız çoktan yapıldı ya da yapılmaya başlandı. Artık denizin,...
Read More
Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir