KIKO MILANO’NUN YENİ KOLEKSİYONU “BLUE ME” İLE TANIŞTIK!

Bu ay Güzellik Yayında’dan sizlere sürdürülebilirlik konusuna sunabileceğimiz katkıların neler olabileceğinden yola çıkarak #başkagezegenyok diyerek ulaştık. Ve bu yolda yürürken bayıldığımız bir marka olan Kiko Milano ile yollarımız kesişti. Kesişti diyoruz çünkü bu özel marka hem yeni koleksiyonu olan “Blue Me”yi bu kavramın ışığında çıkarttı hem de sürdürülebilirlik konusunda çok ciddi adımlar atıyor.

Bu koleksiyonun en can alıcı özelliklerinden biri, çevre dostu içerik ve ambalajlara sahip oluşu. Upcycled (ileri dönüştürülebilir) bileşenler ve doğada çözülebilen içeriklerden oluşan formülleri ile “Sürdürülebilir Güzellik” kavramına dikkat çekiyor olması.
Bu sebeple sürdürülebilirlik esas alınarak yaratılmış “Kiko Milano Blue Me” koleksiyonunun lansman davetine ev sahipliği yapmak bizim için bambaşka bir mutluluk oldu.

Kiko Milano Türkiye Genel Müdürü Deniz Yalçın Karadağ ve Pazarlama Müdürü Ayça Erbay’ın davetlilerle tek tek ilgilendiği lansmanda bu özel koleksiyon ile tanışmaya gelenler arasında Hande Can (@gardiropgurusu), Gamze Biran, Gizem Hatipoğlu, Ece Vahapoğlu, Nilay Yalçınkaya, Arzu Kunt, Burçin Ünaldı (@styleboom), Nihal Kanık (@ojemrujumrimelim), Ümit Savaş (@umitko), Batya Kebudi, Banu Tozluyurt, Eda Şentürk, Tülin Kermen, Gül Çitay, Deniz Tokgöz (@bugünnelerizledim), Esra Er (oggusto.com), Serra Şenol (@birdakika), Yağmur Kalyoncu, İpek Kumtepe, Mukaddes Kaya, Yasemin Bayat, Selin Miloşyan, Damla Şuay, Bihter Ayyıldız(@plummemagcom), Hale Barlas (@retouchmagist), Gözde Eyibilir, Bade Çakar gibi çok değerli isimler vardı.

Sonbaharın nefis bir gününde bir araya geldiğimiz davetlilerimiz “Kiko Milano Blue Me” ile tanışırken aynı zamanda ödüllü tasarımcı Senem Kula ile birlikte tasarımcının kendi koleksiyonlarından çıkan atık kumaşları ileri dönüştürerek, kendi makyaj çantalarını tasarlama imkanı buldular.
Ayrıca arzu eden davetliler makyaj artisti Murat Akbulut’a Kiko Milano Blue Me koleksiyonundan ürünlerle makyajlarını yaptırarak, yeni çevre dostu ürünleri denediler.

Ve elbette Juno Catering’in hazırladığı özel menünün de günümüze tat kattığını söylemeliyiz.

Kiko Milano, bu özel günde okyanus renk paletinden ilham alan Blue Me koleksiyonu ile okyanuslardaki plastik kirliliğiyle mücedele etme amacıyla faaliyet gösteren Plastic Bank ile işbirliği başlattığını da duyurdu. Marka, bu işbirliği ile okyanuslardan 4,6 milyon adet 500 litrelik plastik şişe atığının toplanmasına aracılık edecek. Plastic Bank işbirliği ile geri kazanılan ve geri dönüştürülebilen plastik miktarı ise Blue Me koleksiyonunun ambalajlarında kullanılan plastik miktarının iki katı olacak.

Bizim şaşırdığımız bir detay ambalajları açtığımızda alışık olduğumuz gibi bir ayna ile karşılaşmamak oldu. Nedenini sorduğumuzda ise “sıfır atık” politikası gereği aynaya yer verilmediğini öğrendik. Ve biz bunu çok çok sevdik!

Güzelliğimize güzellik katarken, dünyayı güzelleştirmek için de adımlar atan böyle güçlü bir marka olan KIKO Milano’yu gönülden tebrik ediyoruz.

Çevreye duyarlılığı kadar, ürün performansından da hiçbir şekilde ödün vermeyen “Blue Me” koleksiyonu ile siz güzellik tutkunlarını da gerçek mavi güzelliği kucaklamaya davet ediyoruz. Blue Me koleksiyonunun sınırlı sayıda üretildiğini de ekleyelim.

Koleksiyona KIKO mağazaları ile kikomilano.com.tr üzerinden ulaşabilirsiniz.

More from Deniz Çakmakçı
YÜZ GENÇLEŞTİRMEDE EN YENİ YÖNTEM: HIGH SMAS TEKNİĞİ İLE YÜZ GERME
Teknoloji ve tıp ilerledikçe yüz germe operasyonları da gelişti. Farklı tekniklerle birlikte...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir