SUYLA YAPILAN CİLT BAKIMI HYDRAFACİAL

Cilt bakımında en son yenilik ve en iyi cilt yenileme cihaz ödüllünü alan, FDA onaylı  ‘Hydrafacial MD’. Peki klasik cilt bakımından farkı neler?

Son zamanlarda adını sıkça duyduğunuzdan eminim. Özellikle elle yapılan ve cildi tahriş eden siyah nokta sıkma işleminin pabucunu dama atan bir işlem olarak biliniyor. Bu yeni sistemi ‘Regina&Vita’ Estetik ve Güzellik Merkezi’inin kurucusu Ferit Bekir ile hem konuştuk hemde uyguladık…

Hydrafacial MD nedir?  El değmeden yapılan bir cilt temizleme bakımı.  Özel bir makine yardımıyla ilk defa temizleme, soyma,yenileme,nemlendirme,antioksidan koruma ve akne tedavisi işlemlerinin kombinasyonu birarada yapılıyor.

Her cilt tipine uygun olan Hydrafacial sanıldığı gibi sadece bir temizlik işlemi değil ayrıca cilt kırışıkları,cilt lekeleri, büyük gözenekler ve akne tedavisinde de iddialı .

En belirgin özelliği ise cilde kontrollü bir şekilde zarar vermesi. Evet yanlış duymadınız, birçok cilt bakımı yönteminde olduğu gibi ciltte oluşturulan bu kontrollü tahribat, cildin kendini onarma mekanizmasını harekete geçiriyor.

ELLE SIKMA VS HYDRAFACIAL 

 El ile yapılan işlem esnasında cildin 1. tabakası ‘Epidermis’e zarar veriyoruz ama Hydrafacial ile böyle bir sorun yok. Bizi ilgilendiren  cildin 2. tabakası olan ‘Dermis’ . Bu sayede yüzeysel değil daha derin bir temizleme ve cildi harekete geçirme söz konusu.  Bu sayede hydrafacial, kolajeni arttırarak cildin yenilenmesine de yardımcı oluyor.

Hydrafacial ‘da özel içerikli serum ve vakumlama aracılığı ile cildin yüzeyindeki ölü deriyi temizliyor. Bunu cihazın ucuna takılan kişiye özel başlıklar aracılığı ile bir takım asitler ve vitaminler içeren serumlar sayesinde  cildi resmen vakumla süpürerek yapıyor diyebilirim.

İşlem bittiğinde cihazın haznesine biriken kiri ve ölü deri kalıntıları cildin derinlemesine temizlendiğinin en büyük kanıtı.

Gelelim cilt yüzeyini nasıl temizlediğine; Bir çeşit peeling, ama suyla yapılıyor gibi düşünün.  Öyle yoğun ve tanzikli bir su ki , sıvı dermabrazyon teknolojisi ile cildi tahriş etmeden ölü hücrelerden arındırarak peeling yapıyor.

4 aşamadan oluşan Hydrafacial bakımı, son aşamasında da çizgi bakımı hedefliyor. Özel bir kolajen içeriğini tanzikle cilde veriyor ve iki renkte  cilde verilen farklı ultraviole ışınlar ile gözeneklerin sıkılaşmasını sağlıyor. 

İşlemler 45-60 dakika arası sürüyor, bittiğinde inanılmaz sağlıklı,genç ve temiz bir görünüm oluyor. Seans ücreti ise 400 TL.

Sonuç? 

Hydrafacial başarılı bir işlem, ilk çıktığınızda klasik cilt bakımında olduğu gibi pamuk gibi yumuşak, parlşak ve dinlenmiş bir cildiniz oluyor, ancak bu etkiyi korumak için işlemi bir kez yaptırmak yeteli değil, Yaşlanma karşıtı bakımdan tam anlamıyla faydalanabilmek için düzenli olarak yaptırmak çok önemli.  Mesela ayda 1:)

More from Aslı Yücealpan
EVE TESLİM SAĞLIKLI TARİFLER : GABFOODS
Zaman zaman sosyal medyanın hayatımızı nasıl işgal ettiği veya zamanımızı nasıl harcattığı...
Read More
0 replies on “SUYLA YAPILAN CİLT BAKIMI HYDRAFACİAL”