MAKYAJ BAZINDAN BELLİ OLUR

Makyaja başlamadan cildi nemlendirmek en önemli adımdır. Makyajın kaderini belirler.  Sonrasında uygulanacak baz da cabası. Makyajı yaptınız, harika görünüyor; peki ne kadar sürecek? Urban Decay tam bu ihtiyaçlara yönelik kocaman bir seri çıkarmış. Prep-Prime-Set! Ben de hepsini sizin için deneyimledim

Prep

Ben makyaja öncelikle temiz cildime nemlendiricimi sürerek başlıyorum. Bu cildime daha sonra süreceklerim için konforlu bir ortam yaratıyor. Ayrıca yüzüme ve  makyaj fırçalarıma hem ferahlatan hem de nem veren spreylerden sıkmaya da bayılıyorum. Bunlar makyajı daha taze ve canlı göstermeye yardımcı oluyor.  Ancak Urban Decay’in yeni ürünü Quick Fix  sayesinde  tek bir ürünle tüm bu hazırlık aşamasını hızlıca hallettim. Bu nemlendirici baz sprey, adı üzerinde  makyaja tazelik, cilde nem vermek üzere yaratılmış. Makyaja ıslak ve nemli bir başlangıç yaparak, aydınlık cilde ulaşmak isteyenler için ideal. İçeriğindeki hindistan cevizi suyuyla, buram buram hindistan cevizi kokarken; ağırlaştırmayan, hafif bir nem sağlıyor. Gün içinde makyajınızın üstüne ve cildi temizledikten sonra da ferahlamak için uygulayabiliyorsunuz.

Prime

Gelelim baz kısmına; içeriğindeki argan yağı ve kuşburnu bitkisi sayesinde cildi nemlendirirken, yoğun dokusuyla gözenek görünümünü minimuma indirip, pürüzsüz bir cilt yaratıyor. Gerçekten rüya gibi bir ürün. Hani her makyaj çantasında olması gereken cinsten.  Adı da çok güzel Optical Illusion baz. Adını göz aldanmacası , bir ışık oyunu yapıyor ciltte. Aynı zamanda ince çizgi görünümünü azaltan ve renk tonunu eşitleyen bir komplekse sahip. Hatta ben ürünün toz pembe renkli olmasının cildi aydınlattığını da düşünüyorum. Daha ne istenir ki sürdüğünüz anda karşınızda güzelce nemlenmiş, flu efektli, aydınlık bir cilt!

Complexion Primer Optical Illusion makyaj bazı 139 TL den satışa sunuluyor, Quick Fix Hydra Charged Prep nemlendiren baz sprey ve Makyaj Sabitleyici sprey de 119 TL den satılıyor.

Set

Genelde güzelce makyaj yapılır, aynaya bakmaya doyamadan evden çıkılır. Eve döndüğünüzde ise o halinizden eser yoktur. Hele bir de çılgın bir gece geçirilmişse… Bunu önlemek için 18 saate kadar makyajınızı koruyacak sabitleyiciler markanın ‘Set’ koleksiyonunda. Makyaj üzerine birşeyler sıkmaya alışık değiliz  makyaj bulaşıp akacak diye ancak Set koleksiyonundaki sabitleyiciler uzun süre dayanan, akmayan, bulaşmayan makyajı garantiliyor, düğün sezonu yaklaşıyor, gelin makyajı için kesinlikle kullanılmalı.

More from g_yayinda_g_yayinda
NEDİR BU AHA’LAR? NE İŞE YARARLAR?
Donuk, mat, lekeli, biri bitip diğeri başlayan sivilcelerle dolu ve  burun üzerinde...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.