21 GÜNDE YENİ BİR SEN MÜMKÜN

Dün Tünel’deki harika ofislerinde BO21’in konuğuydum. BO21 ne mi? 21 günde yeni ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazandıran yeni tarz bir yaşam koçu desteği. Evet böyle dersem kesinlike yanlış olmaz, zira iki ortak sizi 21 gün boyunca öyle yakından takip ediyor ve yanınızda oluyor ki.

BO21 , 21 günde size yeni bir beslenme planı yaratıyor, sıkılmadan, aç kalmadan doğru gıdalarla , seçimlerle beslenme düzeninizi tekrardan yazıyorlar.

21 gün boyunca sizinle birlikteler. Nasıl mı? Sizin yolladığınız fotolarla, sorduğunuz sorularla… Sabah yataktan kalktığınız andan itibaren soru sorabilir ve mutlaka onların sizden istediği fotoları göndermelisiniz. Her sabah size armağan edilen tartılara çıkıp fotonuzu paylaşıyorsunuz, ardından da yediğiniz her öğünün fotosunu.

Zor gelebilir ama 21 gün nedir ki? 1 aydan kısa bir sürede size birşeyleri değiştireceklerini söylüyorlar , denemeye değmez mi? Bu arada programa katılan danışanların geri dönüşleri de BO21’in başarılı olunduğunun bir kanıtı. Birçok ünlü isminde bu programı izlediğini bilmenizi isterim, onlar grup programları yerine bireysel olanı tercih ediyor, yani BO21 onların evlerine gidiyor, alışveriş listelerini hazırlıyor , nasıl pişireceklerini anlatıyor hatta hangi tencere tava kullanılacak onlara bile karışıyorlar.

Yanlış alamayın grup programlarında da herşey kişiye özel, sadece whatsapp’tan yazışarak kontakta kalıyorsunuz danışmanınızla. Bu arada mesela bir restorana gittiniz menünün fotosunu çekip danışmanınızın sizin için uygun yemeği seçmesini bile isteyebiliyorsunuz, yani 21 gün boyunca sizi kontrol eden ve bir taraftan da sizin öğrenmenizi sağlayan bir dostunuz, danışmanınız, koçunuz artık ne derseniz oyunuz var.

BO21 ‘in diyetisyen ofislerinden ya da diğer sağlıklı yaşam koçlarından ayıran özellikleri neler, neden onları tercih etmelisiniz birazda ona değineceğim.

Öncelikle dünyanın neresinde olursanız olun, skype ve whatsapp sayesinde sizi takip ediyor ve sizinle birlikte oluyorlar

Büyük bir özveri ve aşkla çalıştıklarını söylemeliyim zir ortaklardan Özlem yurtdışında olduklarında saatlerini 2 saat öncesine kurarak yine de danışanlarını asla yanlız bırakmadıklarını söylüyorlar. Ellerinden telefon düşmüyor.

Tugçe Akıllıoğlu isimli çok başarılı bulduğum, güvenilir bir diyetisyen ile birlikte çalışıyorlar.

Sadece yemek içmek değil spor konusunda da yanınızdalar, her gün 1 saat boyunca hızlı adım yürümenizi istiyorlar. Tabi kişiye göre bu adımların hızı değişiyor, kimisi kondisyonlu koşmak istiyor kimisi hayatında hiçspor yapmamış en düşük adım başlıyor programa, ama ne olursa olsun istenen kesintisiz 60 dakika yürüyüşü yapıyorlar.

Sağlıksız alışkanlıkların sağlıklı alternatiflerini öğreniyorsunuz.

Normalde diyetisyenlerin verdikleri programları ve diyet menülerini sorgulamadan robot gibi tüketirsiniz burada neden o yemeyi yemek gerek, neden onu değil de bunu seçmek gerek bunu öğreniyorsunuz.

Bu sayede beslenme şifreleriniz siz farkında olmadan değişiyor.

Örnekler…

Mesela inek sütüne elveda, onun yerine hangi sütleri alabileceğinizi söylüyorlar. Keçi, badem ve hindistancevizi sütleri ilk sırada yer alıyor veya laktozsuz seçim yaptırıyorlar.

Etiket okuma alışkanlığı kazandırıyorlar ama yine de paketli gıdalara karşılar.

Birçok diyetisyenin aksine yağsız beslenme gibi bir saçmalık yok, aksine kilo vermek için yağa ihtiyacımız olduğunu vurguluyor ki çok haklılar. Sadece gün içerisinde bunun dengesini yapmanızı bulmanızı istiyorlar. yani sabah ceviz yedin, koca bir avokadolu omlet yedin, ardından öğlen somon yedin akşama da güzel bir biftek, ha sağlıksı zmı değil ama kilo veremezsin.

 

Daha detaylı bilgi almak  ve kendileriyle irtibata geçmek isteyenler kendilerine burayı tıklayıp ulaşabilir .

 

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir