LAVANTALI DUDAK PEELİNGİ

Hadi evde doğal ürünlerle yenilebilir dudak peelingi yapalım, hem çocuklara da kullanabilirsiniz…

Kış geçmek gitmek bilmiyor,  soğukla baş ederken en çok da cilt ve dudaklar etkileniyor. Özellikle dudaklarınıza ne sürseniz kar etmedi mi? Çocuklar da çatlak dudaklarla ortalıklarda.. Nemlendirmeye çalışmadan önce belki de biraz ölü derilerden arındırmalı.

Dudak peeling’i kolay bulunan bir ürün değil, hem sadece kendinize değil çocuklarınıza da gönül rahatlığıyla uygulayabileceğiniz yüzde yüz doğal dudak ürünleri bulmak oldukça zor. Genelde yüz için kullanılanlar öneriliyor. Onlar içerisinde de katkı maddeleri illaki bulunuyor.İster misin evde bir başınıza dudaklar için doğal bir peeling hazırlamak, göreceksiniz sandığınızdan da kolay.

 

İhtiyaç Listesi

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

LAVANTA YAĞI

ESMER ŞEKER 

 

HAZIRLANIŞI:

2 tatlı kaşığı katı halde hindistan cevizi yağını alın , hindistan cevizi katı formundan dolayı bu tarz kozmetiklerin yapımında oldukça iyi bir baz oluyor. Çatal yardımıyla hindistan cevizi yağını iyice ezin, içerisine kahverengi şekeri tanelerini biraz inceltmek için hafifçe ateşte ısıtarak ekleyin, 1 tatlı kaşığı yeterli olacaktır. Hindistan cevizi kokusu rahatsız ediyorsa 4,5 damla saf lavanta yağı damlatabilirsiniz. Lavantalı dudak scrub’ına ayrıca ekstradan kurumuş lavanta taneleri de ekleyebilirsiniz, bu hem kendince taneli bir peeling etkisi yaratacaktır hem de lavanta kokusunun etkisini kuvvetlendirecektir. Güle güle kullanın.

EDİTÖR DİYOR Kİ…

Eminönü’nden alınmış mini cam kavanozlara yaptığınız scrub’ı koyup buzdolabında saklayın. Ayrıca görsellik önemli diyorsanız  o halde kavanozun kapağına mini etiketler bastırabilir, kurumuş lavanta dallarıyla da süsleyebilirsiniz. Hatta bu kendi yaptığınız ürünü gelen misafirlerinize de armağan edebilirsiniz…Ne güzel bir hediye olur !

More from Gözde Atakoğlu
AKLINIZDA OLSUN: DURULAMA SİRKESİ
Alışveriş yaparken aklınızda olmasında fayda olacak ürünleri sizin için belirliyoruz. Bu haftaki...
Read More
Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir