ERKEKLERİN SEVMEDİĞİ 7 GÜZELLİK HATASI

Sevgililer Gününe inandığımızdan ya da kutlanmasını istediğimizden değil, ama öyle ya da böyle şunu kabul edelim, 14 Şubat’ta havada aşk kokusu oluyor, ister istemez ortalık kırmızı kalplerden geçilmiyor. Hal böyle olunca Güzellik Yayında ekibi olarak biz de bize düşeni yapalım, ve hemcinslerimizi o gün yapmamaları gereken güzellik hataları konusunda uyaralım istedik. Bunlar öyle hatalar ki kadınlar yapmaya bayılıyor, ama erkekler hiç hoşlanmıyor.

 

SİM

Sen partinin en güzel kızı olmak için, ışıldamak için yüzünü gözünü simlerle süslemiş olabilirsin ama erkekler hem simin dokusundan hem görüntüsünden özellikle de kendilerine bulaşmasından irrite olan canlılardır. Erkek kadını öpüp kokladığında makyaj ona bulaşmasın ister.  E yani haksız da değiller.

YOĞUN FONDÖTEN

Yüzünü pürüzsüz göstermek için sürdüğün fondöten katları, hem seni olduğundan yaşlı gösterir, hemde  cildinde  pürüzlerin varsa gecenin ilerleyen saatlerinde bunları daha da görünür kılar (çünkü cilt fazla olanı üzerinden atmak ister, fondöten gittikçe yapay durur) Bir de erkeğin gömleğine bulaştığını düşünsene…

 

ÇOK MAKYAJ

Güzel olacağım diye takma kirpikten, kaş kalemine, fondötenden fara uzanan etraflı bir makyaja gerek yok. Yapılan araştırmalar erkeklerin , kadınların doğallığını, tazeliğini ve gerçekliğini daha çekici bulduklarını ortaya koyuyor. Bırak artık saatlerce makyaj yapmayı, belki sadece bir kırmızı ruj, ne olursa olsun ağza dikkat çekmek iyidir. Erkekler de buna hayır demeyecektir.

Eva Longoria, göz altına kapatıcıyı biraz fazla kaçırmış sanki? Peki ya takma kirpiklerine ve yanağındaki allığa kaç puan? Bravo Eva böyle devam…

GARİP RENKLİ OJELER

Kırmızıyı şöyle bir kenara ayıralım, ama erkekler mor, gri, mavi, siyah, garip pembelerden pek de haz etmiyor. Tek dertleri ellerin yumuşak olması. Erkekler kadınların ellerini kendilerininkinden daha küçük oldukları için çekici buluyor. Yumuşak eller de kadınsılığın altını çizen bir detay. El kremi çantanızın demirbaşı olsun hanımlar!

DUDAK PARLATICILARI

Dolgun ve çekici duracak diye zeytinyağına batmış duran dudaklardan hiç mi hiç hoşlanmıyor erkekler, bizden söylemesi. Hele ki öpüşürken yapış yapış dokusuyla kendi dudaklarına bulaşmasına… Ne diyelim dudakları dolgun göstermek için , dudak kalbine  ve alt dudağın ortasına sedefli aydınlatıcı etkili bir far geçmen yeterli olacaktır. Parlatıcıları kız kıza gezmelere saklayın.

 

SPREYLİ SAÇLAR

Erkek kadındaki yumuşaklığı seviyor. Hem cildinde hem de saçlarında … Yani geriye yatırıp tarz yaratacağım diye sürdüğün şekillendiriciden, bukleler tüm gece dayanacak diye sıktığın fazlaca spreyden sana hayır gelmez.  Hele ki davetlere yaptırdığın o sanat eseri topuzlardan…Uğraşılmamış hissi veren ama aslında uğraştığın doğal düşüşlü saçların her zaman daha fazla ilgi görecektir. Ellerini saçlarında dolaştırdı mı yumuşacık olmalı, ha bir de parfümünü saç uçlarına sürersen, her hareketinde süzülen kokundan da çok hoşlanacaktır.

Bir erkek olsan sen hangi Jennifer’ı seçerdin? Kuş yuvalı olanı değil herhalde…

KAŞLARI BOYAMAK

Aslına bakarsanız kaşlara yapılan herşeyden öylesine irite oluyorlar ki, çünkü kaşta en ufak bir değişiklik ifadeyi anında değiştirebiliyor. Anında bizi olduğumuzdan farklı birine dönüştürebiliyor. Siz çıkmayan kaşlarınızın derdine düşüp diğer hemcinslerinizin yaptıklarına kendinizi adamışken, kaş boyamanın, kaşa dövme yaptırmanın derdine düşmüşken erkekler bunu kesinlikle umursamıyor. Tamam biraz özgüven için az biraz kaş farı kullanmanıza izin var ama daha fazlasına gerek yok. İnanın bize.

 

 

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.