HİPPİ TARZA UYGUN MAKYAJ NASIL YAPILIR?

Tasarımcı yazarımız Gökçe Tunç, rahat ve şık hippi tarzı giyinirken nasıl makyaj tercih ettiğini bizimle paylaşıyor

 

Yaz demek benim için rahatlık , sakinlik, huzur demek..  Renklerden beyaz,  seslerden deniz dalgası, hislerden tazelik demek..

Herşey ayrı bir güzeldir yazın, giyinmek bile… Benim seçimim yaz aylarında ‘hippie style’ dan yana oluyor. Peki meraklısına nedir bu hippie style?

hippie

Hippi Modası Nasıl Yaratılır?

Yırtık kotlar, denim kısa şortlar , uzun desenli bol elbiseler, dantelli elbiseler, fırfırlı etekler ve elbiseler, desenli tayt ve pantolonlar, batik elbiseler, batik bluzlar, örgü kıyafetler, sandaletler, çiçekler, şile bezi bluzlar, işlemeli kıyafetler, kolyeler, halhallar, geniş şapkalar, büyük güneş gözlükleri, saç bantları, süet ve püskül detayları.. hippi modası için anahtar ürünler diyebiliriz.

HAPPY SUMMER

Peki bu tarz giyinenler nasıl bir makyaj yapmalı?

Yazın uzun uzadıya makyaj yapmak aslında çok da tercih edilmez.  Çünkü zaten bronzluk vardır, homojen bir şekilde cilt renk almıştır, kişiye canlılık ve başkalık gelmiştir. İnsan kendini iyi hissediyordur. Ancak bu bronzluk olayını ufak dokunuşlarla daha ön plana çıkarmak ve akıllıca kullanmak gerekiyor. Hippi tarzında uğraşılmamışlık hissi yaratmak önemli.  Makyaj var, ama yokmuş gibi görünecek, abartıdan uzak olmak ilk şart, isteğe göre eyeliner veya kalem ile gözler irileştirilebilir ama ben daha çok dudaklara odaklanmayı seviyorum . Gelelim uğraşılmamışlık etkisi için neler yaptığıma… Bir kere bronzluğun altını çiziyorum, çok fazla ürün kullanmamaya çalışıyorum, ağırlık hissinden kaçıyorum.

Dior Skin Star Kapatıcı

Göz altlarımdaki renk eşitsizliklerini, izleri hatta güneş lekelerini gerçekten iyi kapatan bir yardımcı. Bronz tenimde bile az biraz göz altlarıma sürmek, bakışlarıma ışık taşıyor ve aydınlık bir etki veriyor.

s1633502-main-hero-300

Guerlain Terracotta Bronz Pudra

O bir klasik. Yaz, kış demeden makyaj çantamın ve günlük makyajımın vazgeçilmezi. Bu yaz’a özel tasarlanan,  plastik ambalajları ise hem çok şık hem de çok kullanışlı. Çünkü artık terracotta’nızın kırılma, parçalanma ve çantaya bulaşma derdi ortadan kalkmış bulunuyor.

Guerlain-Terracotta-bronzer-20151

Glo Lash Curler Kirpik Kıvırıcı

İlk başlarda kullanım açısından çok zorlansam da şimdilerde çantamın ve günlük makyajımın demirbaşı haline geldi. Makyajıma başlamadan önce ilk iş mutlaka kirpiklerimi kıvırıyorum. Yaz’ın maskara sürmek derdinden sizi kurtarıyor, çünkü kıvrılmış kirpik bakışları açıyor, daha canlı bir hale sokuyor. Maskara’ya gerek çoğu zaman kalmıyor.

lash-curler-kirpik-kivirici-3773-43-B

Tom Ford Lip Color Matte ruj

Adı üzerinde mat dokulu ama sürümü yumuşak rujlar tercihim. Yazın bronzluğu vurgularken renk olarak ne allığa ne de fara, bir tek ruja ihtiyacınız vardır. Tom Ford’un bu rujları dudakta ağırlık ve rahatsızlık yaratmayan, kuru olmayan, dudağı kurutmayan bir mat dokuya sahip. Uzun süre dayanıyor. Yaz’ın mat ruj tercih etmemde iki sebep bulunuyor, Öncelikle renkleri yoğun , uzun süre dayanıyor ve dudakla bütünleşiyor.  Bir diğer mat ruj tercih etmemde ki sebep ise dudakları olduklarından çok aha dolgun göstermesi.

Tom-Ford-2010-Collection

 

More from g_yayinda_g_yayinda
2015 İSTEKLERİNİZİ LİSTELEDİNİZ Mİ?
Yeni yıldaki hedefler ve beklentiler aslında değişim isteğidir. Değişim hazırlık ister. Kendimizden...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.