SOĞUK HAVALAR SICAK TRENDLER

EDİTÖR: ECE ACAR

2020 Sonbahar-Kış makyajının en renkli 3 trendi… 

MAVİ MAVİ MASMAVİ

Pantone, ‘Klasik Maviyi’ yılın rengi olarak ilan ettiğinden beri gece mavisi kılık kıyafetten aksesuara hayatımıza girmiş bulunuyor.  

Senenin en büyük trendi zaten göz makyajı yapmak, sağolsun maskelerden dolayı görünen ve boyanabilecek tek yerimiz.  Maviyi göz makyajında bu kış sezonu çokça göreceğiz. Mavi özellikle koyu kahve ve kahverengi gözlere ekstra yakışan bir renk. İster net bir etki için eyeliner olarak uygulayın, ister far olarak buğulu bakışlar yaratın, mavi göz makyajı yaptığınızda siyah yerine kahverengi maskara kullanmayı da es geçmeyin, çok daha uyumlu bir etki yaratacaktır.

PARLAK GÖZ PINARI

 Göz pınarını aydınlatma tekniğini bu kış başka bir boyuta taşıyor ve maksimuma çıkarıyoruz.  Kemik rengi, fildişi, bej tonlarında aydınlatıcınızı veya farınızı göz pınarlarına mini V oluşturacak şekilde uygulamayı deneyin, bu yorgun bakışlarınıza anında canlılık getirecektir. Daha yoğun ve kuvvetli bir etki içinse altın veya pembe renkte sedefli bir farlar kullanabilirsiniz. Unutmayın sıcak tonlar göz renginizin daha açık olduğu illüzyonunu yaratacaktır. 

DUT YEMİŞ DUDAKLAR

Kara dut yemiş, yer yer boyanmış dudak görünümü, bu sezon oldukça revaçta.  Kış dönemi bordolar tekrardan ortaya çıkınca bu trendi mutlaka bir denemeli. Makyaj sanatçısı Peter Phillips’in Fendi defilesinde bordo-mor rengi mat ruju dudağın ortasına sürüp dudak çizgisine hafifleterek taşıdı. İşte bu teknik ortası koyu kenarları açık renkli duttan boyanmış dudak efektini hızlıca yaratıyor. Bu trendi uygularken seçeceğiniz bordonun alt tonunda mavi olmasına aman dikkat edin, zira bu sayede dişleriniz olduklarından daha beyaz görüneceklerdir.  

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.