KROMU YUT TATLIYI UNUT!

Yemeklerden önce veya sonra sizi etkisi altına alan tatlı yeme krizlerinden kurtulmanızın sırrı bizde!

Yıllardır vazgeçemediğim, bilgisine ve desteğine hep ihtiyaç duyduğum sevgili Beslenme uzmanı Diyetisyen Seren Aksüs 3 haftadır yine beni gözetimi altına aldı.

Onu aradığımda verilmesi gereken kilolardan daha önemli bir derdim olduğunu anlattım ve hemen buluştuk.

Yemeklerden önce ve sonra hissettiğim tatlı yeme isteğini nasıl aşabilirdik?

Önce uzun uzun günlerimi nasıl geçirdiğime, sabah kaçta kalktığıma, kaçta uyuduğuma ve günde kaç saat hangi sporları yaptığıma kadar uzun uzun sorguya çekti bendi. Hiç bıkmadan sordu ve beni dinledi.

Sonuç mu? Önce yaptığım sporun saatini azalatacaktık ve ikincisi de yemeklerden önce günde 2 defa krom hapı içeçecektim. İster inanın ister inanmayın bugün tatlı yemeden 3. Haftamı bitirmiş bulunuyorum. Canım çekiyor mu? Hayır…

Bu krom hapının tatlı yeme isteği üzerindeki etkisini ise Seren Aksüs’ten dinleyelim:

IMG-20150904-WA0001

Vücudunuzu 100 yıl kullanacağınız eşsiz bir makine olarak düşünebilirsiniz. İnsan yapımı hiçbir makine yoktur ki, 7/24 kullandığınız, hiç kapatmadığınız halde, 100 yıllık kullanım süresi olsun.

 

Bu kusursuz makinenin, düzenli elektrik (enerji) alımına ihtiyacı vardır. Tüm faaliyetlerini ancak bu sayede yürütebilir. Alınan enerjinin kalitesi ve bunu dokulara sağlıklı bir şekilde ulaştırılabilmesi ise en önemli konudur.

 

Vücut denen makinenin, elektriği de kan şekeridir. Kan şekerinin sürekli düşmesi, çıkması yani elektriklerin sürekli gidip-gelmesi, makinenize zarar verir. Sizi halsizleştirir.

 

Ne bedeninizden, ne de zihninizden istediğiniz verimi alamazsınız. Sürekli olarak uyumak, yataktan çıkmamak istersiniz. İstediklerinizi düşünmeye ve yapmaya haliniz olmaz.

 

Bu durumda hem modunuzu hem enerjinizi yükseltmek için şeker oranı yüksek gıdalara saldırırsınız. 1 saat içinde yeniden şekeriniz düşer, bu döngü böyle devam eder.

 

Sizi bu kısır döngüden çıkaracak bir anahtar elinizin altında ;

KROM (Chorme). Krom bir mineralidir.

 

Biyolojik olarak vücut tarafından kullanılabilecek formatı ise Pikolinattır.

 

Yüksek miktarda basit şeker alımı vücuttan krom atımını arttırır.

 

  • Çok fazla şekerli gıda tüketerek kilo alanlarda,
  • Kan şekeri düşüklüğü (hipoglisemi) olanlarda krom seviyesi düşüktür.

 

Krom minerali takviyeleri, bireyin yaşam konforunu arttırdığı, tatlı atakların önlediği görülmektedir.

 

Günlük kullanımı 1-2 adet (200-400mcg) şeklindedir.

 

 

 

Join the Conversation

2 Comments

    1. says: GÖZDE ATAKOĞLU

      Merhaba, bir kür şeklinde kullanmanız öneriliyor,isterseniz 1 ay kullanarak işe yarayıp yaramadığını test edebilirsiniz. Devam etmek için en doğrusu kendi doktorunuzdan kan testi talep ederek vücudunuzun böyle bir içeriğe ihtiyacı olup olmadığını öğrenmek olmalı. Teşekkürler

Leave a comment
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.