İLK BULUŞMADA BUNLARI YEMEYİN!

İlk buluşmalar gariptir. Ne konuşacağınızı, nasıl davranacağınızı kestirmek zordur. Bir de yemeğe gidiliyorsa yanlış yemek tercihi bu rahatsızlığı en üst seviyeye taşıyabilir. İster salaş bir seçim ister en şık restoran ilk date’inizi uzadıkça uzayan kaşar peyniri, her gülümsemede dişlerinize sıkışmış o detay veya ağzınıza gelen o kokuyla hatırlamak istemezsiniz diye düşünüyoruz. Bu yüzden dev hizmetle karşınızdayız: İşte ilk buluşmada yememeniz gerekenler.

Spagetti:

Belki nazik yeme uzmanı olabilirsiniz ancak spagettide bu kurallar geçerli olmuyor maalesef. Hele soslu  bir spagettiyi hüpletirken kıyafetinize, etrafa sıçrayan soslarla baş etmek bir de karşı tarafa nazikçe gülümsemek çok kolay olmuyor.

Domates çorbası:

Özellikle soğuk havalarda en güzel tercihlerden biri mis gibi bir domates çorbası. Aman dikkat, kendisi vazgeçilmez ekürisi taze kaşar eklenirse bir baş belasına dönüşebilir.

Salata:

                                          HEIDI KLUM

Şaşırtıcı değil mi? Malum vitaminlerini ve besleyici özelliklerini kaybetmemesi için salata yaprakları olduğu gibi konuyor yani KOCAMAN kalıyor. İlk randevuda salatayı kesemeyeceğinize göre tek çatalda ağzınıza bir dolu yaprak girmesi an meselesi.

 

Sushi:

                               Jaime King & Kyle Newman

Üzgünüz ama chopstick kullanma konusunda rahat değilseniz sushi’ye bulaşmayın. Sushi genelde paylaşımlık da olduğundan iki tabak mesafesi arası masaya düşen sushileri kurtarma operasyonu düzenlemeniz gerekebilir.

Soğan – sarımsak:

                                      Köyden İndim Şehire

İyice piştiğinden hatta öldüğünden emin olmadığınız hiçbir soğanlı sarımsaklı yemek ilk randevunuza uygun değildir. Unutmayın ki her şey iyi giderse bunun yemekten sonrası da var.

Kuru fasulye, karnabahar, lahana ve benzeri:

Yemekten sonrası demişken gaz yapabilecek yemeklerden uzak olmakta fayda var.

Maydanoz:

Kendisi oldukça muzurdur. Ancak hayat diş macunu reklamlarına benzemez; o gülümsemenizde yeşillik karşınızdakini güldürüp sizi güldürmeyebilir.

Mürekkep balığı:

İlk randevularda zaman zaman oldukça şık tercihlerimiz de oluyor. Mesela mürekkep balıklı bir risotto! Kulağa hoş gelse de mürekkep balığının nefis bir diş boyası olduğunu hatırlatmak isteriz.

Soslu kanat:

Lüksü kenara bırakıp oldukça casual bir date için gittiğiniz bir kanatçı da iyi bir tercih olmayabilir. Ellerinizin soslardan bulamaca döneceği, içinizdeki %50 ile dümdüz dalmak istediğiniz kanatları nazikçe kemireceğiniz için şimdiden sizi uyarmak isteriz.

Hamburger:

                                       Hilary Swank

Yok artık dediğinizi duyar gibiyiz. Yiyecekseniz de en sossuz, en kompaktını tercih etmekte fayda var. İnanın her ısırıkta akan, tabağına dökülen malzemeler insanın kalbini kırabiliyor.

Mısır koçanı:

                                          Hilary Duff

Bu son! Romantik bir date düşünüyoruz, mesela vapura binecek belki el ele tutuşacaksınız. İskelede süt mısır, yanık mısır standı. Aman durun! Her ısırıkta dişe takılan mısır taneleri, hele yanıklarda dişin üstünde biriken siyahlıklar vapur keyfinizi kaçırabilir.

Sorarız size: peki ne kaldı?

Sıkmayın tatlı canınızı, zaten doğru kişiyleyseniz bu kurallar ikinci görüşmede kalkacaktır.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.