BAKIM PARTİSİNE NE DERSİNİZ?

Güzellik Yayında editörleri hem bir arada biraz vakit geçirmek hem de yazarlarımızdan Eda’nın doğum gününü kutlamak için bir bakım günü organize ettik. Kız kıza yemeğe çıkmaktan, gece eğlenceye gitmekten sıkılanlara mükemmel bir alternatif. Soho House İstanbul bünyesinde bulunan ve sadece üyelere değil dışarıdan gelen ziyaretçilere de açık olan Cowshed Spa’da harika bir gün geçirebilirsiniz. Bizden söylemesi…

Neler mi yaptık? Bizi masada bekleyen iştah kabartan sunumlar ve şampanyalarla karşılandık,

Ispanaklı ve peynirli kişler sıcacık bir şekilde bizi bekliyorlardı. Bu arada sunumda kullanılan tüm servis tabaklarının, çatal ve bıçakların fiyatını sorup durdum, ama satılık değillermiş….

Soyunma odasında dünyanın en yumuşak ve güzel bornozlarını giydikten sonra (Çıkışta bornozlar satın alınabiliyor, biraz pahalı 480 TL kadar ama inanın değer:) 

Eda’cığım yeni yaşın kutlu olsun!

Dört arkadaş, oturduğunuz an rahatlamanızı sağlayan geniş koltuklara yan yana kurulup refleksoloji masajı yaptırmaya başladık.

Refleksoloji masajı yarım saat sürüyor, dilerseniz arkasından pedikür veya manikür servisi de alabiliyorsunuz.

Usta uzman eller ayaklarımızdaki tıkanık enerjileri açmaya devam ederken bizler ikinci tur şampanyalarımızı yudumluyorduk. Kimimiz pedikür de yaptırmak istedi. Ben hemen masaj odasına gidip diğer bakımları yaptırmak ve deneyimlemek  peşindeydim.

Tülin, refleksoloji sırasında en doğrusunu yapıyor, kendini dinlenme mod’una alarak masajın şifasınıdan daha fazla yararlanıyor.

Vallahi ne yalan söyleyeyim 40 dakikalık sırt masajı, ardından da yine Cowshed ürünleri ile yapılan buharlı-muharlı bir cilt bakımı seansı aldım. Yüzümde süper besleyici özellikleri olan maskemi beklerken de yine ayak ve ardından da kafa masajı yapıldı. Bu arada söylemeden geçemeyeceğim masaj yapan uzman gerçekten başarılıydı. Zaten bir masaj seansından mutlu ayrılmanın sırrı uzmanın ellerinden geçiyor.

Bravo biz Türklere! Göbek taşı ne kadar güzel bir buluş, sıcak taşta iliklerime kadar rahatladığımı itiraf etmeliyim…

Bakımları bitenler dinlenme salonunda buluştuk ve hepimiz anlaşmışız gibi aynı cümleyi kurduk, ‘harika bir masajdı!’ Bu arada taze zencefilden demlenmiş çayımızı ve organik havuçlu muffin’lerimizi yerken ne kadar uzun zamandır dört arkadaş bu kadar güzel sohbet etmediğimizi, edemediğimizi sorguladık.

Taze zencefil ve limonlu çay, masaj sonrası toksin atmamızda ekstra yardımcı oldu.

Kimi zaman şehrin koşturmacasında, kalabalığında aslında yan yana olup ama gerektiği kadar kaliteli vakit geçiremiyoruz, sohbetler havada kalıyor, kimse kimseyi gerçekten dinleyemiyor.

Keyifli bir bakım ve keyif aldığınız dostların bir arada olduğu bir organizasyon bundan güzel doğumgünü mü olur…

Tüm bakımlardan sonra giyinip, Soho House Glass Building girişinde keyif kahvelerimizi ve bir çikolatanın üzerine iliştirdiğimiz mumla Eda’nın yeni yaşını kutladık. Tadı damağımızda kalan bu bakım gününün ardından insan düşünmeden edemiyor. Şehrin kaosundan kaçmak için öyle çok uzaklara gidip, zahmetli planlar yapmaya gerek yok. Şehrin göbeğinde de şehirden kaçabilirsin ve hatta özel günleri kutlamak için bundan daha iyi bir fikir olamaz. 

Gelelim böyle keyifli bir günün fiyatına, bu yukarıda bahsettiğimiz bakım programı Cowshed parti olarak geçiyor ve fiyatı da kişi başına 799 TL ancak Soho House üyesiyseniz indiriminiz oluyor.

Daha fazla bilgi için ve rezervasyon için 0212 377 71 00 arayabilir veya cowshed.istanbul@sohohouse.com’a mail atabilirsiniz.

SOHO HOUSE & CO HAKKINDA

1995 yılında Nick Jones tarafından kurulan Soho House, film, medya ve kreatif sektörlerde çalışan kişilere özel bir üyelik kulübü olarak yola çıktı. Grup zamanla Avrupa ve Amerika’da büyüdü ve 13. kulübünü İstanbul’da açtı, ayrıca restoran, sinema, spa ve otelleri de sunduğu hizmetler arasına ekledi.

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.