YAZ BİTMEDEN DENEMELİSİN!

Yaz demek deniz, güneş, bolca pozitif enerji ve renk demek. Yeni makyaj trendleriyle daha rahat oynamak, kozmetiklerle flörtleşmek demek. İşte podyumlardan gözümüze çarpan yazın en ‘cool’ denemeleri. Anlatması benden uygulaması senden…

SICAK ORANJ

Güneşin ısısı ve renklerinden ilham alarak göz makyajında sıcak tonlara yer açma vakti. Bronz tenle kusursuz bir uyum içerisinde olan gün batımı tonları özellikle göz makyajında far olarak kullanıldığında ve kahverengi eyeliner ile birleştiğinde etkili ve derin bakışlar yaratıyor.

Top Shop Unique defilesinin makyajına yakından bakış. Oranj ve dozunda kullanılmış mor simin ne kadar modern ve etkileyici durduğunu gördünüz mü?

FUTURİSTİK PARLATICI

Christian Louboutin’in imzalı parlatıcının ismi LOUBILAQUE ve 345 TL olarak satışa sunuluyor.

Lip gloss geri döndü hem de yanar dönerli olarak. Holografik dudak parlatıcıları yaz makyajının en iddialı detayı. Sadece bir maskara, kaş kalemi ve dudaklarda parlatıcı ile dikkatleri üstüne çekebilirsin. Farklı bir şeyler mi dedin? O halde parlatıcını elmacık kemiklere biraz da göz kapaklarına uygulamayı dene, ıslak ve parlak etki kemik yapını ortaya çıkaracak ve bronzluğuna boyut katacaktır.

CESUR MASKARA

Öyle klasik değil, biraz daha cesur olmalı kızlar! Bu yaz makyajında renkli maskaralara, parlak ya da örümcek kirpiklerle şans vermeye ne dersiniz?

NASIL YAPMALI? Yelpaze gibi açılmış tane tane kirpikler out yapışmış kirpikler in. Bu örümcek kirpik etkisi için maskaranı 2 kat sürüp kirpikleri birbirine birleştirmen yeterli. İlk kat maskaranı sürdükten sonra bebek pudrasına batırdığın kulak çubuğunu kirpiklerinin en uç bölgesine uygula, 5 saniye bekle. Ardından ikinci katı zig zag hareketlerle sürebilirsin böylelikle kirpiklerin daha dolgun görünecek. Benden söylemesi.

PARLAK DOKUNUŞ

Peki Gucci defilelerinde kalbimizi çalan simli kirpiklere ne demeli?

M.A.C ‘in rengarenk simlerinden yardım alabilirsin. Chromat Glitter 105 TL

NASIL YAPMALI? Henüz kurumamış ilk kat maskaranın üzerine temiz bir maskara fırçasını sime batırıp uygulaman yeter. Göz altlarına simlerin yapışmaması içinse bir kartvizitten yardım alabilirsin. Kartviziti kirpik dibine yerleştirerek simlerin direkt cildinin üzerine gelmesini engelleyebilirsin.

                                                    YAZ BİTMEDEN BUNLAR BENİM OLMALI! 

İkisi de iyi ki almışım diyeceğiniz türden ürünler, alışveriş listenize eklemeyi unutmayın!

 

NARS Orgasm Blush ışıltılı allık /185 TL

Şeftali pembesi ve altın ışıltısının mükemmel buluşması. Ödüllü Orgasm allık, doğal pembe yanaklara sahip olmak için bu sefer sınırlı sayıda büyük boy olarak karşımızda.

DARPHIN Canlandırıcı Kalendula Özlü dudak parlatıcısı /139 TL.

Sulu portakal, misket limonu, elma, hindistan cevizi ve balın birleşimi olan bu yağ dudakları daha besleyip kurumasını önlerken yoğun içeriği ile de dudaklarda dolgunluk hissi yaratıyor. Üstelik de vegan.

Written By
More from Lian Penso
İLK BULUŞMADA BUNLARI YEMEYİN!
İlk buluşmalar gariptir. Ne konuşacağınızı, nasıl davranacağınızı kestirmek zordur. Bir de yemeğe...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.