2018’İN EN GÜZELLERİ

 

Malum yılın sonu, geçmiş 365 günün kısa bir değerlendirmesini yapalım dedik ve bakın ilk aklımıza neler geldi. İşte Güzellik Yayında için yılın en güzel güzellik olayları…

1.Rihanna’nın kozmetik markası Fenty Beauty ülkemize geldi ve Sephora’larda satılmaya başladı.

2.Güzellik Yayında Ağustos 2018’de Türkiye’nin ilk Güzellik Gazetesi olarak yayın hayatına başladı.

3.Tasarımcı Erdem’in Nars için yarattığı makyaj koleksiyonu renkleri, dokuları kadar, ambalajlar üzerindeki mükemmel çiçek desenleriyle de çok beğenildi.

4. Pembe ruj, oranj far 80’lerden sonra hiç olmadıkları kadar çok sevildiler.

 

5. Cilt bakımında yoğun içeriklerin yılıydı. Codage ve Embroyolisse gibi Fransanın güçlü iki markası ülkemize giriş yaptı.

 

 

6. Fönsüz doğal saçların dönemiydi. Omuzda biten long bob kesimler , doğal dalgasıyla düşen ve yazın yarım topuzla toplanmış  (half bun hairstyle) modelde saçları sıkça gördük.

Kendall Jenner, Chiara Ferragni,

 

7. Temiz içerikli kozmetiklerin daha da peşine düştüğümüz bir yıl oldu. özellikle de vegan kozmetiklerin, bakım ürünlerinin…

 

8. Aslı Enver’in kakülünü gerçekten çok sevdik.

Aslı Enver

 

 

9. Megan Markle’ın gelinliğinin kubunu eleştirdik , saçını da özensiz bulduk ama varla yok arası gelin makyajına bayıldık.

 

 

10. Annelerinden sonra kızlarını da takibe aldığımız bir yıl oldu.  Bkz:  Kaia Gerber, Lila Grace Moss..

 

11. Matcha hiç olmadığı kadar popüler oldu. Tadını belki pek sevmedik ama yoğun antioksidan etkisine bayıldık.

 

12. Sarı saçlara pembe balyajlar atılan bir yıl oldu. Özellikle de ilgi çektiğinden ve farklı olduğundan olsa gerek sosyal medya ünlüleri pek bir sevdi bu sarı-pembeyi.

Hailey Baldwin

 

13. Kore bakım ve güzellik ürünlerinin iyiden iyiye fanı olduk çıktık. Özellikle de tek kullanımlık maskelerin…

 

14. Sosyal medyada gezinen ünlülerin dolgu ve estetik öncesi -sonrası fotolarına bakmaya bayıldık, vay be dedik, ama şu da bir gerçek ki herkesin ördek dudak olmasından da fazlasıyla soğuduk..

Kendall Jenner
Hailey Baldwin
Bella Hadid

 

15. Dudaklar demişken, YSL’in Rouge Pur Couture The Slim isimli mat finişli, yoğun renkli, incecik formuyla her çantaya giren rujları yıla damgasını vurdu.

YSL Rouge Pur Couture The Slim 220 TL

 

16. 2018’de zevkle izlediğimiz dizilerden biriydi Fİ, Çİ ve Pİ. Başrol oyuncuları Serenay Sarıkaya’nın aydınlatıcı etkili parlak tenini, Berrak Tüzünataç’ın da omuz üstü küt kesim dalgalı saçlarını çok sevmiştik.

Sadece içmek ve yemekle kalmadık. İyi bakteriler nemlendirici kremlerin de içlerine girdiler. Cildimize bu yıl probiyotik içeren kremlerden sürdük ve  cildin doğal savunma mekanizmasının kuvvetlenmesine yardımcı olduk.

Atelier Rebul Pre-probiyotik nemlendirici krem 179 TL

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.