DETOKS ÖNCESİ İŞİNİZE YARAYACAKLAR!

Detokstan önce kısa bir hazırlık aşaması olması gerektiğini söylemiştik, işte bu vücudu hazırlama döneminde işinize yarayacak birkaç tarif ve önerimiz var…

 

SEBZE SUYU TARİFİ:

Detoksa hazırlanırken dilediğiniz kadar sebze suları tüketmekte özgürsünüz, ara öğün yerine geçebilecek kolay ve besleyici bir tarif aldık The Life-Co’dan

Dilimlenmiş 3-4 kereviz sapı, bir avuç miktarda yeşil sebzeyi bir tencere suda 20 dakika kadar pişirerek mineral bir çorba hazırlayın. Piştikten sonra sebze parçalarını sudan alın ve kalan sebze suyunu aklınıza geldikçe tüketin.Bu sebze suları vücudunuzun alkaliye geçişinde size yardımcı olacaktır.

KARACİĞER TEMİZLİĞİ İÇİN: 

Alkolü, sigarayı biraz fazla kaçırdığınız veya sık ilaç kullandığınız bir dönem. Detoks yapmanın vakti geldi de geçiyor. Karaciğeri biraz dinlendirmek ve kendine getirmek lazım, Nasıl mı? Mutfak robotunda 2 yemek kaşığı saf soğuk sıkım zeytinyağını, 2/3 bardak limon suyu, 3-5 adet diş sarımsak, 1 yumru zencefil, yarım gram kadar kırmızı toz biber ve tat vermesi için az biraz portakal suyu ile karıştırın. Karaciğer temizliği yapan bu içececği hergün 1 veya 2 bardak tüketebilirsiniz.

PROTEİN HAKKINDA GERÇEKLER: Birçok insanın hastalıklarının nedeni sanıldığının aksine protein azlığı değil fazlalalığıdır. Protein tüm meyve ve sebzelerde de bulunmaktadır. Kimi zaman çok fazla protein tüketen kişiledfe vejetaryen olanlara göre daha fazla protein eksikliği olabilir, bunu  nedeniise et tüketiminin vücutta çok fazla asit üretmesidir.Dolayısıyla da karaciğer ve sindirim sisteminin sağlıkla çalışmasını engeller, kısacası rejiminizin yüzde 75’i alkali, geri kalan 25’i ise asidik olarak dengelenmesidir.

 

More from Gözde Atakoğlu
MEGAN MARKLE: ÖZENSİZ AMA GÜZEL GELİN…
Yılın düğünün ardından, sarayın küçük gelini Megan Markle, yani yeni Sussex düşesi...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.