İLHAM PERİSİ: HANDE CAN YÜCE

Sosyal Medya’dan ‘Gardırop Gurusu’ olarak tanıdığımız Hande Can Yüce yarattığı kombinler, modaya olan aşkı ve yaptığı işlerle gerçek bir ilham perisi ve şimdi de samimi cevaplarıyla karşınızda…

 

Gardırop gurusu olmadan önceki hikayeni biraz anlatabilir misin? Herşey nasıl başladı?

Yaklaşık 6 sene Hayal Mahsülleri Ofisi Yapım Şirketinde çalıştım. Televizyon kanallarına format’lar yapıyorduk ve yapılan tüm işlerin stil danışmanlığı ve styling’i bana aitti. Sanırım herşey buradan başladı.

Ünlü birine dönüştüğünü nasıl anladın?

Ben hala ünlü birine dönüştüğümün farkında değilim bana hiç öyleymiş gibi gelmiyor 🙂

GOUROUX devam ediyor mu? Bu fikir nasıl ortaya çıkmıştı?

Gouroux fikir üreten, kurumsal danışmanlık yapan ve ünlülere styling hizmeti veren bir şirket. Dolayısıyla emin adımlarla büyümeye devam ediyor. Ben stylistim ve kreatif direktörlük yapıyorum. Tüm yaptığım işeri de aynı çatı altında toplamak için Gouroux’yu kurdum. Gouroux açıldıktan sonra da bünyeme Bride Camp adını verdiğim gelin hazırlama hizmetini devreye soktum. Son üç senedir çok güzel gelinlerimiz oldu.

Kendi stilini 3 kelime ile özetlesen…. ‘Casual, zarif ve kendine has’

Sosyal Medya’nın senin için artıları eksileri?

Sosyal medya günümüzün en önemli reklam mercii oldu. O yüzden kendi işlerinizi en güzel yansıttığınız bir mecra. Bunu iyi içerikle harmanladığınız zaman bilinirliğiniz çok dah fazla artıyor ama maalesef en büyük zararı hayatı kaçırmamızı sağlıyor. Bir çoğumuzu sosyal medya bağımlısı olduk ve kafamızı telefondan kaldıramıyoruz.

Kötü yorumlar geldiğinde tepkin nasıl oluyor?

Ben kötü yorumları çok bel altı olmadığı sürece kaldırmıyorum. Hatta hepsine de kibarca cevap verdiğim için sonunda yazdıkları yorumları utanıp ya kendileri siliyorlar ya da özür diliyorlar.

En büyük ilham perin, perilerin?

Gittiğim yerlerden, orada ki renklerden ve sokakta gördüğüm insanlardan çok ilham alıyorum. Bazen birinde veya bir yerde gördüğüm küçücük birşeyden çok farklı projeler ve tasarımlar çıkartabiliyorum.

İnşallah tekrar moda olur dediğin ne var?

Şimdilik yok çünkü modası gelsin dediğim herşeyi şuan yeniden giyiyoruz.

Peki ya olmaz dediğin?

Salopet ve perma lütfen hiç bir zaman moda olmasın. Hiç ama hiç geri gelmesin.

Moda senin için ne ifade ediyor?

Moda, bağımlısı olmadığınız sürece trendlere uyum sağlamanıza yardımcı olur ama bağımlısı olup da sezon modasına göre hareket ederseniz hem stilsiz olursunuz hem de çok gereksiz harcamalar yaparsınız. Stil sahibi olup modayı sadece araç olarak kullanmanızda fayda var diye düşünyorum.

Kişisel bakımına gelelim biraz da, harika bir fiziğin var bunu neye borçlusun? Beslenme tarzın yaptığın spor hakkında biraz bilgi verir misin?

Yediklerime hiç dikkat etmiyorum aslında. Ama bir gün abartılı yediysem ertesi gün mümkün oldukça sağlıklı beslenmeye çalışıyorum. Haftanın 3 veya 4 gün cross fit yapıyorum. Şimdi de yoga’ya başlamak niyetindeyim.

Favori tasarımcıların, markaların hangileri?

Isabel Marant ve Celine ve Chloe’ye bayılıyorum. Tasarımcılardan Peter Dundas, ve Celine’in eski tasarımcısı Phoebe Philo’yu çok beğeniyorum.

Ertesi gün ne giyeceğine akşamdan mı karar verirsin, plan yapar mısın?  Yoksa sabah spontan mı davranırsın?

Eğer sabah erkenden başlayacak bir programım varsa bir gece önceden herşeyimi hazırlıyorum. Daha esnek bir günse sabah ki moduma ve havaya göre giyiniyorum.

Cilt bakımında favori 3 ürünün hangileri? ‘Environ Nemlendirici,,Origins GinZing Maske, La Mer göz altı kremi.’

Kötü saç gününün üstesinden nasıl gelirsin, hangi modelle ya da ürünle?

Hemen ortadan ayırıp at kuyruğu veya ensede topuz yapıyorum. Eğer arada çıkan saçlar varsa da mat saç spreyi ile sabitliyorum.

 

Gerçek kızıl mısın? Kuaförün kim?

Çocukken saçlarım alev rengiydi. Büyüdükçe kızıl kestane’ye döndü. Evet kızılım ama şimdi ki kadar değil. Saçlarımı Bebek Ebil’de Hasan Bey özel bir karışımla boyuyor. Çok kuaför salonu dolaştım ama bu rengi Ebil haricinde kimse boyayamıyor maalesef.

Okuyuculara stil yaratmak konusunda 3 tane önemli tüyo vermeni istesek…

Vücut tipinizi bilip ona giyinin, başkalarını takip etmektense kendi stilinizi oluşturun, moda kurbanı olmayın.

 

Şimdi hızlı soru-cevap….

Twitter – instagram mı?

Ayakkabı – çanta mı?

Siyah- Beyaz mı?

Tuzlu -Tatlı mı? 

Elbise– Pantolon mu? 

Kış-Yaz mı? 

Kahve – Çay mı? 

Telefon -Televizyon mu? 

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.