KORKMA, MAKYAJINA RENK KAT!

 

Makyajında yeni bir şeyler denemek istiyorsun, farklı görünmenin peşindesin o halde neden biraz renk katmıyorsun? Birçoğumuz rengi hayatımıza, kıyafetlerime ve elbette makyajımıza sokmakta çok zorlanıyoruz. Oysa renklerin görüntümüz kadar modumuz üzerinde de süper olumlu etkileri var. Oriflame yeni serisi On Colour ile işte tam da bizler gibi renk kullanmaktan çekinen kadınları hedeflemiş. On Colour’ın en önemli özelliği kaliteli , pigment zengini makyaj ürünlerini çok uygun fiyata karşımıza çıkarması. Düşünsenize pahalı diye az kullanacağımız bir ürüne para vermek hiçbirimiz istemeyiz, ama işte Oriflame bu açığı görerek diyor ki; ‘Ben fiyatları çok uygun tuttum, sana sedece denemek kalıyor.’ Ancak rengi öyle aklımıza göre kullanmak iyi sonuçlar vermez. Doğru kullanmak gerek. Yanlış renk, yanlış uygulama sizi çok başka yerlere götürebilir. Renk konusunda yönlendirmelere ihtiyacınız olacağını düşündük ve sizin için minik renkli tüyolar hazırladık….

Bu arada en sık sorulan soru Oriflame doğrudan satış markası değil biz bu ürünlere nereden ulaşacağız? Oriflame’in danışmanı olarak. Ücretsiz bir işlem, internet üzerinden de olabilirsiniz. Satış yapmak zorunda değildiniz üyesi olmanız< yeterli. hadi ne duruyorsunuz, parmaklar çalışsın:))

RENKLİ TÜYOLAR

Canlı renkte bir far kullanacaksın ama frapan durmak istemiyorsun!O halde kirpiklere maskara, kirpik diplerine de eyeliner sürme.  Farı sadece göz kapaklarına uygula, belki biraz da alt kirpik diplerine .Bu oldukça modern ve yalın bir hava yaratacaktır.

 

Renkli gözlere aynı renkte kalem sürme. Kontrast renkler bakışları daha çok ortaya çıkarır. Mesela mavi gözlere kahverengi, yeşil gözlere mor, kahvelere de yeşil kalem ne çok yakışır.

 

Dudak kalemine şans ver. Hatta hep dudak çevresi hem de içini kalemle boya. Üzerine ruj sür, rujunun ne kadar uzun süre dayandığına inanamayacaksın!

 

El ve ayak tırnakları aynı renkte olmasın, mümkünse birbirini tamamlayan renklerde olsun. Ellerde gül kurusu kullandıysan, ayaklarında bebek mavisine ne dersin?

 

Harika renklerde ojeler sadece 6,99 TL

 

 

Var mısın 4 parmağını aynı renk ama yüzük parmağını ayrı renk boyamaya.. Nail art etkisi yaratan bu ufacık  renk oyunu kesinlikle iddialı, modern ve şık duruyor.

 

Yorgun cildin kan dolaşımı  iyi değildir, tonu sarımtrak olur. Yorgunsanız pembe renkli bir ruj kullanmaktan kaçının. Özellikle de alt tonunda sarı olan bir pembe. Çünkü bu cildinizdeki ve göz kapaklarınızdaki sarılığı daha çok ortaya çıkarır.

 

Modunuz düşükse sizi anında havaya sokacak tek ve en hızlı kozmetik kırmızı rujdur.  Görüntünüzü anında değiştirir ve topuklu giymişsiniz gibi kesinlikle daha kadınsı hissetmenizi sağlar.

 

Alt tonunda mavi olan bir pembe veya kırmızı ruj dişlerinizi olduklarından daha beyaz gösterecektir. Tam tersi alt tonunda sarı olan da daha sarı.

 

Açık renk ve sedefli farları göz pınarlarına ve kaş altına sürersen bakışlarına aydınlık bir efekt katarsın.

 

Renkli farınızı ıslatarak kirpik diplerinize eyeliner gibi uygulayabilirsiniz.

Renk kullanayım ama dozunda olsun diyorsanız, monokrom bir makyaj yani tek renk makyaj tam sizlik! Bunun için sadece bir ruja ihtiyacınız var. Hem yanaklara hem dudaklara ve az biraz da göz kapaklarına …

 

Ten koyuldukça daha yoğun pigmentli renkler kullanabiliriz. Sırıtmaz. O yüzden bronzlaştıkça toz pembe allığınız yetersiz kalacaktır. Yazın oranj-koyu pembe gibi daha gün batımı renklerinde allıklar kullanabilirsiniz.

 

Cildin alt tonu nasıl bulunur? Bileğinizdeki damarların renginden… Elinize bir gümüş bir de altın renkli kumaş alın. Bilek içindeki damarların yanına tutun. Eğer damarlarınız gümüş renkli kumaşın yanında mavi-mor görünüyorsa soğuk, altın renkli kumaşın yanında sarımtrak-yeşilimsi görünüyorsa sıcak alt tona sahipsiniz demektir.

 

Rujların renk skalası bir harika. Saddece 14,90 TL satış fiyatına sahip

İyi bir gözlemciyseniz, altın ve gümüş takılar da cildin alt tonunu keşfetmenizi sağlar. Altın küpeler mi daha çok ışık getirir cildinize yoksa parlak gümüş kolyeler mi?

 

Herşeyde olduğu gibi renk konusunda da  ying ve yang’ı yakalamak gerekiyor. Mavi gözlere yapılacak en büyük haksızlık etkisini azaltan mavi-yeşil far kullanmak olacaktır.  Aksine sıcak renkler yani altın-oranj-şeftali- mercan-kayısı renkler kullanmalısınız.

 

Yeşil gözleriniz varsa sizin far renkleriniz pembe-mor-kırmızılığı olan kahveler ve elbette bakırdır. Tüm sıcak renkler denge yaratır ve bakışlara derinlik katar. Zaten düşünürseniz kızıllara da en çok yeşil elbise ve yakut takılar yakışmaz mı?

 

Farların renkleri oldukça kullanışlı. Pop renkler değil, parlak ve mat dokulular. Sadece 15,99 TL

Açık kahve, bal renkli gözleriniz varsa sıcak bakışlarınıza tam tersi yeşil-mavi, metal gri gibi soğuk renkler çok yakışacaktır. Göz makyajında istediğiniz etkiyi kontrast renkler kullanarak sağlayabilirsiniz.

 

Siyah kadar koyu kahve gözleriniz varsa eğer öncelikle mat renklerden kaçının. Bakışlara canlılık vermek için parlak dokulara yönelin. Pastel renklerden uzak durun ama pop renklere size çok  yakışacaktır. Ayrıca koyu gri, patlıcan moru, kahverengi ve lacivert de koyu gözlere inanılmaz bir derinlik katacaktır.

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.