DAHA AZ YORGUN GÖRÜNMEK İÇİN 5 GÜZELLİK HİLESİ

 

Yorgunluk bizi olduğumuzdan daha yaşlı gösterir.  5 pratik güzellik tüyosu ile hızlıca kendimize gelmek mümkün…

  1. Yüzünüzü nemlendirin çünkü kuru cilt mat görünür ve kırışıklıklar daha belirgin olur. Gün içerisinde kuru ciltle yapacağınız her gülümseme sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterecektir. Nemlendirici kreminizi sabah temiz cilde sürün, hatta çok kuru ciltliyseniz ve bugün kendinize çok güvenmiyorsanız yanınıza alın, ara ara sürün.
İçeriğinde hyalüronik asit bulunan kremler cildi daha fazla nemlenmesini sağlar.

2.  Göz altlarına hızlı bir dokunuş gerek çünkü göz altlarındaki deri incedir, yorgunluğu, uykusuzluğu en çok oradaki kan dolaşımı bozukluğu hafif mora çalan rengiyle belli eder. Ne yapmalı? Uyanır uyanmaz biraz soğuk compress yapılmalı , kan devranı biraz arttırılmalı. Kapatıcı seven biri değilim bunun yerine tüm yüze uygulanan, renk eşitsizliklerini gideren, aynı zaman da hafif bir ışıltı ile cildi aydınlatan bir ürüne ne dersiniz? Yardımımıza Estee Lauder Cushion Stick koşsun o halde.

Double Wear Cushion Stick yeni nesil bir kozmetik. Sünger başlıklı, likit bir aydınlatıcı fondöten. Göz altlarına , göz kapaklarına dahi uygulayabilirsiniz.

3.  Saçlar yağlıysa ne yaparsanız yapın yorgun görünürsünüz çünkü yağlı saç vakitsizlikten, yorgunluktan ya da sadece üşenmekten dolayı yıkanamamış olduğunuzun açık seçik bir kanıtıdır. Yağlı saç bakımsızsınız anlamına gelir. Eğer vakit varsa hızlı bir duş sizi hem kendinize getirir hem de daha bakımlı görünmenizi, yenilenmenizi sağlar yok eğer vakitle yarışır bir haldeyseniz o halde en güzeli tarağınıza yağ emici bir mendil geçirip saçlardaki fazla yağlardan kurtulmak ve sıkı bir ense topuzu yapmak.  Sıkı yapmalısınız çünkü yağlı saç ağırdır yumuşak bir düşüşü olmaz. Yok eğer saçlarınız kısaysa o halde kuru saç spreylerinden yardım almalısınız .  Kafanızı öne eğin, diplere doğru sıkın, parmaklarınızla iyice yedirin , geriye atılan saçlar şimdi daha hazimli ve en azından daha az yağlı di mi, gün içerisinde yenilemek gerekebilir yanınıza alın.

Dişli tarağınıza yağ emici mendillerden geçirip saçlarınızdaki yağlı görüntüden bir nebze kurtulmanız mümkün.

4.  Yorgunsanız gözlerinizin içi normalden daha kırmızı, akı da daha sarı görünür. Bakışlar yorgunsa isterseniz full bakımlı olun bir işe yaramaz, olduğunuzdan daha bitkin durusunuz. Yorgun bakışlı olmak bu arada günümüz koşullarında oldukça normal, çünkü tüm gün cep telefonu ve bilgisayar ekranına bakarak geçiyor ömrümüz. Aslında siz öyle hissetmeseniz bile gözler kuruyor, o yüzden göz yaşı damlalarından kullanmak veya daha da yorgunsa gözler, hyaluronik asit bazlı damlalardan kullanmak gözleri rahatlatıyor. Siyah yerine kahverengi maskara sürmek de yorgun bakışlarla savaşmak için ideal bir makyaj hilesidir. Kahverengi daha az dikkat çeker siyah kadar sert ve net değildir.

Doğal göz damlaları herkesin çantasında bulunmalı. Bu tarz damlalar dışarıya açık olan bir organ olduğu için gözlerin yaşlanmasını da geciktirmeye yardımcı olur.

5. Yavaş kan dolaşımı hücrelerin yeterli derecede oksijen alamaması ve sizin de daha yorgun hissetmeniz  ve görünmeniz anlamına geliyor. Yorgunluk kendini gözle görünür şekilde en büyük organımız olan ciltte gösteriyor. Ciltteki matlıkla savaşmanın birkaç yöntemi var, ilki ve en etkilisi elbette C vitamini içmek ve sürmek. C vitamini fazlası vücuttan atılabilen güçlü bir antioksidan. Sabah sabah önce soğuk suyla cildinizi bir ferahlatın ardından da C vitaminli bir serum ile masaj yapın, kan akışını hızlandırın, parlayın, bu arada bir adet efervesan C vitaminini de içmeyi unutmayın!

C vitamini güçlü bir antioksidan olduğu gibi aynı zamanda ciltteki lekelerin giderilmesine ve cildin daha parlak olmasına yardımcı olur.

More from Gözde Atakoğlu
EN YENİ KİRPİK BAKIMI: VİTAMİN LASH BOTOX
Kendi kirpikleriniz üzerine yapılan en yeni işlemlerden biri, vitamin, protein ve keratinlerden...
Read More
Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir