İLHAM PERİSİ: EMINA JAHOVIC

  Düzgün fiziği, hoş stili, söz yazarı ve şarkıcı kimliğiyle onu tanıdığımızdan beri beğendiğimiz kadınlar arasında geçiyor ismi.  Emina Jahovic, tüm bu özelliklerine Yaemina Beauty ismini verdiği kendi güzellik markasının kreatif direktörlüğünü de ekleyerek, üreten, yaratan, durmayan gerçek bir ilham perisine dönüşüyor…

1. Pandemi nasıl geçiyor? Neler yapıyorsunuz?

Hayatta iyi zamanlar olduğu gibi kötü dönemler de olabiliyor. Problemleri ve felaketleri yok edemeyiz, bu dönemleri nasıl karşıladığımız önemli. Ben pandemi sürecinin bir bitiş olduğunu düşünmüyorum. Herkesin evlere kapandığı karantina döneminde insanlar yapmak isteyip de yapamadıklarını keşfetti, her şeyden önce kendilerine ve ailelerine zaman ayırabildiler. Her şeyden önce fark ettik, etrafımızda göremediğimiz güzellikleri yeniden keşfettik, dünyanın öbür ucundaki bir müzeyi evimizden sanal olarak gezebildik. Bütün dünyanın ofis ve çalışma düzeni değişti, moda ve trendler değişti. Bu sebeple ben pandemi sürecini yeniden doğuş olarak algılıyorum. Herkesin hayatında olduğu gibi tabii ki benim hayatımda da değişiklikler oldu. Hayatımı sadeleştirdim, daha basit ve sakin yaşamaya çalışıyorum. Sadece benim değil, bu süreçten herkesin manevi olarak etkilendiğini, önceliklerinin değiştiğini düşünüyorum.

Benim için her gün yeni bir başlangıç. Ben her zaman an’ı yaşamaya ve an’da kalmaya önem veriyorum. Değil geleceğimizi, yarın bile ne olacağını bilmiyorum. Bu sebeple de mümkün olduğu kadar sevdiklerime zaman ayırıyorum, ailemle ve çocuklarımla kaliteli vakit geçirmeye özen gösteriyorum. Bir yandan işime de çok odaklıyım. Yaemina Beauty markamı geliştirmek için ekibimle sürekli yeni fikirler yaratıyoruz ve planlar yapıyoruz. Bu beni gerçekten çok heyecanlandırıyor.

2. Yeni kozmetik markanız hayırlı olsun, nereden çıktı fikir? Nasıl gelişti?

Çok teşekkür ederim. Bir sahne sanatçısı olarak, 18 yıllık kariyerimde sahne arkasında birçok profesyonel makyaj sanatçısı ile çalıştım ve farklı görünümlere bürünmekten zevk aldım. Kozmetik benim hep tutkum oldu. Ancak kendini sevebilen insanın, başkalarını da sevebileceğine inanıyorum.

Yaemina Beauty benim hayalimdi ve 6 yıllık bir emek sonucunda doğdu. Dünyanın birçok noktasındaki fabrikaları gezdim, fuarlara katıldım, üretimin her aşamasında bizzat bulunmak istedim. Tabii ki bu süreçte birçok şey öğrendim.

Ben söz yazan ve beste yapan bir sanatçıyım. Tıpkı şarkılarıma olduğu gibi, Yaemina Beauty’nin de her ürününe bu ruhu üfledim, her ürünümün bir hikayesi var. İlk ambalajı elime aldığımda çok duygulandım ve çok heyecanlandım. O an yalnız kalmak ve o anı doyasıya yaşamak istedim…. Hayatımda hiçbir zaman unutmayacağım ve unutmak istemediğim nadir anlardan biridir bu. Gerçek başarı da bu aslında. Hayallerini duygusuyla, ruhuyla, tüm gerçekliğiyle yansıttığında, insanlar tarafından kabul görüyor ve seviliyor.

“Bundan sonraki süreçte de deneyimimi ve tutkumu, Yaemina Beauty aracılığıyla dünyadaki başka kadınlarla da paylaşmak istiyorum. Bu sebeple markamı globalleşme sürecinde sağlam adımlar atabilecek temellerle yarattım. Yaemina Beauty, farklı kültürlerden insanlarla bağlantı kurarken, farklı ihtiyaçları olan insanları da bir araya getiriyor. Ürünlerimi kullanan herkesin benimle birlikte şarkı söylediğini, hikayemi paylaştığını ve hayatlarına bir şekilde dokunduğumu hissediyorum. Bu beni çok heyecanlandırıyor.”
Ekim ayında lanse edilen Yaemina Beauty Türkiye’de sadece belirli Boyner mağazalarında, boyner.com.tr’da , Endorphins parfümler ise aynı zamanda Watsons ve watsons.com.tr’lerde satışa sunuluyor. 

3. Markanızın ismi adınızı da barındırıyor. Neden sadece Emina değil de Yaemina?  Nereden çıktı isim fikri?

Yaemina, Sırpça’da “Bu benim” anlamına geliyor. Aynı zamanda 2 oğlum var biliyorsunuz, isimleri Yavuz ve Yaman. Hayattaki en değerli varlıklarımın isimlerinin baş harflerini de taşıyor markam. İsminin bu özel hikayesi de markanın samimiyetini ortaya koyuyor aslında.

4. Kaç üründen oluşuyor Yaemina? Favori ürünleriniz hangileri kısaca anlatabilir misiniz?

Yaemina Beauty her şeyden önce lüksü ulaşılabilir fiyatlarla kozmetik tutkunlarına sunuyor. Her cilt ve renk tipine uygun hazırladığım toplamda 55 adet ürün var. Ürünlerimizde, özel formülasyonları ve kaliteli içeriklerle, vegan özelliğini ön plana çıkarıyoruz. Her cilt ve renk tipine uygun olarak hazırladığımız ürün gamında, fondöten, transparan pudra, far paletleri, aydınlatıcı, eyeliner, likit kapatıcı, maskara, kaş kalemi, dudak parlatıcısı ve rujlardan oluşan Needed isimli bir makyaj koleksiyonu yer alıyor. Ayrıca Endorphins parfüm koleksiyonumuzda yer alan 4 farklı parfüm ile farklı zevklere ulaşmayı hedefliyoruz.

Ben sade giyinen ve minimal tarzı seven bir kadınım. Markamın ürünlerinin ambalajlarında da bu çizgiyi tercih ettim. Ama benim için kalite içerik demek, bu sebeple kullandığımız içeriğe dikkat ettim. Ürünlerimizin %90’ı vegan, hem temiz içerikli ve hayvanlar üzerinde test edilmedi. Ayrıca özel esanslar, doğal yağlar ve vitaminlerle zenginleştirildi.

5. Ürünlerin ortaya çıkışında hangi aşamalarında bulunuyorsunuz? 

Ben çok mükemmeliyetçi bir insanım. Yaptığım işi en iyi şekilde ve tam anlamıyla içinde olarak sahiplenirim. Yaemina Beauty de yine her aşamasında bizzat bulunduğum, hayalim olduğu için duygusal olarak da bağ kurduğum göz bebeğim. Altı yıllık AR-GE çalışmasıyla, dünyanın çeşitli ülkelerinde en iyi üreticileri gezerek, formülleri tek tek deneyerek çok farklı aşamalardan geçerek ortaya çıktı. Yaemina Beauty, bugün Balkanlar’da girdiğimiz her satış noktasında en çok satan, kadınların en beğendiği markalar arasında yer alıyor. Tabii bu noktaya öncelikle sevgili Yaemina Beauty ekibim ve alanında uzman uluslararası danışmanlarla yaptığımız çalışmalarla geldik.

6.. Siz ilhamınızı nereden alıyorsunuz? İlham perileriniz kimler?

18 yıllık sahne hayatım ve anneliğimde edindiğim tecrübeler, kadınlar için pratik makyaj, kaliteli ürünler ve lüksü bir arada sunmak için bana ilham oldu. En iyi ve doğru ürünü bulmak için her markanın ürünlerini denemek, her markadan farklı ürün aramak çok zor ve zaman alan bir konu. Öyle bir koleksiyon yapmak istedim ki, lüks olsun, fiyatı uygun olsun, herkesin ulaşabileceği kaliteli ürünleri, hızlı ve pratik makyajla sunalım. Kadınlara sonsuz saygı duyuyorum, benim hayran kitlem de çoğunlukla kadınlardan oluşuyor. Başta annem olmak üzere, etrafımdaki güçlü kadın hikayelerinden ilham aldım. 

7. Sizin güzellik rutininizi biraz öğrenebilir miyiz? Neyi yapmadan asla evden çıkmazsınız…

Güzellik rutinimin vazgeçilmezi tabii ki cilt bakımım ama güne ilk olarak yenilenmiş ve tazelenmiş başlamak için her gün mutlaka sabahları bir bardak kereviz suyu içerim. Bazen içerisine limon da ekliyorum cildimin aydınlanmasını sağlıyor. Bağışıklık sistemimin güçlendirmesinde de çok faydasını gördüm.

Cilt bakımı rutinimde annem en büyük ilham kaynağım. Annemin ev yapımı maske karışımları vardır. Annem çok bakımlı bir kadındır ve doğal karışımlar konusunda da çok bilgilidir. Henüz o noktaya gelmedim, ama ben de çok istiyorum doğal ürünler ve karışımlar konusunda bilgi sahibi olmayı.

8. Çantanızı açsak içinde hangi kozmetik veya bakım ürünlerini mutlaka buluruz?

Kuru ve egzamaya yatkın bir cilt tipim olduğu için her cilt bakım ürününü ve her kozmetik ürününü kullanamıyorum. Sahnede çok ağır makyajlar yaptığım için günlük hayatımda daha sade makyaj yapmayı tercih ediyorum. Çantamdan kesinlikle ayırmadığım 2 ürünüm Yaemina Beauty Lashes On The Rocks Maskara ve Yaemina Beauty My Jam Lipgloss. Vazgeçilmez bakım ürünlerim arasında ise L’Occitane Bademli Duş Jeli, Sisley Black Rose Anti Aging Sıkılaştırıcı Maske, Kerastase Elixir Ultime Yağ yer alıyor.

9. Kendinizi şımartmak için ne yaparsınız?

Her anne gibi, kendimi şımartmak için gereken zamanı çok az bulabiliyorum. Zaman bulabildiğimde de masaj yaptırmayı ve hamama gitmeyi çok seviyorum.  

10. Harika bir fiziğiniz var, 2 çocuk annesi olmanıza rağmen bu fiziği nasıl korudunuz, neler yapıyorsunuz bunun için?

Her kadın gibi benim de dönemsel olarak iştah seviyem değişebiliyor. Bir dönem oluyor her akşam tatlı yiyorum, bazen de sadece salata ile geçiştiriyorum. Özellikle uyku düzeni beslenme alışkanlığını kontrol edebilmek için çok önemli bir faktör.

Her sabah C vitamini alıyorum. Isırgan otu çayı ile kiraz sapı çayını hiç aksatmıyorum. Kiraz sapı çayı vücuttaki ödemi atıyor. Son 1 yıldır bitkisel çayların önemini keşfettim. Isırgan otu çayını içtikten 15-20 dakika sonra her sabah mutlaka limon, zerdeçal, karabiber, himalaya tuzu, acı biber ve zencefil eklediğim kereviz suyumu içiyorum. Bu karışım bağışıklık sistemimi güçlendiriyor ve güne bu şekilde başlamak enerjimi yükseltiyor.

11. Biraz da moda, stilinizi nasıl tanımlarsınız?

Feminen dokunuşları olan maskülen olarak tanımlayabilirim stilimi. Farklı tasarlanan, özel kesim maskülen takımlar beni çok heyecanlandırıyor. Bunun yanında ışıltılar da tabii ki vazgeçilmezim.

12. 5 yıl sonra nerdesiniz ve ne yapıyorsunuz?

Ben hep ileriye dönük planları olan, mükemmeliyetçi bir insanım. Ailem beni bu şekilde yetiştirdi. Tabii ki bu günü keyifle yaşamaya dikkat ederim, ama her zaman geleceğe yönelik planlarım vardır. En büyük hayalim Yaemina Beauty markamı hep bir adım öteye taşımak ve bir dünya markası haline getirmek. 5 yıl sonrası için hedefim markamın tüm Avrupa ülkelerinde satılmasını ve kadınlara ulaşmasını sağlamak. Aynı zamanda iki erkek evlat sahibiyim. Evlatlarımla sağlıklı ve mutlu bir şekilde hayatımı devam ettirmek istiyorum.

EN SON

Neye çok güldün… Yaman’laSırpçaaksanı konuştuğumda

Neden çok etkilendin… Hayatıma giren pozitif enerjili insanlardan…

Okuduğun kitap… Elon Musk – Tesla Space X ve Muhteşem Geleceğin Peşinde

Izlediğin Netflix dizisi veya film… The Crown

Gittiğin önereceğin restoran veya mekan… Sakin, sade ve iyi yemek yiyebildiğimlokantalar…

Satın aldığın bir şey… Ekmek Makinesi

EN ÇOK

 Neye kızarsın… Haksızlığa…

 Ne yemeyi seversin… Salata…

Ne giymeyi seversin… Eşofman…

Neden korkarsın… Belirsizlikten…

Ne satın alırsın… Mum

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.