EN ÜNLÜ SAÇLAR…

Farklı zaman dilimlerine ait farklı kadınlar, ortak noktaları yaşadıkları zamana damga vuran saç modelleri. Kimler mi var listede? Ooo kimler yok ki..

1.Lady Diana: Kısa saçın en ünlü hali. Şahsen Diana’nın yıllar içerisinde az biraz değiştirerek kullandığı tüm kısa modellerin, Buckingham sarayının kasvetini taşıdığını düşünüyorum. Bu kadar güzel bir kadın asla mı uzun saçlı olmak istemez? Kısa saçlarının en güzel olduğu zaman ise bence vefatına yakın zamanlara ait olan bol katlı kesimi

PhotoGrid_1418656494506

2) Jennifer Aniston: 90’ların en akılda kalan saç kesimi kesinlikle Rachel’a pardon Jennifer Aniston’a ait… Friends dizisinde canlandırdığı Rachel karakteriyle en yakın arkadaşımız olduğunu düşündüğümüz Aniston, yüzünü çerçeveleyen uzun katlı kesimiyle o dönem ününe ün katmıştı. Aniston’un balık etli bir kumraldan ince bir sarışına dönüşmesini ve Brad Pitt’i kapışını hayranlıkla izledik, ama ne yazık ki Brad gidince ne onu eskisi gibi konuştuk ne de saç modelini…

PhotoGrid_1418656966662

 3) Jane Birkin: Gelmiş geçmiş en güzel ve ünlü kakül. Eforsuz ve doğal düşüşü bu saç kesimini özel kıldı. 70’lerin Bohem-şık görünümünü destekleyen bu model, her zaman az makyaj ve doğallıkla desteklendi. Birkin’i bu kadar özel kılan sadeliğinden başka birşey değildi. Her ne kadar kızları Charlotte Gainsbourg ve Lou Douillon da bu saç kesimini kullanmış olsa da benim görüşüm annelerinin yarattığı etkiyi veremedikleri yönünde. ( Belki biraz Lou..)

PhotoGrid_1418658097128

 

 4) Victoria Beckham: Asimetrik bob kesimi 2000’lerin ortalarında hayatımıza o soktu. Arkalar ensede biterken önler omuz hizzasına kadar uzun kaldı. Şİmdinin kesimlerinde bu asimetri oldukça azaldı, varla yok arası bir ayarda tutuluyor. Net bir kesim olduğundan bu modelle birlikte fön çektirmek de oldukça trend olmuştu. Kuaförden çıkamaz olmuştuk.

PhotoGrid_1418656434642

5) Brigitte Bardot: Ve Allah krepe’yi yarattı… Tepe saçlara atılan krepeler ve hacimli, dağınık saçlar Bardot’ya ve 60’lara gönderme yapan bir detay.. Asla çok yapılı ve abartılı olmayan bu krepeler, kimi zaman bir topuzda kullanıldı kimi zaman da fiyonklarla süslendi. Bardot’a kimi zaman çocuksu bir masumiyet kimi zaman da şehvetli bir seksapel verdi.

PhotoGrid_1418657408280

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir