ÜNLÜLERİN GÜZELLİK SIRLARI

EMILY RATAJKOWSKI

MAKYAJ

Ünlü yıldız çok makyaj yapıp palyaço gibi görünmemek için az makyaj yapıyor. Makyaj ürünlerinde favori markası Charlotte Tilbury. Açık renk dudaklara sahip olduğu için hep nude tonlarda ruj sürdüğünü sanıyorlar. Oysaki sadece dudaklarına Aquapor kullanıyor sürüyor bazende Charlotte Tilbury’nin Bond Girl Matte Revulution rujunu.

Eğer makyaj yapmaya ihtiyacı olursa  göz makyajında kedi göz eyeliner uyguluyor. Kaşlarını saç spreyi ile sabitliyor ve tarıyor. Aydınlatıcıyı elmacık kemiklerinin üzerine, burun çizgisinden aşağıya  ve üst dudağının üzerine uyguluyor. Kontür makyaj uygulamasını  yüzünün ihtiyacı olmadığı için çok yapmıyor.

CİLT BAKIMI

Sabah ve akşam aynı cilt bakım rutinini uyguluyor. Teninin durumu havaya göre değişiyor.  Her zaman aynı cilt bakım ürünlerini kullanmıyor. Gece bakımında favorisi Sisley Paris’in  Black Rose isimli ürünü. Seyahat ettiğinde bol su içiyor. Yüzünü mutlaka temizliyor  yanına mutluka durulanmayan özellikte olan Sisley Paris’e ait Express Flower Gel isimli durululanmayan maskeyi sürüyor.  Uçuşlardan sonra yüzünün toparlayan  ve dinlendiren favori ürünü ise Glossier Mega Greens Galaxy Pack maskesi.

KOKU

Koku kullanmayı çok sevmeyen ünlü yıldızın vücut losyonu bile kokusuz. Yoğun ve çok tatlı olmayan kokuları kullanıyor. Erkek parfümlerinden birini deneğinde tek düşüncesi erkek gibi kokmak istemediği. Bunların dışında en sevdiği koku kendi kokusu.

SAÇ

Gün aşırı duş alan biri olduğunu söyleyen Emily Ratajkowski,  saçının sürekli şampuan ve saç kremine maruz kaldığını söylüyor. Saçlarına  hacim kazandırmak için saç spreyi kullanıyor. Düz bir saça sahip olan yıldız saçlarını uçlarından kıvırarak şekil veriyor. 

DİYET VE FITNESS

İyi hissetmen ne yediğine bağlıdır diyen Ratajkowski,  zerdeçal ve pancar suyu ikilisini çok seviyor. Spor yapmak için spor salonuna gitmiyor. Kız arkadaşlarıyla uzun yürüyüşlere çıkmaktan hoşlanıyor. 

Ayrıca

Yüz bakımı yaptırmaktan korkuyor. 

En büyük zevki ayda bir kere Kore Spasına gitmek. Gittiği yerin adı Natura. Hollywood yaşayanların gittiğinden biraz daha ünlü bir yer.

Randevusundan 40 dakika önce spaya gidiyor ve  tüm farklı tip havuzları kullanıyor.

Vücut peelingi ve akupres masajı yaptırıyor. Orada kimseyle konuşmamasına  ve rahatsız edilmemesine bayılıyor. Böylelikle günün keyfini çıkarıyor. Ne zaman spaya gitse o gece çok iyi uyuduğunu söylüyor.

Favori Ürünleri

1- Charlotte Tilbury – Film Star Bronze & Glow

2- By Terry Cellullarose Baume

2- Revion Colour Style Liner

3- Glossier Mega Greens Galaxy Pack

4- Sisley Paris Black Rose Precious Face Oil

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir